Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Wydech A4 cabrio 3.0 V6 oraz osoba z Olsztyna z a4 3.0V6 (b6)


Marks2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zmienić troszkę wydech w audi a4 3.0V6 mam zatem kilka pytań odnośnie jakiej średnicy są rury w 3.0 V6 bo nie mogłem doszukać się w szukajce oraz czy taki wydech o tych wymiarach będzie pasował ? co do firmy to mam bardzo dobre doświadczenie więc na nie się zdecydowałem http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-rm8-150mm-i1940070162.html lub ten model http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-rm8xxl-apexi-mugen-i1940070324.html Panowie robią wydechy z kwasówek i są w tym dobrzy , mam jeszcze pytanie czy jest ktoś z forum z Olsztyna kto ma 3.0V6 A4 ? jeżeli tak to prosiłbym aby się do mnie zgłosiła :) ew jeżeli macie jakieś propozycję do wydechu to mile widziane zależy mi na podkreśleniu V-ki [br]Dopisany: 19 Listopad 2011, 04:13_________________________________________________Nikt nie wie ? czy po prostu na forum audi czeka się miesiąc na odpowiedź ? (muszę przyznać że jednak fora bmw są bardziej dopracowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mało jest tutaj ludzi z dużymi v6. Prędzej kolega uzyska odpowiedz na forum a6. Sam jestem ciekaw jaki efekt będzie po wycięciu środkowego tłumika :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wywalilem 4 katalizatory, jesli chodzi o brzmienie niestety za wiele sie nie zmienilo, tez poluje na jakies pozadne tlumiki koncowe... co by ladnie mruczala v-ka , kolega ghost1717 wycial srodkowy i podobno efekt jest... a niby to zwykla puszka rezonansowa przelotowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak wytniesz, zdaj relacje

Dokładnie,albo jeszcze lepiej podjedź do mnie się pochwalić ;) daleko nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj moje tematy to jak dobrze poszukasz to znajdziesz nawet wideo jak auto zachowuje sie bez środkowego tłumnika :) A co do posiadaczy 3.0 ASN to wbrew pozorom troche ich jest tylko nie każdy ma czas aby tu zagladac w każdy dział... :) trzeba szukać...

pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodziło Ci o ten,to faktycznie,na podstawie tego strasznie długiego filmiku można cokolwiek stwierdzić :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak z tym wyciananiem środkowych wydechów? Mi właśnie się muli trochę samochód i myślę nad wycięciem tych dwóch środkowych katów i tak niema tam żadnych czujników. Ma ktoś może pomysł co można zrobić z tymi pierwszymi katami na których są sondy. Bo kupienie nowych katów jakiś uniwersalnych to koszt ok 2 razy 500zł ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro w samochodzie masz tylko dwie sondy, to katy mozesz wycinac bez problemow, blad CI nie wywali, 2 rzad sond odpowiada za poprawnosc dzialania katalizatora, jesli chcesz wyciac je, to moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem bedzie wspawanie kawalka rurki o takiej samej srednicy co wydech lub ciut szersza by im sie ladnie spawalo, ja mam zrobiona po calosci cala rure bez katalizatorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dużo daje wycięcie środkowego wydechu ma ktoś filmik bo ja dopiero wycinkę zrobię na wiosnę ale zastanawiam się co lepsze wyciąć środkowy czy dać jakieś dwie kwasówki na końcowy ? dodam że mam cabrio chcę tylko trochę podkreślić V6 by nie ogłuchnąć przy otwartym dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Pytanko z innej beczki może troszkę - auto jest fabrycznie zakagańcowane znczy się katy itp :P Miałem kłopot z nimi to dobry znajomy wproiwadził zmiany w soft i już kłopot znikł, sondy te tylne są wycięte nie istnieją, sa całkowicie odłączone. Chciałbym wyciąć te katy dolne tylko pytanie jedno mam bo coś mi szeptali że jeśli jest LPG, to w tym przypadku katy robią jakieś ciśnienie na wydechu i sonda odpowienio czyta, nie znam się na tym nie wiem co mieli dokładnie do powiedzenia i chciałbym was o to zapytać, czy można je wywalić bez skutku ubocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpg nie ma tu nic do rzeczy, ktoś kto mówił o ciśnieniu - pewnie miał na myśli , że zbyt duże uwolnienie wydechu w wolnossącej jednostce może spowodować spadek mocy

Ja akurat mam sprawne katy u siebie, ale brakuje mi pomruku z wydechu - silnik bardziej słychać niż wydech, planuje wstawć z tyłu puszki z nierdzewki WM Sport, ale na razie inne wydatki mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za informację w takim razie będę rozkminał demontaż katków, bo u mnie niestety wyzioneły ducha już, a że da się je ominąć i pozbawić to czemu nie tylko pytanie czy same wycięcie katków coś da czy dzwięk będzie bardziej wyraźny. Zaś nie chcę robić tak by jeżdzić z korkami w uszach. Czy może ktoś ma tak zrobione że tylko same katy dolne są wycięte a reszta OE ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wymien sondy lambda te przy kolektorze wydechowym po drugie kup sportowy kolektor supersprinta i tyle w temacie '_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...