Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kolor po malowaniu - jeszcze się zmieni czy źle dobrany ?


miszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:

Miałem ostatnio dość sporą obcierke z barierką pod super marketem i uszkodzeniu na szczęście uległ tylko przedni prawy błotnik , chociaż i tak myślałem że powybijam wszystkich dookoła :wallbash: . Nie dałem do malowania tej części bo była trochę wgnieciona , a że nie chciałem mieć szpachlu , kupiłem używkę w nienagannym stanie. Malował mi to znajomy lakiernik , który się zna na rzeczy . Malowałem u niego dokładki - zderzaki przedni , tylni i listwy progowe + drzwiowe i wszystko wyszło ok .

Odebrałem dzisiaj ten błotnik i od razu go założyłem . W dzień kolor był prawie idealny ,różnił się tylko tym że był bardziej błyszczący , no to wiadomo nowy lakier . Ale jak zaczynało sie robić ciemno to zaczęła się robić delikatna różnica w odcieniu , albo ja za bardzo przeżywam .

Dzwoniłem do tego znajomego i powiedział mi że kolor musi jeszcze dojść bo to dopiero drugi dzień po malowaniu i żebym się tym nie przejmował i że ten błotnik nie był jeszcze polerowany i inaczej odbija światło , powiedział mi że lepiej jak ten błotnik bedzie na aucie bo wtedy lepiej sie poleruje i kazał mi przyjechać za kilka dni.

Co o tym myślicie , czy kolor sie jeszcze zmieni ?

Dodam że w dzień odcień koloru jest taki sam , różni sie tylko tym że jest bardziej błyszczący ale to sie da załatwic dobrą polerką całego samochodu.

Zdjęcia jak to wygląda w nocy :

audibotnik008.jpg

audibotnik004.jpg

audibotnik003.jpg

audibotnik006.jpg

audibotnik002.jpg

audibotnik001.jpg

Jak będe miał czas to zrobie parę zdjęć w dzień

[br]Dopisany: 22 Grudzień 2011, 20:04_________________________________________________Zna sie może ktoś troche :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakierujesz błotnik to powinno się ścieniować drzwi no chyba, że lakier jest nowy albo w idealnym stanie albo idealnie dobrany

z poleruj drzwi albo cały bok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak nie pomoże, poleruj całe auto, przynajmniej zyska na wygladzie, a błotnik zawsze pod jakimś kątem światła będzie sie odrózniał niestety :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się cieniować sąsiedni element tak aby zgubić ewentualne różnice i wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że bedzie ok :)

Kolor może byc dobrany idealnie ale zawsze będzie jakaś różnica, jest to spowodowane tym, że opiłki aluminium (metalik) i opiłki mikki (perła) inaczej się układają przy malowaniu ręcznym i maszynowym (fabrycznym)

Ogólnie dużo można by o tym pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam malowany ten sam błotnik, mam niewdzięczny srebny kolor, i dobrany został lekko ciemniejszy, nawet po polerce widać sporą róźnice..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam malowany ten sam błotnik, mam niewdzięczny srebny kolor, i dobrany został lekko ciemniejszy, nawet po polerce widać sporą róźnice..

Dobrać idealnie srebrny kolor graniczy z cudem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się cieniować sąsiedni element tak aby zgubić ewentualne różnice i wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że bedzie ok :)

Kolor może byc dobrany idealnie ale zawsze będzie jakaś różnica, jest to spowodowane tym, że opiłki aluminium (metalik) i opiłki mikki (perła) inaczej się układają przy malowaniu ręcznym i maszynowym (fabrycznym)

Ogólnie dużo można by o tym pisać :)

Dokładnie-powinno cieniować się sąsiedni element ale jak zrobisz polerkę to w dzień będzie oki ale w nocy w świetle latarni niestety ale będzie różnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy z tym da się coś zrobić? nie wiem czy jest sens malować jeszcze raz,bo nie mam gwarancji dobrze dobranego koloru :good:

9KN6q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama sytuacja ,nic z tym juz nie zrobisz ale gdyby lakiernik podczas malowania delikatnie najechał na drzwi to by śladu nie było :cool1:[br]Dopisany: 23 Grudzień 2011, 17:17_________________________________________________Przyzwyczaisz się albo oddaj do poprawy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc trzeba będzie autko przypolerować z lekka :ad: i może rzeczywiście to pomoże bo jak by nie patrzał to ten malowany element jest bardziej błyszczący , inaczej przyjmuje światło i to też przez to może się zdawać że kolor ma inny odcień , znajomy powiedział że może zrobić mi to dopiero po nowym roku , a że nie chce mi sie czekać tak długo to chyba sam sobie to zrobie , bo jak coś zrobic dobrze to najlepiej samemu.

Nigdy nie robiłem tego maszynowo , zawsze zajeżdżałem się ręcznie :heat: :heat: ( tu bez głupich z kojarzeń prosze :cool1:) i mam pytanie jaką maszynę i pastę do tego polecacie .

Jak już sie z orientowałem to maszyny występują takie:

- orbitalna

- dual action

- i coś w stylu szlifierki kontowej , tylko z tą trzeba uważać jak się nigdy nie polerowało i tej nie chcę

a pasty to;

- farecla G3 albo G5

- menzerna

- ????

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc trzeba będzie autko przypolerować z lekka :ad: i może rzeczywiście to pomoże bo jak by nie patrzał to ten malowany element jest bardziej błyszczący , inaczej przyjmuje światło i to też przez to może się zdawać że kolor ma inny odcień , znajomy powiedział że może zrobić mi to dopiero po nowym roku , a że nie chce mi sie czekać tak długo to chyba sam sobie to zrobie , bo jak coś zrobic dobrze to najlepiej samemu.

Nigdy nie robiłem tego maszynowo , zawsze zajeżdżałem się ręcznie :heat: :heat: ( tu bez głupich z kojarzeń prosze :cool1:) i mam pytanie jaką maszynę i pastę do tego polecacie .

Jak już sie z orientowałem to maszyny występują takie:

- orbitalna

- dual action

- i coś w stylu szlifierki kontowej , tylko z tą trzeba uważać jak się nigdy nie polerowało i tej nie chcę

a pasty to;

- farecla G3 albo G5

- menzerna

- ????

Z góry dzięki za pomoc

Z tym akurat się zapoznałem, tu masz wszystko ładnie opisane

http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikaszi z całym szacunkiem, ale nic Ci nie pomoże, ten kolor poprostu jest inny, na każdej fotce bedzie to widoczne :confused4: ale polerka sie przyda :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...