Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Temperatura 110 stopni


karolek61

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ja już nie wiem co się dzieje z tym samochodem. mam go ok 2lat i żadnej awarii. jakieś 2tyg temu sobie jadę i patrze a tu 110o C ma temperatura wody. dałem głowice do sprawdzenia nie jest ok splanowali mi ja wymieniłem termostat i dalej to samo.. wczoraj chciałem zobaczyć czy będzie tak samo bez termostatu i było ok poza tym że w samochodzie było zimno i temperatura nie rosła ale przynajmniej się nie gotował. wie ktoś może co może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bez termostatu jest Ok to wiadomo o co chodzi przetestuj go w garnku czasem się zdarza że nowy jest to luftu myślę że nie kupiłeś najgorszego syfi jakiegoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd był robiony ok 40tys km temu ale pompa nie była wymieniana.. [br]Dopisany: 14 Listopad 2011, 17:11_________________________________________________byłem sprawdzić tą pompę wody i nie da rady jej ruszyć ani w prawo anie w lewo. pompa chyba działa bo przewodem zwrotnym do zbiorniczka leci płyn..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pompa ok. Zapytam jeszcze tak dla pewności. Przy składaniu po planowaniu głowicy wszystkie uszczelki wymieniłeś? Co by nie było wygląda to tylko i wyłącznie na termostat. Może otwiera się, ale za późno i stąd takie temperatur. Najlepiej kupić oryginał i mieć pewność. Do ADR nie jest on aż tak drogi, w ASO ok. 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem uszczelkę głowicy i pokrywy zaworów. dwa termostaty są ok. w wodzie normalnie się otwierają.. aaa i jeszcze dodam że dzień przed tym całym zdarzeniem nalałem płynu do uszczelniania układu chłodniczego bo ubywał mi płyn..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie miałem pisać co do tego płukania.. po co płukanie jak bez termostatu jest ok i jest ciągle obieg.. chłodnica nie jest zapchana nagrzewnica też. nie wiem już co może być grane. samochodzik stoi 2tygodnie i nadal nie wiadomo co ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo cały czas chodzi na dużym obiegu?

Termostat może się otwiera, ale zbyt dużej temperaturze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura idzie prawie do 120 a termostat nie chce się otworzyć a jak zaleje go gorącą wodą to ok. już wkładałem dwa (dwa dobre i nic) przy odkręconym korku w zbiorniczku wyrównawczym woda się z niego wylewa ale temperatura nie idzie dalej niż 90o C a jak go zakręcę to momentalnie idzie w górę.[br]Dopisany: 14 Listopad 2011, 18:28_________________________________________________wymienię jeszcze tą pompę wody jak to nie będzie to to audi idzie pod młot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby być pewnym wsadzić do garnka z wodą termostat i ogień :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...