Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] LED postojówki


Duds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :> Mam pytanie. Zamierzam kupić postojówki pod ksenon 5000K i tu pojawia się pytanie. Mam FISa i A4 B5 z 98 roku. Czy potrzebna jest postojówka z canbusem? Ogólnie jaką postojówkę byście polecili? Może ktoś ma coś sprawdzonego? Szukałem już na forum, ale niczego konkretnego nie znalazłem. Jeśli coś jest to proszę o link do tematu, bo ja nie mogę znaleźć. Jeśli z canbusem to co powiecie o tym? http://allegro.pl/zarowka-led-t10-w5w-5-smd-canbus-promocja-i1943264667.html A może coś takiego? http://allegro.pl/zarowki-zarowka-dioda-led-w5w-t10-4-smd-24h-i1932701647.html lub http://allegro.pl/diody-led-w5w-t10-r10-1w-smd-postojowki-5050-i1936604670.html. Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Ty nie masz CANBUSA bo ja mam też FIS-a i audi a4 b5 z roku 1999(po lifcie) i też nic takiego nie mam. Pasuje każda w5w najlepiej jest jeśli kupiłbyś takie po co najmniej 4 ledy bo pojedyncze dają zbyt mało światła i zbyt skupionego. No i oczywiście musi być barwa najlepiej biała śnieżnobiała żadne niebieskie(lub sine podchodzące pod niebieskie). Ja swoje kupiłem w sklepie wiele drożej nie dałem a widziałem jak świecą. A jak kupisz z Allegro to nie będziesz wiedział póki nie podłączysz a i tak później nie oddasz.

Ja mam pytanie odnośnie tych twoich ksenonów to znaczy ile dałeś?jakie czyli skąd? no i ogólnie jak się spisują?

i jak się sprawa ma przy spryskiwaczach? czy posiadasz czy trzeba mieć? i jak świecą?

Bo wydaje mi się że nasz lampy idealnie nadają się pod ksenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie i swieca b mocno wiec moge polecic

http://allegro.pl/zarowka-led-w5w-t10-25-x-smd-nowosc-i1875716796.html

tylko polecam wczesniej rozwiercic nieco otwory bo jak sie wsadzi to potem sie juz jej nie wyjmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się źle określiłem:D ksenonów jeszcze nie mam, ale są w drodze. Kupiłem chińszczyznę z allegro z roczna gwarancja, bo gdzieś na forum przeczytałem, ze nie warto przepłacać, gdyż różnica jest niewielka. Koszt 13 zł za sztukę. Mówię tu o samych żarnikach. Przetwornice już mam - dostałem od kuzyna. Z tego co się orientowałem to na alledrogo chodzą po 50 zł sztuka, więc też żadna drożyzna. Lampy na razie mam ori przedliftowe z halogenami, dlatego ksenon będzie dopiero jak zmienię lampy na soczewkowe, które również będę miał od kuzyna :decayed: Nie mam zamiaru nikogo oślepiać, więc poczekam, bo on zamówił sobie już inne. Jak wszystko poskładam do kupy to wrzucę zdjęcia. Co do spryskiwaczy. Niestety nie posiadam i prawdopodobnie będę jeździł na ryzyko :gwizdanie: Ewentualnie rozważam zakup uniwersalnych na alledrogo, ale to chyba pieniądz wyrzucony w błoto. Może ktoś wie coś na ten temat? Warto? Podsumowując, bo odbiegliśmy trochę od tematu. Te postojówki, których linki podałem, mogą być? Jak wygląda sprawa z ich żywotnością? Słyszałem, ze z tego typu żarówek szybko robią się stroboskopy.. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheh ja kupilem i mysle ze jakos tam pomkne moze mnie nie chwyca:) ryzykwizyk:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz sprysków i samopoziomowania to niebiescy zabiorą ci dowód :gwizdanie:

jeździsz na własne ryzyko jak ja :naughty:

Też tak jeżdżę, zawsze kończy się na tym, że sprawdzają oznaczenie homologacji na lampie i puszczają, na ulicy nie jest w stanie sprawdzić Ci samopoziomowania.

A jak Pan ładny mówi "oooo ksenony Pan ma", to mówie, że nie wiem - nie znam się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u nas już szukają kasy i od razu walą mandaty zabierając dowody. Wiem z z autopsji po pierwsze pan niebieski mówi ładne żarówki proszę dowodzik a kolo do niego co jest nie tak a niebieski dalej pochyla się z nim nad lampą i na lampie nie ma oznaczeń "ksenonowych" późnej brak spryskiwaczy kolejna rzecz zagląda do kabiny a tam sobie pokrętełko od poziomowania świeci hehe(podobno ory xenon nie ma nie wiem nie miałem) dalej niebieski kontynuuje mówiąc ..."możemy jak się pan upiera zajrzeć pod maskę i proszę mi wyjąć żarówkę kolo spauzował i stwierdził że wie o co chodzi grzecznie podziękował za wykład i oddał dowodzik... Nie wiem jak jest w Koszalinie ale u nas już zaczęli sprawdzać...[br]Dopisany: 21 Grudzień 2011, 10:58_________________________________________________Z tymi Hidami jest tak że jak się jeździ to do czasu i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy policjant mówił, że jak auto w miarę młode, soczewka i ładna biała barwa to nie zatrzymują.

Co innego hid w lampach lustrach albo bardzo niebieskie światło (nawet w soczewce) to dowód leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem przygodę z policjantami, zatrzymali mnie do kontroli i przyczepili się do hidów (jeden palnik mi mrugał), no i sie zaczęło, spryskiwacze samopoziomowanie etc, oznaczeń na lampie nie sprawdzał ale na tyle bystry był że sprawdził jak soczeka jest cięta na ścianie, jak rzuca światło, no ale na siłę dalej chcial sie przyczepić i dowód zabrać, a ja upieralem sie przy tym że tak to auto kupiłem przeglądy przechodzi i nikt się nie czepia, że nie wiem jak audi miało w standardzie, może to stary ksenon :D może inaczej kiedys było jak montowali, zawinąłem kolesia a on do mnie właśnie z tekstem że mam wyjąć żarówkę :D to mu odpowiedziałem że nie mam uprawnień sepowskich na wysokie napięcia a tam jest mega wysokie napięcie że jak chce to niech zakłada rękawice i sprawdza a jak bardzo zależy to ściągamy do serwisu niech oni wyjmują i jak będzie na moją korzyść to zwraca koszty :D spauzował i oddał mi dowód i życzył szerokości :D od tamtej pory miałem już parę kontroli ale nikt sie nie przyczepił do moich hidów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kolo nie oczytany był bo jeżeli jest dostęp do żarówek to musisz umieć lub wiedzieć jak zmienić a uprawnienia SEP nic tu do rzeczy nie mają no ale mniejsza o to. Wszystko zależy na kogo się trafi i w jakich okolicznościach a ja w teksty typu ..." a ja jeżdżę już dwa lata mnie zatrzymują i nic..." nie wierzę, przeciwnikiem też tego nie jestem bo sam nad tym grubo myślałem ale szkoda mi kasy na dodatkowy przegląd i szkoda na to czasu...

Bo jak już pisałem jak się jeździ to się jeździ ale jak ktoś trafi na kumatego niebieskiego to nie pojeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak muszę wiedzieć czy umieć jak to zrobić? a gdzie w kodeksie czy gdziekolwiek zapisane jest że kierujący pojazdem musi potrafić wymienić żarówke w samochodzie? :) nie dajmy sie zwariować i nie szerzmy herezji bo np mając Renault modus czy coś w tym pokroju to jak zmienisz żarówkę? bez ASO się nie obejdzie bo akurat trzeba zdjąć zderzak lampę wyjąć etc.. więc na drodze nie do zrobienia. Tak samo mam prawo nie wiedzieć gdzie w mojej starej padlinie są żarówki i jak je wyjąć.. może jeżdżę do ASO i tam za ciężkie pieniądze wymieniam.

tak to można gdybać i gdybać :)

a w teksty Kolego typu że ktoś jeździ 2 lata i go nie zatrzymali to wierzę, bo do rutynowej kontroli nie często zatrzymują i przeważnie już przyczepią się w momencie kiedy jakieś wykroczenie popełniamy i wtedy niebiescy żeby nie było za mało mandatu wymyślają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...