Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Czujnik parkowania tył a otwory montażowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hi.

Czy zderzaki w każdej A4 mają już otwory montażowe pod PDC? Chcę kupić jakiś z allegro i sobie zamontować, bo po przesiadce z Opla Singum brakuje mi tego bajeru :cool1:

Nie wiem, które będą najlepsze, oryginalne trochę za duży koszt jak na budżet studenta :D

Chcę żeby to wyglądało naprawdę dobrze, najlepiej jak ORI :D Mam srebrny lakier.

Opublikowano

raczej na pewno nie będą miały przygotowania pod czujki i pewnie będzie trzeba wiercić

Opublikowano

raczej na pewno nie będą miały przygotowania pod czujki i pewnie będzie trzeba wiercić

tak jak kolega wyżej pisze , nie ma żadnych przygotowanych miejsc na te czujniki , nawet od środka zderzaka . Więc będziesz musiał użyć troche swoich zdolności manualnych jeżeli takowe posiadasz :wink4: albo zlecić to komuś kto już to rezał. Co do zestawu PDC to nie ma jak ori no ale jak kasa cie blokuje to widziałem parę dobrych uniwersalnych zestawów , które nawet pamalują ci w kolor za dużo niższą cene niż ori

Opublikowano
  • Autor

raczej na pewno nie będą miały przygotowania pod czujki i pewnie będzie trzeba wiercić

tak jak kolega wyżej pisze , nie ma żadnych przygotowanych miejsc na te czujniki , nawet od środka zderzaka . Więc będziesz musiał użyć troche swoich zdolności manualnych jeżeli takowe posiadasz :wink4: albo zlecić to komuś kto już to rezał. Co do zestawu PDC to nie ma jak ori no ale jak kasa cie blokuje to widziałem parę dobrych uniwersalnych zestawów , które nawet pamalują ci w kolor za dużo niższą cene niż ori

Mógłbyś podać jakieś zestawy takich czujników?

I jak one oryginalnie były montowane w B6, jest gdzieś rozpiska w jakich odstępach i na jakiej wysokości montowane były?

Opublikowano

wszystko fajnie pięknie tylko , w zależności od uniwersalnego zestawu to każdy zestaw ma swoje odległości między czujnikami tak więc możesz się nie wstrzelić dokładnie z takimi odległościami .

Opublikowano
  • Autor

Ale chociaż miałbym jakiś punkt odniesienia :)

Opublikowano

tak jak kolega wyżej pisze , nie ma żadnych przygotowanych miejsc na te czujniki , nawet od środka zderzaka .

Są oznaczenia w środku zderzaka, gdzie należy wywiercić dziury a to bardzo pomaga bo wyliczania odległości od czujnika do czujnika moze być uciążliwe

Opublikowano
Każdy zderzak w B6 i B7 ma dokładne oznaczenie gdzie należy wywiercić otwory. Miejsca te oznaczone są wytłoczonymi krzyżykami od wewnętrznej strony zderzaka. Wystarczy zdjąć zderzak, nawiercić drobnym wiertłem otwór na środku krzyżyka a następnie rozwiercić odpowiednią otwornicą.
Opublikowano

Hi.

Czy zderzaki w każdej A4 mają już otwory montażowe pod PDC? Chcę kupić jakiś z allegro i sobie zamontować, bo po przesiadce z Opla Singum brakuje mi tego bajeru :cool1:

Nie wiem, które będą najlepsze, oryginalne trochę za duży koszt jak na budżet studenta :D

Chcę żeby to wyglądało naprawdę dobrze, najlepiej jak ORI :D Mam srebrny lakier.

Co do Twoich wątpliwości to odpowiem Ci na niektóre.

Jeżeli chcesz te czujniki malować to powiem Ci że niektóre modele fiksowały(te tańsze) Także warto kupić te droższe i nawet dostaniesz w kolorze srebrnym. Co do montażu to taki zestaw czujników ma dołożoną otwornicę do zestawu więc problem z właściwej wielkości otworem masz załatwiony. Duży wybór opcji czy chcesz mieć wyświetlacz czy też wystarczy Ci tylko brzęczek. Poszukaj na aledrogo i zobacz co oferują sprzedawcy.

Np to poniżej albo wiele innych

http://www.allegromat.pl/aukcja94602

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

...mam następujące pytanko, czy ktoś w Was montował, lub miał już zamontowane czujniki w B6 avant ale w dolnej części zderzaka - na myśli mam pas plastiku w kolorze ciemnoszarym połączony z lakierowaną górą??...

...nie bardzo mam ochotę naruszać lakierowaną część zderzaka i zastanawiam się nad ewentualnym montażem czujników (szare - valeo) właśnie w pasie tego szarego elementu zderzaka, zdaje się, że fabrycznie w poprzednim modelu (B5) czujniki zamontowane są w podobnym miejscu i na podobnej wysokości...

...mam nawet przygotowane foto z zaznaczonym elementem, o którym piszę ale coś nie mogę go wkleić...

Opublikowano
  • Autor

To też zależy od czujników na jakiej wysokości mają pracować, bo mają jakąś tam określoną wysokość i rozstaw, żeby prawidłowo działały.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

I ja się dołączę do tematu. Mianowicie czy warto dołożyć do Valeo cena na allegro około 240zł: http://allegro.pl/oryginalne-czujniki-parkowania-firmy-valeo-na-tyl-i2218066341.html czy wystarczy coś takiego cena około 110zł, sprzedający tutaj strasznie wychwala że są one ze skośnymi krawędziami i nie trzeba stosować żadnych dokładek kątowych tak jak w Valeo w których rzekomo zbiera się brud i mają dodatkowo pełne uszczelnienie http://allegro.pl/czujniki-parkowania-markowy-6-zakresow-pikania-i2221434123.html , czy to ma znaczenie jeśli chodzi konkretnie o B6 Avant ta skośna krawędź i czy można takie czujniki montować w części nie polakierowanej zderzaka ? Ewentualnie co innego polecacie, chodzi mi tylko o PDC z dźwiękiem bez wyświetlacza i taki żeby był dosyć głośny, słyszalny z bagażnika bo niechcę nigdzie indziej montować tego buzzera.

Opublikowano

W zderzaku sa zaznaczone miejsca gdzie maja byc otwory na czujniki ale nic wiecej.Potem trzeba sobie gdzies kupic mocowanie czujnikow a samo wywiercenie dziur pod ori czujnki wiaze sie z tym ze trzeba lakierowac caly zderzak.Przerabialem to u siebie po kupnie zderzaka s4.W zderzaku ori mialem czujnki a w s4 nawet nie bylo otworow.Mimo to nie widac ze dziury byly wiercone poza fabryka.

Jesli ma wygladac jak ori to czujnki tylko* ori*:wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.