Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Szarpnięcie silnikiem przy dodaniu gazu


Szati 1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem w B6 taty, że przy puszczeniu gazu i dodaniu szarpnie silnikiem, nie zawsze jest ten objaw ale już coraz częściej;/ auto było u mechanika, miał sprawdzoną dawke paliwa i ogólnie cały komputer ale mechanik nic nie wykrył. Czy to może być objaw od sprzęgła? Jeżeli ktoś już sie z tym spotkał to prosze o pomoc:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszczeniu gazu i dodaniu szarpnie silnikiem,

Witam. Może być uszkodzona któraś z poduszek. Najlepiej to podnieść maskę wbić bieg 3 (oczywiście na wyłączonym silniku) i popychać auto do przodu do tyłu obserwując odchylenia silnika. To sprawdzenie nic nie kosztuje a może dać odpowiedź na Wasz problem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dwumas? :tongue4:

Też obstawiam. Ale chyba lepiej żeby to poduszkę wywaliło niż dwumas boooo ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dwumas? :tongue4:

Też obstawiam. Ale chyba lepiej żeby to poduszkę wywaliło niż dwumas boooo ;(

Wiadomo, że lepiej poduszkę dlatego warto sprawdzić takim sposobem jak kolega wyżej napisał :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego,warto tez sprawdzic wahacze dolne szczegolnie tzw. banany-u mnie to bylo powodem takich objawow-pozdrawiam

dokładnie :good: u mnie też jest lekko wybity "banan" i mam właśnie takie objawy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajezdzone popychacze hydrauliczne

ostatnio miałem AVF-ie, było to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajezdzone popychacze hydrauliczne

ostatnio miałem AVF-ie, było to samo

To, że w jakimś tam aucie było To nie oznacza, że od razu w każdym. Nie raz przerabiałem auto z takim objawem gdzie był rozwalony dwumas, czasem poduszki a czasem popychacze :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajezdzone popychacze hydrauliczne

ostatnio miałem AVF-ie, było to samo

To, że w jakimś tam aucie było To nie oznacza, że od razu w każdym. Nie raz przerabiałem auto z takim objawem gdzie był rozwalony dwumas, czasem poduszki a czasem popychacze :hi:

generalnie trzeba brać każdą sugestię pod uwagę :cool1: w sumie m.in. po to tu wszyscy jesteśmy żeby sobie pomagać, podpowiadać, doradzać żeby nie becalować nie wiadomo ile $$$ do jednego lub drugego ASO :wink4: a i oni pewnie czasem nie pomagają :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zdjąc pokrywe zaworów i zobaczyc jak wygląda walek i popychacze

przynajmniej tą opcję można wykluczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zdjąc pokrywe zaworów i zobaczyc jak wygląda walek i popychacze

przynajmniej tą opcję można wykluczyć

Tak jak mówisz, więc popychacze i poduszki bez większego wysiłku oraz wydatku pieniędzy można na własną rękę sprawdzić i je wykluczyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak koledzy dobrze pisali, poduszka pod silnikiem do wymiany :wallbash: Dziekuje wszystkim za pomoc :hi: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odkopie troche temat ale mam pytanie jak mozna rozpoznac wyrobione popychacze ????? mam taki standardowy problem w AVF telepie buda :wallbash: dziwną sprawa jest to ze raz chodzi rowno a raz sie trzesie i nie ma na to zadnej reguły zimny, ciepły. Jedyna sprawa jaka zauważyłem jest to ze jesli trzesie mi buda to na drugi dzien zapala tak jakby na 2 cylindrach a dopiero w 2 drugim cyklu łapie na wszystkich :wallbash: a jesli po trasie czekam az turbina wystygnie i nie czuje telepania to na drugi dzien nawet przy -30C pali z pierwszego obrotu. :wallbash:

Po wklejeniu logów koledzy stwierdzili ze moze to popychacze, inni stwierdzili ze te padła tak poprostu maja. Zwykły kierowca nawet by tego nie odczuł, ale jako koneser Audi musze to ogarnac :kox:

Mogł by ktos opisac jak mozna wzrokowo ocenic zużycie popychaczy i wałka :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...