Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praca/służba w armii - zarobki, warunki itd.


David

Rekomendowane odpowiedzi

Szynkar napisz ile pracujesz w wojsku bo widze ze nie jestes zadowolony...widze ze na misjach tez byles,ja odrazu mowie ze mnie zadne misje nie interesuja,siedzimy z dziewczyna 5 lat w danii wiec troche grosza odlozylismy,wiec ryzkowac zycia nie bede,bo 10 tys zl to smieszna kwota jak za ryzkowanie smiercia,dzisiaj widzialem w tv ze zlapali zamachowca przez ktorego zgnielo 5 polskich zolnierzy :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuje ale mam liczne kontakty i tradycje rodzinne :gwizdanie:

"ze mnie zadne misje nie interesuja" :polew: :polew: :polew:

To się ciągle zmienia (prawo) ale chyba nie zdajesz sobie sprawy że nie potrzeba twojej zgody żeby cię wysłać na misję. Zgodę wyrażasz wstępując do sił zbrojnych.

Kasa jest za to że zgadzasz się nadstawiać kark, a ty byś chciał kasę bez ryzyka? Wolne żarty.

Jak pryśniesz to jesteś ścigany jako dezerter w calutkim NATO, w sume trochę tych państw jest :tongue4:

Słyszałem że gościu z Polski przekroczył prędkość na autostradzie w USA i policji wyskoczył w komputerze jako dezerter. Pod dwoma rewolwerami leżąc na poboczu czekał aż go MP sobie zabierze. Trafił do polski na 2 latka za kratki za uchylanie się.

Jak udokumentujesz fikcyjną chorobę to cie wyślą do zakładu medycyny lotniczej gdzie ozdrowiejesz.

Pewnie służba w sylwestra i wigilię i szarpanie się z pijanymi też cie nie interesuje? Twoja laska będzie zachwycona samotnym sylwestrem (przywilej młodego) i wigilią spojrzeń (pewnie ją zdradza).

Nie chcę cię zniechęcać ale to nie jest praca to służba lub powołanie. Jak mówiłem musisz znaleźć kogoś kto Ci opowie jak to jest NAPRAWDĘ.

Zacznij np. od kogoś kto był w zasadniczej. Powodzenia. Odmaszerować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię zniechęcać ale to nie jest praca to służba lub powołanie.

:good: 100% racji, im prędzej to zrozumiesz tym potem będzie mniejsze rozczarowanie :cool1: mały przykład w Mińsku Maz w jednostce specjalnej ŻW d-ca jednostki oświadczył, że za jego kadencji każdy ale to każdy podwładny niezaleznie czy logistyk zza biurka czy szeregowy musi wyjechać na misję ( obecnie Afganistan) jeśli takiej zgody szwej nie wyrazi to niech pisze papier i idzie do cywila jak ma lata albo szuka innej jednostki. :gwizdanie: jak widzę twoje podejście do tematu mimo, że Cię nie znam i wypowiedzi, że życia nie będziesz narażał i misje Cię nie interesują to odpuść bo po prostu będziesz żałował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie do was

czy mozna dostac bezplatny 2 miesieczny urlop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna dostac bezplatny 2 miesieczny urlop

Należy dać się konkretnie postrzelić, można też oddać się do niewoli albo wdepnąć na minę.

Kolego David, twoje pytanie świadczy o zupełnym oderwaniu od rzeczywistości wojskowej.

2 miesięczny urlop możesz mieć jako nauczyciel - jak pozwoli dyrekcja w wakacje

A moderatora proszę żeby zmienił słowo Praca na SŁUŻBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyla mi odpowiedz Chudineze,Twoje mądrowanie Szynkar bylo nie potrzebne,to ze Ty wiesz jaka jest "rzeczywistosc" wojskowa nie znaczy ze kazda osoba z zew ma wiedziedziec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje mądrowanie Szynkar bylo nie potrzebne

Miałem okazję obserwować kolegów którzy wstąpili do służb mundurowych i po niewczasie orientowali się że niezupełnie im to pasuje...

A wycofać się nie mogli. (Pracę możesz porzucić, dezercja jest karana więzieniem i ścigana obecnie w całym NATO.)

Byli zupełnie nieświadomi różnic praca-służba, a wyobrażenia o "pracy" zostały dosłownie zmiażdżone jak szorowali wspólny kibel z zaschniętej kupy.

Niektóre pytania dobitnie świadczą o braku tej świadomości. :facepalm:

Proponuje wypić z jakimś weteranem np. z rodziny kilka flaszek i rozpoznać temat od podszewki, to rozczarowanie będzie mniejsze.

Dla niekumatych: to znaczy że na forum nikt farby nie puści "jak to jest".

Ps. Mi tam się podobało :)

[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 13:21_________________________________________________Zadziwiające czego można dokonać od 22 do 6 rano za pomocą banalnej szczoteczki do zębów! :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje mądrowanie Szynkar bylo nie potrzebne

Miałem okazję obserwować kolegów którzy wstąpili do służb mundurowych i po niewczasie orientowali się że niezupełnie im to pasuje...

A wycofać się nie mogli. (Pracę możesz porzucić, dezercja jest karana więzieniem i ścigana obecnie w całym NATO.)

Kolega chyba trochę koloryzuje. Jak to "wycofać się nie mogli" ??? to nie cyrograf spisany z diabłem - nie podoba się, "kwit do cywila" i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje mądrowanie Szynkar bylo nie potrzebne

Miałem okazję obserwować kolegów którzy wstąpili do służb mundurowych i po niewczasie orientowali się że niezupełnie im to pasuje...

A wycofać się nie mogli. (Pracę możesz porzucić, dezercja jest karana więzieniem i ścigana obecnie w całym NATO.)

Byli zupełnie nieświadomi różnic praca-służba, a wyobrażenia o "pracy" zostały dosłownie zmiażdżone jak szorowali wspólny kibel z zaschniętej kupy.

Niektóre pytania dobitnie świadczą o braku tej świadomości. :facepalm:

Proponuje wypić z jakimś weteranem np. z rodziny kilka flaszek i rozpoznać temat od podszewki, to rozczarowanie będzie mniejsze.

Dla niekumatych: to znaczy że na forum nikt farby nie puści "jak to jest".

Ps. Mi tam się podobało :)

[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 13:21_________________________________________________Zadziwiające czego można dokonać od 22 do 6 rano za pomocą banalnej szczoteczki do zębów! :polew:

Stary, te czasy minely bezpowrotnie... nie opowiadaj tutaj bzdur. Od 22 do 6 rano kazdy kto nie mieszka w 'hotelu' na jednostce spi smacznie w domu. Praca jest od 7 30 do 15 30 poza sluzbami i jakimis zajeciami (zintegrowane, blokowe itp itd). Nie wierze ze sa jednostki gdzie w tych czasach ktos szoruje szczoteczką kibel. U mnie w JW sprzataja panie sprzataczki. Nasluchales sie jakis bajek - ciekawe w jakiej jednostce szwej zawodowy sprzatal kible szczoteczka.

Co do zwalniania sie ze sluzby - okres tzw wypowiedzenia to 30dni - zalatwiasz obiegowke, rozliczasz sie z tego co pobrales (biblioteka, mundurowka, sprzet) i idziesz do cywila robic na prywaciarza. Nikt Cie tu nie trzyma - nie ma problemu ze zwolnieniem sie z pracy. Kwit mozesz polozyc z dnia na dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodzimierz N. -wojskowy. Patrząc na jego wojskową karierę myślę, że przyciągnie do służby wielu zapaleńców (z silnymi nerwami). 90% rozmowy z mundurowym może skupiać się na tematach związanych z emeryturą. Niektórzy nie kradną ON- nie wszyscy mają przecież do niej dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...