Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Koniec Turbo ?


MvB

Rekomendowane odpowiedzi

witam :D jak widac Temat dotyczy turbiny w mojej A4 B6 69kw 1.9 :D sprawa wyglada tak. obok wlewu do oleju jest taka puszka ktora wystaje nad obudowe plastikowa silnika. gdy odkreciłem obudowe zobaczyłem ze olej sie pokazuje.wychodzi on z takich 2 dziur z tej puszki ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta "puszka" jak to nazywasz to EGR - poszukaj na forum jest o nim b.duzo

Olej w dolocie to kilka opcji: z odmy, turbo puszcza... - poszukaj na forum jest o nim b.duzo :hi:[br]Dopisany: 21 Listopad 2011, 19:05_________________________________________________A! i zmien w swoim poscie liczbe KW :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, gdzieś na forum widziałem pomysł jak to zrobić, żeby olej ściekał do pojemniczka (jakiegoś) a nie smarował cały silnik. Było tego sporo faktycznie, ogólnie tego nie przerobisz. Regeneracja EGR nie pomoże zbytnio (tak mówią) a nowe kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile jest tego oleju- u mnie jak turbo puściło to faktycznie dolot i EGR były zawalone, ale po wymianie uszczelniaczy w turbo i wyczyszczeniu EGR teraz jest ok, a pewne ilości filmu olejowego w rurach dolotu będą, to normalne- chyba, że MvB ma tego tyle że zapełniłby 0,5L butelkę :wink4:. Na forum jest wątek o zaślepieniu EGR oraz oil catch tank i warto go przeczytać. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy EGR ok 500zł używka 100zł. Blaszka zaslepiająca 15zł. Ja u siebie mam zaślepionego EGR-a i tam gdzie grzybek zaspawany, odme mam do oil catch tanka i dolocik suchutki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku założyłem oil catch tanka to nawet porządna 50-ątka (ml) się nie zebrało. Odkręciłem rurę od ICka i w środku sucho, nawet kropelka nie uleciała a EGR leje :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju jest mało te 0,5 zbierałbym rok moze nawet wiecej :D dzisiaj byłem u mechanika gdzie regeneruja turbo i mowił ze to normalne zawsze cos jest w obiegu powiedział ze on by jezdził spokojnie ;d dzieki z Góry bede spał spokojniej ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...