Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AWT] Czy warto instalować gaz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

proszę o informację czy Waszym zdaniem dla 10 letniego samochodu z przebiegiem ORYGINALNYM 164000km warto instalować gaz? Mam ofertę na BRC SEQUENT na 2600zł lub LOVATO Smart Turbo KP za 2400zł. Pytam bo średnie zużycie oleju to około 0,4l/1000km, a na wolnych obrotach przy gorącym silniku (tylko) wyraźnie jest złyszalny łańcuch spinajacy walki rozrządu.

Będę wdzięczny za opinie.

Dziękuję i pozdrawiam,

Tonik

Opublikowano

Taki przebieg to nic dla 1.8T,a czy warto montowac gaz??jak benzyna ma byc po 8 zl od nowego roku to pewnie ze warto,i chyba bym wybral BRC

Opublikowano
  • Autor

Nie wliczając dodatkowych kosztów ewentualnych napraw spowodowanych LPG (o ile moga wystapić) i kostów przeglągów LPG to przy moich przebiegach zwrot kosztów będę miał po półtora roku. Wszystko oczywiscie zalezy od różnicy pomiędzy PLG a etyliną. Cene benzyny na przyszły rok przewiduję około 6,3 - 6,8zł/l a PLG 3,5zł/l. Co myślicie?

Opublikowano

Witajcie,

proszę o informację czy Waszym zdaniem dla 10 letniego samochodu z przebiegiem ORYGINALNYM 164000km warto instalować gaz? Mam ofertę na BRC SEQUENT na 2600zł lub LOVATO Smart Turbo KP za 2400zł. Pytam bo średnie zużycie oleju to około 0,4l/1000km, a na wolnych obrotach przy gorącym silniku (tylko) wyraźnie jest złyszalny łańcuch spinajacy walki rozrządu.

Będę wdzięczny za opinie.

Dziękuję i pozdrawiam,

Tonik

Warto zakładać gaz, osobiście zainwestowałem w BRC, żółte głośne wtryski + najmocniejszy reduktor i zero problemów przy Polskim zanieczyszczonym gazie i mocy w okolicach 200KM, montowałem przy przebiegu 245 tyś, w 1,5 roku przejechałem 33 tyś km i NIC się nie dzieje, a to że słychać Ci łańcuch na ciepłym silniku to zasługa słabego ciśnienia oleju, to normalny objaw w tych silnikach, zalecam sprawdzenie ciśnienia + czyszczenie smoka pompy oleju

A nawet jak teraz cena LPG to okolice 3 zł to i tak się opłaca w porównaniu do PB

Opublikowano

właśnie kwestia sporna są zwolennicy i przeciwnicy LPG

kiedyś jeszcze w polonezie sam zakładałem instalkę - nie miałem problemów ( litr gazu kosztował wtedy 0,67 gr ) także instalacja zwróciła mi się po pół roku eksploatacji

następnie audi 80 zakupiona z założoną instalacją ( co drugi dzień maska w górze ) nie szło badziewia ustawić

ponadto częstsza wymiana świec, uszczelka pod głowicą. droższe przeglądy itp

od tego czasu jestem przeciwnikiem zakładania LPG

oczywiście może się zdarzyć, że kiedyś tam kupię samochód z gazem nigdy nie wiadomo ( nie wypieram się że nigdy w życiu )

to jest właśnie kwestia sporna - jeden lubi córkę a drugi teściową :)

Opublikowano

Warto zakładać gaz, osobiście zainwestowałem w BRC, żółte głośne wtryski + najmocniejszy reduktor i zero problemów przy Polskim zanieczyszczonym gazie i mocy w okolicach 200KM, montowałem przy przebiegu 245 tyś, w 1,5 roku przejechałem 33 tyś km i NIC się nie dzieje, a to że słychać Ci łańcuch na ciepłym silniku to zasługa słabego ciśnienia oleju, to normalny objaw w tych silnikach, zalecam sprawdzenie ciśnienia + czyszczenie smoka pompy oleju

A nawet jak teraz cena LPG to okolice 3 zł to i tak się opłaca w porównaniu do PB

Na takim samym zestawie mam 90kkm przejechane i jak narazie tylko filtry mieniam złego słowa nie mogę powiedzieć. Jakiś czas temu zakładałem też do avj i tam gazownik przekonał mnie do pomarańczowych wtrysków, podobno żółte są za duże przez co mniej precyzyjnie dawkują paliwo.
Opublikowano
  • Autor

A co z uszczelką pod głowicą i innymi sprawami, kóre mogą być następstwem LPG? Ma ktoś jakieś doświadczenia z 1.8T?

Opublikowano

cos tanio masz ta lpg, ostatnio prosilem o wycene, to za zwykla sekwencje wyliczyli mi 2500 zl do 1.6 ;O

Opublikowano

Uszczelka pod głowicą pada nawet bez instalacji LPG więc takie zwalanie winy na instalację mija się z celem, moja inskalka spłaciła się po 5 miesiącach więc w tym momencie cena gazu może dojść nawet do 10 zł bo już 3 razy się zapłaciła :>

Jeżeli chodzi o ten mój zestaw - wolałem mieć zapas, na wypadek przeprowadzonych dalszych modyfikacji :rolleyes:

Za swoją instalację w firmie Boston - Gliwice zapłaciłem 3300 zł więc te 2600 zł to trochę za tanio, tym bardziej że teraz instalacje są na topie...

I nie radzę oszczędzać!!! Chytry 2 razy traci :rolleyes:

Opublikowano

A co z uszczelką pod głowicą i innymi sprawami, kóre mogą być następstwem LPG? Ma ktoś jakieś doświadczenia z 1.8T?

uszczelke wywala jak magicy gazownicy wkładają używane reduktory które puszczają gaz w dolot :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Uszczelka pod głowicą pada nawet bez instalacji LPG więc takie zwalanie winy na instalację mija się z celem, moja inskalka spłaciła się po 5 miesiącach więc w tym momencie cena gazu może dojść nawet do 10 zł bo już 3 razy się zapłaciła :>

Jeżeli chodzi o ten mój zestaw - wolałem mieć zapas, na wypadek przeprowadzonych dalszych modyfikacji :rolleyes:

Za swoją instalację w firmie Boston - Gliwice zapłaciłem 3300 zł więc te 2600 zł to trochę za tanio, tym bardziej że teraz instalacje są na topie...

I nie radzę oszczędzać!!! Chytry 2 razy traci :rolleyes:

Pucek, napisz mi proszę jaką dokładnie masz instalację, jutro potpytałbym się w Bostonie.. Ja mam ofertę z http://www.abart.com.pl/ z wrocławia. W Bostonie takie ceny:

http://www.boston.pl/autogaz/cennik-monta-u/

Opublikowano

cena 2700 jest do zwykłego auta. do turbo dochodzi jeszcze kilka rzeczy i cena jest większa

Opublikowano

cena 2700 jest do zwykłego auta. do turbo dochodzi jeszcze kilka rzeczy i cena jest większa

Dokładnie tak

Do Gliwic masz dosłownie kawałeczek, podjedź tam, poproś o Darka... młody chłopak i bardzo ogarnięty, mam żółte wtryski, rurki fi 8mm i reduktor Genius max bodajże - najmocniejszy, zbiornik w kole 60l + wlew pod klapką, zapłaciłem 3300 zł

Możesz założyć pomarańczowe wtryski ale nie polecił bym Ci ich jeżeli masz zamiar robić program :rolleyes:

Opublikowano

na śląsku macie jeszcze SebastianaS jakby co :wink4:

Opublikowano
  • Autor

cena 2700 jest do zwykłego auta. do turbo dochodzi jeszcze kilka rzeczy i cena jest większa

Dokładnie tak

Do Gliwic masz dosłownie kawałeczek, podjedź tam, poproś o Darka... młody chłopak i bardzo ogarnięty, mam żółte wtryski, rurki fi 8mm i reduktor Genius max bodajże - najmocniejszy, zbiornik w kole 60l + wlew pod klapką, zapłaciłem 3300 zł

Możesz założyć pomarańczowe wtryski ale nie polecił bym Ci ich jeżeli masz zamiar robić program :rolleyes:

Dzięki, w sobote pojade sie popytac.

Opublikowano

Weź pod uwagę że instalując gaz za rok czy dwa nie sprzedasz auta drożej niż bez gazu bo każdy pomyśli z gazem to ma duży przebieg. A sprzedając tego i kupując diesla dokładasz kasę którą odzyskasz przy sprzedaży auta.

Opublikowano

Ja nie zakładam z wielu przyczyn cena instalacji gazowej około 2,5 tys zł , przegląd techniczny kosztuje więcej o 60 zł a już nie nie licząc przeglądów gazowych a są w większości instalacji sekwencyjnych i też tych II generacji , obawa o wydmuchanie uszczelki pod głowica i oczywiscie większe zapotrzebowanie na olej który nie jest tani , ale .... wybór należy do ciebie ile planujesz jeździć audi przemyśl czy to się opłaca napewno tak ale jakim kosztem nerwów jak coś pójdzie nie tak :no:

Opublikowano

Co do akcyzy to już wiadome, podniosą tylko dla diesla.

Jeśli lpg dobrze dobrane i zestrojone to tylko lejesz i jeździsz a oszczędności zostają w kieszeni.

Opublikowano

kolega MACIEJJJ to chyba swojego dyszelka chce sprzedac ze takie glupoty wypisuje :thumbdown:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.