Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie wycieraczki do A4 B6 B7


luklago

Rekomendowane odpowiedzi

ile kosztują przeciętnie takie pióra bo wale na allegro i kupuje te mnie przyprawiają o ból głowy ...:/


http://allegro.pl/2-wycieraczki-audi-a4-b7-valeo-aero-flat-574303-i5172726841.html

te się nadają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś różnica miedzy tymi co ja wysłałem jest:D?? jak są w porządku to już zamawiam...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam problem z wycieraczkami, czasami wariują.

Po spryskaniu szyby/włączeniu na czasowe wycieranie/pojedynczym ruchu działają normalnie, kiedy skończą wachlować/ruch - kończą pracę w prawie najniższym położeniu (ok 1-2 cm do "zera"), po dosłownie sekundzie zaczynają kolejny cykl (o ten centymetr w dół) i wykonują pełny ruch, po czym stają w tym samym miejscu i sytuacja powtarza się kilkukrotnie.

Czasami pomaga ruch włącznikiem wycieraczek, jakikolwiek... a czasami same muszą przestać.

Dodatkowo zauważyłem, że działają wolniej, a przy ruchu w dół skaczą, dużo większy opór. Sytuacja nasila się po wizycie w myjni (moze subiektywne odczucie).

Wycierają szybę do sucha, nie zostawiają mokrych smug w żadną stronę.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Przyczyną może być samo pióro/jego zużycie czy coś się dzieje z elektroniką, silniczkiem?

Pomocy

P.S.

Nie wiem jakie wycieraczki są obecnie zamontowane, auto zakupione 3 miesiące tamu, wycieraczek nie wymieniałem, wyglądają na takie: http://allegro.pl/audi-a4-b6-11-2003-12-2004-wycieraczki-przod-i5326518075.html

Edytowane przez Pociag09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na mechanizm wycieraczek. Typowy problem w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na mechanizm wycieraczek. Typowy problem w B6.

Masz na myśli cały mechanizm (silniczek z cięgnami itp itd) czy sam silniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oststanio na szybko potrzebowałem wycieraczek bo zamówiłem valeo ale paczka nie dotarła przed weekendem. Więc do motoryzacyjnego i koleś miał wycieraczki ALCA z adapterem do B7. Mówie weekend pewnie wytrzymają. Ale ku memu zdziwieniu działają już chyba drugi miesiąc i wszystko ładnie chodzi, zbierają wode nie piszczą. Koszt niecałe 40 zł. Valeo mam w bagażniku jak te się wykończą. Zobaczę ile dają rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na mechanizm wycieraczek. Typowy problem w B6.

Masz na myśli cały mechanizm (silniczek z cięgnami itp itd) czy sam silniczek?

Sam mechanizm, nie silniczek. Koszt ok. 90 zł takiego zamiennika, ale możesz próbować go czyścić - info w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oststanio na szybko potrzebowałem wycieraczek bo zamówiłem valeo ale paczka nie dotarła przed weekendem. Więc do motoryzacyjnego i koleś miał wycieraczki ALCA z adapterem do B7. Mówie weekend pewnie wytrzymają. Ale ku memu zdziwieniu działają już chyba drugi miesiąc i wszystko ładnie chodzi, zbierają wode nie piszczą. Koszt niecałe 40 zł. Valeo mam w bagażniku jak te się wykończą. Zobaczę ile dają rade.

Bo Alca to dobre budżetowe wycieraczki za pół ceny reszty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że są dostępne różne adaptery

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Kupiłem ostatnio Audi A4 B6 z 2002 roku. Mieszkam w UK. Wycieraczki mają połamane plastiki łączące pióra wycieraczek z ramieniem.

Lepiej zmienić całe ramiona, czy da się kupić osobno te plastiki łączące? Co lepiej? Jakie wycieraczki kupić.

Najlepiej proszę o linki z angielskiego ebaya.

Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej opłaca się zmienić całe ramiona żeby zmienić na lepsze pióra czy do tych co teraz mam też coś dobrego znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz banany to lepiej założyć ramiona z b7. Wtedy możesz zakładać valeo i tańsze zamienniki np. Alca.

Wysłane z mojego HTC One_M8

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz zmienic ramiona to lepiej zrob upgrade i kup ramiona od b7 wtedy bedziesz mogl zalozyc piora aero ( banany )

Wklejam Ci linka jakich ramion masz szukac ;)

http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-A4-B7-GENUINE-2005-08-AERO-WIPER-ARM-AND-BLADE-N-S-LEFT-PASSENGER-SIDE-/252022958454?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aadbd2976

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...