Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Rant na tylnych tarczach hamulcowych


ethernal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, czy moglby mi ktos powiedziec jak ma wygladac tarcza hamulcowa z tylu w aucie juz po pewnym przebiegu? powinna cala byc wyszlifowana powierzchnia robocza czy miec od gory rant? poniewaz w swojej a4. Jak i tej z ktorej zdjelem dobre tarcze jak i w jeszcze 2 innych rany od gory jest wielkosci 7 mm. Zamieszcze zaraz zdjecie o co mi chodzi. Pytalem dzisiaj znajomego mechanika co o tym sadzi, powiedzial ze a4 tak maja ze klocek jest ciut mniejszy niz powierzchnia robocza tarczy. Mam nowe klocki i jakos jak przykladam do tych tarcz to wyglada mi na to ze rant powinien zostawac okolo 3 mm a nie 7! Co o tym sadzicie? To sa tarcze ktore w poniedzialek bede dawal do przetoczenia bo sa w dobrym stanie, szlifowane i pomalowane. Oczywiscie w swojej nie mam zapieczonych prowadnic. Czy taki rant to normalne? jak jest u was? tarcze1.jpgtarcze2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zastanawia czemu tak sie robi. Jaka to wada skoro widzialem to czterech a4 a ponadto jedna stala u mchanika jego teskst na to to : A bo tak w kazdej jest, bo klocek jest mniejszy niz powierzchnia robocza tarczy. Ajj Ci nasi mechanicy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza nie będzie cała zeszlifowana. Klocek na tyle zostawia taki rant właśnie gdzieś 4mm od góry i z 2mm od dołu. Raczej czeka cię wymiana tarcz i przy okazji oczywiście nowe klocki i łożyska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu sa tarcze ktore kupilem, Grubosc maja ok, jutro beede tylko przetaczal ten rant co jest mierzony na zdjeciu. Zobaczymy co bedzie, moje z auta sa w oplakanym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te tez już nie są w najlepszej kondycji nowe na allegro z bosha nie kosztują za wiele trzeba było nowe zakupić. Ale to może na zdjęciach tylko tak wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one sa praktycznie nie zuzyte. ich grubosc to nie cale 10 mm. w miejscu gdzie sa wyszlifowane nie gdzie ten rant jest, lepiej mi powiedz czy u Ciebie tez taki rant sie robi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one sa praktycznie nie zuzyte. ich grubosc to nie cale 10 mm. w miejscu gdzie sa wyszlifowane nie gdzie ten rant jest, lepiej mi powiedz czy u Ciebie tez taki rant sie robi ;p

Dasz do przetoczenia i będą idealne, ja robiłem tak w poprzedniej audi przy wymianie klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez robi sie taki rant.. moze troszke mniejszy.. a tarczy widac ze jeszcze jest duzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wymienialem tarcze z tylu i tez bylo podobnie jak u ciebie...

na jarzmie sa (prowadniczki),nie wiem czy fachowo tak sie nazywaja ale chodzi wlasnie o te do ktorych przykreca sie zacisk.

sa one chyba jak sie nie myle na klucz 15 i obudowane sa na koncu guma,sprawdz czy one chodza bo one odpowiadaja za rowne dopasowanie klockow.Gdy jedna prowadniczka bedzie chodzic a druga nie to klocek podczas hamowania bedzie sie nie rowno ukladal.

Po rozruszaniu zasniedzialych srub i nasmarowaniu zauwazylem ze powierzchnia tarcia na tarczy jest rowna a jezdze po wymianie juz miesiac ponad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wymienialem tarcze z tylu i tez bylo podobnie jak u ciebie...

na jarzmie sa (prowadniczki),nie wiem czy fachowo tak sie nazywaja ale chodzi wlasnie o te do ktorych przykreca sie zacisk.

sa one chyba jak sie nie myle na klucz 15 i obudowane sa na koncu guma,sprawdz czy one chodza bo one odpowiadaja za rowne dopasowanie klockow.Gdy jedna prowadniczka bedzie chodzic a druga nie to klocek podczas hamowania bedzie sie nie rowno ukladal.

Po rozruszaniu zasniedzialych srub i nasmarowaniu zauwazylem ze powierzchnia tarcia na tarczy jest rowna a jezdze po wymianie juz miesiac ponad

Dokładnie :) przyczyną może być zapieczony tłoczek tudzież prowadnica :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo sie pojawia ;d kolega mowil zebym wymienil sobie tarcze wraz z klockami bylem ostatni na przegladzie i sprawdzilem sile hamowania na jednym kole mam delikatnie wiekszy rant i hamulec na tym kole faktycznie byl slabszy bede musial pomyslec o wymianie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem b5 i nie miałem takiego rantu. Może jakieś dziwne klocki zakładacie. :cool1: W b7 też nie mam tego problemu tarcza jest równomiernie zużyta minimalny rancik zawsze jest ale nie 7mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...