Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Developer - sprzedał moje miejsce parkingowe


soolek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się dowiedziałem, że mój kochany developer sprzedał moje miejsce parkingowe także innej osobie :chytry: (przez pomyłkę).

Zaproponowali mi miejsce w innym bloku, na co się oczywiście nie zgodziłem.

Ta druga osoba też się raczej nie zgodziła, bo właśnie myślą nad argumentami, którymi mogą nas przekonać do dobrowolnego odstąpienia tego miejsca (upust cenowy, pomieszczenie gospodarcze lub drugie miejsce parkingowe gratis).

Żaden z powyższych argumentów mnie nie przekonuje i raczej nic mnie nie przekona, gdyż nie mam zamiary latać z zakupami z innego bloku.

Mieszkanie oczywiście nie jest odebrane jeszcze, aktu notorialnego brak, mam tylko umowę i faktury (wszystkie transze już wpłacone developerowi).

W związku z powyższym mam kilka pytań:

- co może zrobić developer, jeżeli nie będę chciał zamienić miejsca (pewnie może rozwiązać umowę, co byłoby mi bardzo nie na rękę)

- czy taka "podwójna" sprzedaż podlega pod jakiś paragraf? Może postraszyć developera Urzędem Skarbowym, UOKiK czy mediami? Da to coś?

- czy jeżeli doszłoby do jakiegoś sądzenia się lub tym podobnych, to mając umowę podpisaną wcześniej niż ten "inny", to jestem na wygranej pozycji?

- do jakiej instytucji mógłbym się zgłosić po jakąś fachową poradę? Najlepiej telefoniczną, bo sprawa ma się wyjaśniać jeszcze w tym tygodniu.

Wszelki rady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam garaz w innym bloku i nie narzekam

ale na tym samym osiedlu ... ? :polew:

a wracajac do tematu .... brac prawnika i walczyc o swoje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak bardzo sobie cenię garaż w tym samym bloku, a tym bardziej, że mam tylko ze 3 metry do drzwi i windy - bardzo wielka wygoda - masz w d... deszcze, wiatry, temperaturę itd. Samochód można spokojnie zapakować i rozpakować itd itp.

Oczywiście, jeżeli sprawa się nie zakończy szybko i po mojej myśli, to będę szukał jakiejś fachowej pomocy, ale myślałem, że może ktoś mi rzuci jakiś pomysł, gdzie na dzień dobry mógłbym przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę :>

Pożyjemy...zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Twoja umowa była pierwsza to masz pierwszeństwo z drugiej strony pamiętaj, iż jeżeli masz zawartą umowa w formie zwykłej ( nie notarialnej) to wybór de facto należy do dewelopera bo twoja umowa jest lekko wadliwa :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z kodeksem cywilnym prawo jest po twojej stronie. jednak dochodzic go musialbys na drodze cywilnej, a to czas i nerwy.

jezeli masz ochote mozesz sie pobawic. jednak bez prawnika ani rusz. deweloper jest dobrze przygotowany...

o wiele rozsadniejszym rozwiazaniem jest skorzystanie z oferty drugiego miejsca gratis. jakby nie bylo pare groszy odzyskasz, sprzedajac. uwazam ze nie ma sensu przesadzac z bliskoscia, od czasu do czasu warto sie przejsc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...