Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] wymiana radia orginalnego na pioniera dodano separator i.....


iktorn_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzbna mi pomoc. Wymieniłem orginalne radio na pioniera i radio loklane KASZEBE odbiera rewelacyjne ale takie jak RMF FM bardzo słabo. Zakupiłem separator podłączyłem go bezposrednio pod stały prad(czerwony kabel) bo nie mogłem znlesc u siebie w kostce iso niebeiskiego kabla i efektóe brak :( Nadal słabo sciąga stacje :(

Zakładam, że skoro loklane radio sciaga rewelacujnie to antena musi byc oki ale skoro po podłaczeniu separatora antenowego efektów brak to gdzie lezy wina? Może separatpr jest zepsuty fabrycznie? czy moze antena

Jakas rada :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić czy z separatora wychodzi Napięcie 12V. W oryginalnej kostce nie ma wyjścia na antenę. Możesz dorobić jeden pin 5 kostka zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem orginalne radio na pioniera [..] separator podłączyłem go bezposrednio pod stały prad(czerwony kabel) bo nie mogłem znlesc u siebie w kostce iso niebeiskiego kabla

Jak masz pioneer, to pewnie masz przejściówkę ISO -> PIONEER. Nie ma tam przewodu sterowania anteną? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jest taki niebieski z białym paskiem, no i cały niebieski pod który podłączyłem separator. Z kostki (tej od radia) wychodzi natomiast jeszcze jeden niebieski przewód, ale jest zagięty, nie pamiętam jak opisany, nie podłączony nigdzie, nie jest nawet zarobiony, poprostu obcięty kabelek, z naklejką.. podpiąć go pod tamte niebieskie? dodam że ja mam radio kenwood...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wykorzystaj miernik, albo po prostu zwykły próbnik zrobiony choćby z małej żarówki i sprawdź, czy po właczeniu radia pojawia się napięcie na tym niebieskim.

Tak jak piszesz - na kostce od strony radia, bo radio ma dać sygnał dla anteny, a w twoim przypadku separatora.

Możesz też wpiąć się pod "+" po stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem ori radio to łapało stacje, ale tylko w pobliżu miasta, gdy się oddalałem zostawała jedynka. Gdy zmieniłem ori radio na kenwooda, i dodałem separator momentalnie wyłapało stacje. Po oddaleniu się od miasta... wszystko zniknęło. Zadzwoniłem właśnie do speca od car audio i umówiłem się na następną sobotę, więc dam znać co i jak, lecz jeśli ma ktoś jeszcze jakieś pomysły to byłoby super :)[br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 16:22_________________________________________________odświerzam temat, u mnie niestety padł wzmaciacz :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...