Problem z oswiadczeniem po kolizji

witam

z tego co ja przechodziłem to Policja może pomóc tylko wzywając jego i Ciebie wtedy razem mówicie jak to było no i wtedy Policjant stwierdza czyja to wina ale mandatu nie dostanie bo jest już ponad 2 tygodnie źle że nie podpisał Ci tego oświadczenia ja też miałem z takim jednym dziadem przeprawę współczuję i od teraz tylko Policja. pojeź jeszcze do niego czy zadzwoń i postrasz sądem może to coś da.

Jeśli Policja uzna go winnym skieruje sprawę do Sądu Grodzkiego także kara go nie ominie trzeba mu teraz winę udowodnić, najlepiej jakbyś miał jakiś wiarygdych świadków :hi: jeśli się będzie upierał,z nie on pisał to oświadczenie pasowało by wnioskować o powołanie grafologa ale przy wykroczeniu jakim jest kolizja nie wiem czy istnieje taka mozliwość.

wlasnie najgorsze jest to ze on mnie poprosil abym to ja pisal te oswiadczenie,nie znajac sie zupelnie na tym przystalem na jego propozycje,nie wzialem podpisu z tego wszystkiego,mam w tym odwiadczeniu jego pesel,nr polisy oraz nr prawa jazdy.Swiadkow nie bylo niestety.podszedl mnie a ja w sumie nie zakladalem ze moze chciec mnie oszukac.

Jest jeden fakt, którego nie może wytłumaczyć, mianowicie, skąd miałbyś wszystkie jego dane, jak PESEL, PJ itp? Idź na policję i to zgłoś.

Najgorsze jest to,że to takiem Fiu...wi musisz udowodnić, że jesteś poszkodowany, jak dobrze by go Policjancin wzieli w krzyżowy ogień pytań-pouczyli o odpowiedzialności karnej z 233KK to może by mu pamięć wróciła :naughty:

Na pocieszenie historyjka. Kolegę najechała na światłach kobieta, jemu ryska jej światło poszło. Policja 45min nie przyjechała (drogówka 3,5km), przyjechał mąż kobiety, skrzyżowanie zablokowane, mięso lata od kierowców. Kumpel wymiękł, machnął ręką spieszył się bo kolega czeka(domyślnie alkohol "stygnie"). Uścisk dłoni , nic się nie stało rozjechali się. Po 20 min do żony kumpla wpada policja że go poszukują (szybka reakcja policji!!!) uwaga! za "ucieczkę z miejsca wypadku prawdopodobnie po alkoholu". Ona do mnie schodzi (sąsiada) za nią policja stoi. "Co mam robić?" pyta. Jedź po niego może jeszcze nie piją. Policjant usłużnie "to my zawieziemy". Ciekawe ile punktów do awansu jest za "zbiega". Pojechali, zabrali kumpla na dołek, alkomat - był trzeźwy, ale mówił ze już siadali do flaszki (stres powypadkowy), jego żonę zostawili(pozbyli się problemu). Płakała bała się że zobaczy kolegę w więzieniu. Mówią przyznaj się że zbiegłeś, to dostaniesz tylko mandat 300 i będzie koniec sprawy. Zapłacił żeby szybko po żonę jechać. Poszło z jego OC, klient sobie jeszcze kilka rzeczy wyremontował i wylakierował na przodzie. Kolega jako zbiegły sprawca nie miał nic do powiedzenia (podpisem przyznał że zbiegł z miejsca wypadku). I jeszcze facet dzwonił że żona "ma bóle głowy od wypadku".

jak napisalem juz wyzej,sprawe zglosilem na policje,zrobili mi ogledziny auta,dostarczylem im wszystkie dokumenty i powiedzieli ze go wezwa,jak sie nie przyzna do sprawa ma isc do sadu.dane sprawcy,ktore posiadam,sa tak naprawde jedynym atutem jaki posiadam,tylko nie wiem czy to wystarczy,bo dla ubezpieczalni nie wystarczylo tym bardziej ge on sie wszystkiego wyparl.

jak sie nie przyzna - a masz jego dane teleadresowe.... boże błogosław jego autocasco i ubezpieczenie okien w domu :good::disgust:

czy da rade złożyc jakieś stosowne pismo nakazujące mu stawiennictwo na najbliższy wyznaczony termin rozprawy?

nie da rady. Tylko Sąd może wydać nakaz dporowadzenia na rozprawę, istnieje jeszcze ewentualność, że jak się będzie uchylał Sąd przeprowadzi rozprawę bez jego osoby i ukarze go zaocznie - Polskie prawo jest niestety chore :confused4:

a jak to jest z tym usprawiedliwieniem na czas trwania rozprawy?? Kiedyś byłem światkiem w pewnej sprawie i jak ogłosili o której i kiedy będzie rozprawa, to zapytałem się grzecznie co się stanie jak nie dostane wolnego w pracy. Pan policjant poinformował, że dostane kwitek z sądu i pracodawca musi mi dać wolne na czas rozprawy. Więc jak ten gościu z tematu może wykręcić się jakąś delegacją??

rada na przyszłość nic na gębę, prawie każdy ma komórkę z aparatem wystarczyło zrobić kilka fotek.... i masz dowód, że zdarzenie miało miejsce i chłop sie nie wykręci, do tego zrobić zdjęcia prawka, dowodu rej, polisy :gwizdanie: a jeśli na oświadczenie to niech sie podpisuje sprawca własnoręcznie

Fotki dokumentów genialny pomysł!!!

"to niech sie podpisuje sprawca własnoręcznie"

Mam w rodzinie psychologa, mówił że sprawca się wykpił z podpisu mówiąc że był w szoku powypadkowym :wallbash:

Nie pamięta czy podpisał coś czy pustą kartkę in blanco. :confused4:

Konkluzja jest taka że SPRAWCA POWINIEN PISAĆ OŚWIADCZENIE WŁASNORĘCZNIE, wtedy proste oględziny grafologa wystarczą żeby stwierdzić że był w szoku lub nie.

Jest to dowodem na poczytalność podczas zdarzenia itd.

Wiadomo że nerwy po wypadku są takie że człowiek nie myśli "na zimno".