Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyciek płynu chłodzącego


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Spadł mi znacznie poziom cieczy chłodzącej g12 dolałem około 0.5l dziś zauważyłem iż w okolicy głowicy znajduje się ,,zaciek, plama,, po odparowanym płynie autko jest troszkę słabsze i nie rozpędza się tak jak przed tym wyciekiem do 200km/h a tylko 180 max co robić? A4 1.9 TDI 110KM AFN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupować uszczelkę i szukać zakładu który splanuje głowice :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walisz kompletną regenerację głowicy plus wymiana uszczelek i uszczelki pod głowicą oraz prowadnic zaworowych a następnie cieszysz się nowym silnikiem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebastian.mrozicki ,w ktorym miejscu jest ten zaciek sprecyzuj ,zrób fotke, tak jak kolega bajtek205 napisał pierwszym podejrzanym bedzie trojnik,mialem tak samo czerwone zacieki płynu po stronie pompy wtryskowej, juz myslałem ze uszczelka pod głowica a to trojnik pekł, zamiennik 10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź króciec przy głowicy i tak jak koledzy piszą niżej jest ten trójnik, looknij na niego bo to są elementy dość często padające w tych modelach, sam to ostatnio przerabiałem, jak możesz daj zdjęcia powinna się sytuacja rozjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem w miejscu gdzie sa swiece do podgrzewania płynu.. warto tam zajrzeć :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan po stronie pasazera i zajrzyj do tyłu silnika od lewej strony :) bedziesz widział tak jak kolega wyzej napisal za głowica powinny byc 3 swiece :) napewno znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ubywało tak z 1cm płynu max 2 cm po ostrej jeżdzie, nie mogłem zlokalizować wycieku bo na ciepłym silniku nie było tego widać. Myślałem że to uszczelka :shocked: Dopiero rano udało się zlokalizować podejrzanego :chytry: sączyło się po kropelce. Koszt niewielki jeśli zrobi sie to samemu.

https://picasaweb.google.com/103931873034027398863/9Grudnia2011#5684148080376969810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz być pewnym pokaż foto faktycznie może to być ten króciec trójnikowy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...