Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie kino kupić? Budżet 3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

@michal_s87 no być może te Pylony są lepsze od 606 ale ndal namawiam na odsłuch w docelowym pomieszczeniu, Polskie nie znaczy złe, czasami Polacy potrafią niezłą rzeźbę odwalić i zawstydzić zagraniczne firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt na śląsku nie oferuje tych kolumn do wypożyczenia. Zresztą chyba nie ma osoby która potrafi porównać dźwięk "z pamięci" tzn wypożyczam jeden komplet, słucham, wypożyczam drugi, słucham i je porównuję - to niemożliwe. Dopiero porównanie bezpośrednie może dać jakiś efekt i tak też odsłuchiwałem te kolumny. Facet ma w studiu (studio to duże słowo - pokój z wykładziną na podłodze, stolikiem i kanapą) wzmacniacz, a do niego przez rozdzielacz podłączone kilka kompletów kolumn i przełącza je na nasze życzenie w ułamku sekundy. Tylko w taki sposób zwykły zjadacz chleba wyraźnie słyszy różnicę.

Prawdopodobnie w przyszłym tyg odbiorę komplet 5.0 tych Pylonów, to napiszę coś więcej. A z czasem zestaw uzupełni się o jakiegoś fajnego suba:punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie brak słów, w Poznaniu jest Koris i wypożyczają kolumny na odsłuch, aplitunery też, swoje studio mieli kiepskie ale otwierają na dniach nowe, mogę zapytać czy mają Pylony w ofercie, może by je wysłać do Ciebie na odsłuch ... BTW jaka jednostka sterująca do kolumn?

---------- Post added at 00:53 ---------- Previous post was at 00:51 ----------

uważam rozdzielacz za mega shit, jak ja odsłuchiwałem w Korisie to na bananach przekładałem kable do kolumn i tak powinno być, BTW słuchowa pamięć to nic szczególnego jak słuchasz tych samych utworów na kilku kolumnach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek yamaha v471.

tak jak mówicie, odsłuch w docelowym pomieszczeniu jest najważniejszy, więc gdyby po zakupie kuło mnie w uszy to zawsze jest możliwość zwrotu/wymiany:wink:

słuchałem też bardzo fajnie brzmiących Avance V9 - barwa bardzo zbliżona do Pylonów, wygląd za to o niebo lepszy, niestety 3k za same fronty to trochę za dużo jak dla mnie

http://avance-audio.com.pl/home_theather,12,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_s87 czym chcesz napedzić te kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avance z opisu są :kox: ciekawe jak brzmienie

nie uwierzyłbyś jak potrafią zagrać dwa 13cm glośniczki, te kolumny zepsuły mój dotychczasowy światopogląd:decayed:

---------- Post added at 10:24 ---------- Previous post was at 10:24 ----------

michal_s87 czym chcesz napedzić te kolumny?

tak jak mówiłem, na początek yamaha v471

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem, kupiłem:wink:

Jestem bardzo zadowolony, gra tak jak chciałem czysto i przyjemnie. Co prawda brakuje trochę niskich tonów, zwłaszcza w filmach, ale w najbliższym czasie naprawię to jakimś subem:kox:

Kolumny mimo że na razie nie ustawione zgodnie ze sztuką (jestem przed remontem), to zaskoczyły mnie szczegółami i dynamiką, wiesz słuchasz utworu 100-150 razy i wydaje Ci się że znasz go na pamięć, a tu niespodzianka - pojawiają się nowe dźwięki. Samo wykonanie tych Pylonów też jest całkiem przyzwoite, a okleina piano white do której na początku nie byłem przekonany robi fajną robotę:kox:

teraz jestem na etapie szukania jakiegoś suba do powiedzmy max 1000zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie uwierzyłbyś jak potrafią zagrać dwa 13cm glośniczki, te kolumny zepsuły mój dotychczasowy światopogląd"

Ja wierzę

Dobre kolumny (nawet małe podstawkowe) z małymi głośnikami napędzone odpowiednim wzmacniaczem potrafią "zmiażdżyć" potęgą brzmienia wielkie pudła z dużymi przetwornikami. I nie potrzebny jest Subwoofer, który wg mnie tylko zmiękcza bas powodując dudnienie i buczenie, które w efektach z filmu można jeszcze przyjąć ale w muzyce już nie bardzo. Odnośnie wzmacniacza to warto przy zakupie rozważyć coraz bogatszą ofertę nowych Amplitunerów stereo, które mają dużo ciekawych funkcji i możliwości podłączania przeróżnych źródeł co dodaje im funkcjonalności, a nie zmniejsza potencjału brzmieniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszlym roku kupilem sobie ONKYO 608, bardzo fajny piecyk..z tego co patrzylem to mozna teraz wyrwac nowke za okolice 1000pln, piecyk zdobyl nagrode EISA w 2010 lub 11 roku wiec jest warty polecenia napewno. ja do tego mam wpiety zestawik tannoy sfx 5.1 z uwagi na gabaryt. gdyby moja stara mnie nie cisnela zeby kupic mozliwie jak najmniejsze glosniki to zdecydowalbym sie na klipsch f1 zestawik.

niepozorne ale ponoc graja duzo lepiej niz jamo 606.

co do jamo to Panowie powinni dodac ze te glosniki maja bass reflexy z tylu w zwiazku czym musza stac odsuniete od scian zeby grac jako tako... mysle ze onkyo 608 + klipsch f1 zamkniesz sie w 3000pln.

BR dokupisz sobie przy okazji... nie ma co, jak zaczniesz na wszystkim oszczedzac to potem bedziesz zmienial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...