Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Czy w orginale są osłony na tarcze hamulcowe?


manius_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nieregularnie miewałem problemy z hamulcami. Objawiało się to słabym hamulcem (ciśnienie normalne, płyn świeży, układ odpowietrzony), efekt przy hamowaniu taki jakby klocki ślizgały się po naoliwionych tarczach. Po dwóch - trzech ostrych hamowaniach przechodziło. Po kilku taki przypadkach wymieniono klocki do wymiany, wyczyszczono zaciski i przetoczono tarcze. Póki co od tego czasu hamulce sa OK!!! Niemniej jednak mechanik przy tej robocie stwierdził na tarczach obecność mazistej substancji !!! Wycieków z wozu zero.

Podejrzenia mamy dwa:

- marny materiał klocków który w połączeniu z syfem zimowym dawał taki marny efekt

- ktoś życzliwy "smaruje" mi wozik (ZGROZA!!! ale ktoś mi juz lakierek porysował gwoździkiem)

Pytanko - czy tarcze mają w orginale takie metalowe kołnierzowe oslony? Bo u mnie ich brak, a w poprzednich samochodach miałem. A może ktos ma inne wytłumaczenie na to zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nieregularnie miewałem problemy z hamulcami. Objawiało się to słabym hamulcem (ciśnienie normalne, płyn świeży, układ odpowietrzony), efekt przy hamowaniu taki jakby klocki ślizgały się po naoliwionych tarczach. Po dwóch - trzech ostrych hamowaniach przechodziło. Po kilku taki przypadkach wymieniono klocki do wymiany, wyczyszczono zaciski i przetoczono tarcze. Póki co od tego czasu hamulce sa OK!!! Niemniej jednak mechanik przy tej robocie stwierdził na tarczach obecność mazistej substancji !!! Wycieków z wozu zero.

Podejrzenia mamy dwa:

- marny materiał klocków który w połączeniu z syfem zimowym dawał taki marny efekt

- ktoś życzliwy "smaruje" mi wozik (ZGROZA!!! ale ktoś mi juz lakierek porysował gwoździkiem)

Pytanko - czy tarcze mają w orginale takie metalowe kołnierzowe oslony? Bo u mnie ich brak, a w poprzednich samochodach miałem. A może ktos ma inne wytłumaczenie na to zjawisko?

osłony oczywiście powinny być. nie na całą tarczę ale minimalnie mniejsze. Przetaczanie tarcz to nie jest dobry pomysł. Jeśli chodzi o hamulec to zainwestuj w nieco lepszy zestaw - jeśli masz totalną taniochę to może być jakiś syf. Np klocki - zastosuj conajmniej ferodo premier. Pylą ale coś już jest i pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz osłon, to poszukaj i kup i zamontuj.

Bez nich osadza się brud na tarczach i zmniejsza skuteczność hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz osłon, to poszukaj i kup i zamontuj.

Bez nich osadza się brud na tarczach i zmniejsza skuteczność hamowania.

jak mniemam poszukiwania powinienem ograniczyć tylko do rynku wtórnego?

chyba ameryki nie odkryję jak powiem Ci byś szukał głównie u ludzi co mają angliki na części :) :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm......

Pytałem o osłony w sklepie - chłopaki zerknęli w ETKĘ i stwierdzili że takowych osłon w miom modelu fabrycznie nie było !!!

Jestem nieco skołowany - może to ktoś zweryfikować, a najlepiej podac numer katalogowy części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś osłony od wewnętrznej strony. Czy to o to chodzi? Taki kawałek blachy przymocowany i osłaniający tarczę? Jutro zrobię foto.

o tak, będę wielce wdzięczny za fotki - czekam z niecierpliwością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za odgrzanie kotleta ale jak to jest z tymi osłonami? Ja już trzeci raz remontuję hamulce bi mi tarcze wichrują. Może jak bym miał osłony to by więcej zniosły. Tylko jakie te osłony idą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż porządny zestaw a nie jakis szajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że zestaw bosch/ferodo a teraz trw/ate to szajs. Piasty też wymieniałem

---------- Post dopisany at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ----------

Czy takie osłony podejdą do przedlifta? https://picasaweb.google.com/114373659298724196930/A1#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...