Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Odgrzybianie klimatyzacji


gajes

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie,można tez wpuścić za filtr pyłkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pełne odgrzybienie i czyszczenie to w ośrodkach specjalizujących się w nabijaniu, naprawie klimy.

Co do takich specyfików wskazanych przez Ciebie, dają one wg mnie wymierny efekt, powietrze zmienia swój zapach, czuć że coś się zmieniło. Tyle że ja robię to podczas gruntownego wiosennego czyszczenia, filtry, przewody, wszystko.

I jeśli chodzi o producenta, to gdy rok temu szukałem na Forum czym walczyć, Koledzy polecali tylko PLAKa, tego się trzymam :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tak samo jak kolega uważam, że klime dobrze odgrzybić w serwisie nie jest to duzy koszt koło 250zł czyli smarowanie uzupełnienie gazu wymiana filtra czyli full serwis na wiosne, bo wydatek nie duzy a jak sie tego nie zrobi tio predzej czy pozniej padnie sprzegło na spreżarce a to juz duzy wydatek :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem sie za odgrzybianie klimy. Wyrzucilem schowek ale wedlug mnie i tak byl za slaby dostęp do parownika. Probowalem zdjac calkowicie jego plastikowa obudowe ale to juz duzo czasu by pochlonelo. Psiukalem na parownik takim sprayem bakteriobojczym ale nie do klimy tylko do normalnych powierzchni w aucie , i przez wezyk i z rozpylacza. Zuzylem go kolo 0,4 litra az kapalo z odplywu klimatyzacji pod autem. Ale powiem ze wizualnie parownik byl czysciusieńki. Mam nadzieje ze zabilo to wiele bakterii ale moim zdaniem to kazde rozwiazanie odgrzybiania jest do du... bo po paru uzytkowaniach klimy parownik jest mokry i to powoduje rozwoj grzybow i bakterii. To trzeba by bylo czyscic non stop zeby nie bylo bakterii. Zastanawia mnie dlaczego dostep do parownika jest taki trudny. Powinien byc latwy zeby go czyscic bo to w nim jest 99 procent bakterii i grzybow w klimatyzacji. Nie wiem jak jest to rozwiazane w nowszych autach. Ale w a4 nie jest to pomyslane tak aby mozna bylo to latwo serwisowac. Jak podjechalem w UK zeby mi odgrybili w warsztacie to mi spray pokazali ze beda tym psiukac w srodku auta. Takie cos sobie mysle to i ja moge zrobic. W sumie w warsztacie wymienili stary srodek chlodzacy z olejem i tyle. Jak wspomnialem o wymianie osuszacza to ze to strasznie drogie i w ogole, specjalisci jak wszedzie od siedmiu bolesci. Nie ma jak dobre forum i naprawiasz sam z pomoca kolegow z forum. Pozdrawiam. W uk wymiana srodka w ukladzie 55 funtow. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio w Pruszkowie trafiłem na kolesia który kupił nowiutką maszynę do nabijania i czyszczenia klimy, koszt ok 150 pln + uzupełnienie, czas czyszczenia ok 50 min.

zastanawiam się na skorzystaniem, co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabieram sie dzisiaj do gruntownego czyszczenia karownika i kanałów,nie śmierdzi mi z kratek ale bola mnie oczy jak tylko troszke podmucham klima,mam nadzieje ze to pomoze,jutro opisze !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i ja wreszcie wziąłem sie za przeczyszczenie klimatyzacji według instrukcji zawartej w http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/a4_b5_odgrzybianie_klimatyzacji-t10719.0.html użyłem specyfiku PLAKa -teraz można upajać sie świeżym zapachem z kratek nawiewu :good:

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...