[B5 ADP] Jakie osiągi?

mirek31071977

Podejrzewam, ze te licznikowe 220 to bylo realne 200 :)

dokładnie tak jest, przekłamania licznikowe w VAGu to około 10 km/h

i też pamiętajcie że Vmax zalezy od skrzyni i nawet 1.6 można dociągnąć do odcinki na 5 biegu (o ile zdrowe) :wink4:

Przecież piszę jak wół, że 220 leciałem z baaardzo konkretnej górki i doskonale o tym wiedziałem. Ale po płaskim równe 200 też robi (bez wiatru).

rafalekx, dokładnie tak jest do 160 zbiera się w miarę szybko, a potem to już tylko wskazówka paliwa się rusza (16l/100km). Ale po odwiedzinach na hamowni się okaże kto mi uwierzy, a kto nie :kox:

Serce rośnie , ile mamy w klubie 1.6 :decayed: Ja maksa nie sprawdzałem ale po prostu jestem zadowolony , nawet gdyby latał 250 to niestety wcześniej moja cierpliwość by się skończyła , albo droga :evil:

Ja swoim 1,6 (tyle, ze AHL-swoja droga ciekawe jaka roznica miedzy ADP a AHL) jechalem 190km/h i mial jeszcze zapas, wiecej nie mialem okazji sprawdzic, a powyzej 160 km/h zbieral sie calkiem calkiem.

Jak pisza niektorzy koledzy powyzej: wszystko zalezy od kondycji silnika i podzespolow.

6 lutego leciałem do Lublina właśnie za A4 B5 1.6 (granatowa), droga prosta, szeroka na tym odcinku... kierownik wyprzedzał, ja za nim ... Jak miałem 180km/h to 1.6 już nie szło... Może nie chciał lecieć więcej, może już nie było czym lecieć... Skłonny jestem uwierzyć, że zdrowa A4 pojedzie 200km/h. Więcej - bez przekłamania licznika seryjnym 1.6 - niemożliwe :) mierzył może ktoś G-Techem?

Przy okazji pozdrowienia dla kierownika tej A4, dobrze prowadził i ostrzegał awaryjnymi przed gwałtowniejszym zwalnianiem :) skręcił na Lubartów. Może ktoś z klubu?

od wiekow wiadomo przeciez ze przy tej samej mocy to benzyna ma lepszy v-max od diesla

dla tego nie wiem czemu posiadacze 110konnych klekotow nie moga albo nie chca uwierzyc ze teoretycznie slabsza benzyna ma lepszy v-max od ich tdi

kazde zdrowe 1.6 w a4 powinno licznikowe 200km/h osiagnac i to niekoniecznie z gorki :)

od wiekow wiadomo ze to nie zalezy od tego czy silnik to benzyna czy ropniak ale od zestopniowania skrzyni biegów kolego :)

Proszę nie odbiegać od tematu

Czyli tak jak przypuszczałem choć to 1.6 ale w AUDI to ok.200km/h by musiał śmigać.No i wychodzi że choć się nie znam to kupiłem "zdrową" 1.6.

moim ADP jechalem 205 i pewnie jeszcze by poszlo wiecej, ale musialem hamowac bo ktos źle ocenił moją predkosc i mi wyjechał :shocked:

przy drugiej próbie (autostrada, 4osoby, bagaznik na max wypchany) jechalem 200 i raczej nie poszlo by wiecej, no moze z górki :mysli:

obie próby na LPG :kox:

To norma, że pod górkę idzie mniej, poza tym pewnie za krótko czekałeś :tongue4:

Ja powiem co innego. Na 17'' 1.6 traci dynamikę na 3. biegu, na 15'' całkiem fajnie odchodzi, ale duużo cięższe koło wiele zmienia.

Też mam ADP i po zakupie byłem zaskoczony że A4 z tym silnikiem zgrabnie się zbiera. Myślałem że 1.6 do w sumie dość dużego i ciężkiego wozu (przeciez 1.6 masowo w Golfach się spotyka) to raczej niezbyt silnik a tu miła niespodzianka!

W każdym razie jestem zadowolony i z Vmax, przyspieszeń & cichej pracy. Dodatkowo niewiele mi pali co dla mnie ma znaczenie bo w grę nie wchodziło instalowanie LPG.

Ale do sedna-no przyznam że jestem w szoku czytając ile te wasze 1.6 ciągną ;)

Ja 3x leciałem bez większych problemów to katalogowe 190/195 km/h (2 osoby na pokładzie). Czy dałaby radę więcej? Nie wiem, nawet nie próbowałem ale tak sobie myślę że jak będę miał okazję ją przegonić po jakiejś obwodnicy to spróbuję. Gdy osiągałem katalogową Vmax to po prostu dalej już nie cisnąłem.

Także u mnie 195 km/h ale jak mówię-osiągnięta bez większych problemów (a wóz ma jednak te 12 lat-co Audi to Audi hehe). Od 140 do 190 szedł w miarę zgrabnie.