Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Carbonowe dekory... warto?


Lukas G

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oszukujmy się, dekory z rs4 np są kosmicznie drogie i trudno osiągalne. Zastanawiam się czy nie jest lepszym pomysłem pokrycie oryginalnych listew i ramek prawdziwym carbonem. Coś takiego jak na zdjęciach poniżej. W naszych autach nie chodzi o wagę przecież, zresztą nawet w rs4 przypuszczam, że carbonowe listewki ważą podobnie jak zwykłe więc to tylko kwestia estetyki.

Myślicie, że warto się pchać w coś takiego? Dodam ze firmę znam, mam od nich kilka kierownic i zawsze wykonanie na +, myslę, że i z dekorami nie dadzą ciała ;)

001kbc.jpg

002lbs.jpg

003ebmv.jpg

004pfo.jpg

006dvj.jpg

007onh.jpg

008wfem.jpg

009nz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada niezle, skoro firme znasz i lipy nie robi to czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem w trakcie negocjacji ;)

A carbon... nie koniecznie, teraz mam rybia łuskę, nie podoba mi się. Szukanie na allegro szczotkowanego alu (to jeszcze jest w miarę ładne)... trzeba by siedzieć 24h i co pięć sek. odświeżać nowe oferty, wtedy może zdążyłbym ubiec kogoś z forum ;)

Poza tymi dwoma wykończeniami nic ciekawego nie przychodzi mi do głowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Oryginalny carbon z rs4 można ustrzelić na allegro już w miarę normalnych pieniądzach. Oczywiście nie jest to łatwa sprawa i trzeba codziennie szukać. Trzy lata temu kupiłem komplet (łącznie z tylną popielniczką oraz oryginalną gałką RS4) za 1500PLN!!!

Traktuj to też jako inwestycję. Trzymaj stare listwy i jak będziesz sprzedawał auto za kilka lat z powrotem je zamontuj a carbon bez problemu sprzedasz z niewielką lub prawie żadną utratą wartości. A jeśli wystawisz za oceanem gdzie chętnych na takie unikalne gadgety nie brakuje to spokojnie możesz liczyć na zysk. Gdy pozbywałem się auta, swoje listwy RS4 sprzedałem na Audizine kolesiowi z Kanady równo za 1000$ :good:

Co do oklejanych elementów to uczulam na fakt, że różne rzeczy mogą się z nim dziać przy mocnych wachaniach temperatury. Flyerowi oklejane listwy carbonowe popękały gdy zostawił auto na zewnątrz przez noc przy -25 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś bialy carbon DI-NOC 3M?

LINK

Jest tez czarny:

LINK

Wg mnie ta folia wygląda nawet lepiej niż to co pokazałeś..

Widziałem, miałem 3M w poprzednim aucie na listwach (było paskudne drewno) niestety nie każdą listwę dało się zrobić idealnie, problemy zaczynają się właśnie w niskich temp, wtedy folia robi się twarda, zaczyna odchodzić i inne dziwne rzeczy. Pomaga zastosowanie podkładu 3M specjalnie pod takie folie ale to już jest trochę więcej roboty i jeśli komuś zależy to nie da się wrócić do oryginału.

Nie przesadzajmy. Oryginalny carbon z rs4 można ustrzelić na allegro już w miarę normalnych pieniądzach. Oczywiście nie jest to łatwa sprawa i trzeba codziennie szukać. Trzy lata temu kupiłem komplet (łącznie z tylną popielniczką oraz oryginalną gałką RS4) za 1500PLN!!!

Traktuj to też jako inwestycję. Trzymaj stare listwy i jak będziesz sprzedawał auto za kilka lat z powrotem je zamontuj a carbon bez problemu sprzedasz z niewielką lub prawie żadną utratą wartości. A jeśli wystawisz za oceanem gdzie chętnych na takie unikalne gadgety nie brakuje to spokojnie możesz liczyć na zysk. Gdy pozbywałem się auta, swoje listwy RS4 sprzedałem na Audizine kolesiowi z Kanady równo za 1000$ :good:

Co do oklejanych elementów to uczulam na fakt, że różne rzeczy mogą się z nim dziać przy mocnych wachaniach temperatury. Flyerowi oklejane listwy carbonowe popękały gdy zostawił auto na zewnątrz przez noc przy -25 stopniach.

Właśnie z tym polowaniem nie jest tak różowo, już miesiąc poluje na poduszkę do trójramiennej kierownicy, jak już się pojawia w normalnych pieniądzach to znika w mgnieniu oka. A co do listew robionych to też mogą być inwestycją, plusem jest to, że są dostępne i to, że pewnie kupując jakikolwiek kpl dekorów na allegro i oddanie tego do carsdream wyjdzie taniej niż oryginały o które nie jest łatwo ;)

Co do oklejania folią to w pełni się z Tobą zgadzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydro wcale nie jest takie tanie :( Poza tym tez brak mi pomysłu na deseń hydrografiki. Robienie jej na carbon... bez sensu IMO. To już lepiej dołożyć trochę i mieć carbon ;) Zobaczymy jak będą się przedstawiały negocjacje cenowe z carsdream :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folia a ori carbon to niebo a ziemia, u mnie w garażu leży ori carbon z s4 i wyglada naprawdę mega, a folia wyglada jak wygląda, napewno do carbonu jest jej daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tak zapytam, tylko nie wiem czy to odpowiedni dział. Byłby ktoś jeszcze zainteresowany takimi listwami? W sensie pokryciem oryginalnych listew prawdziwym węglem? Dostałem dość ciekawą ofertę cenową, ale jest warunek, minimum 5kpl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydro wcale nie jest takie tanie :( Poza tym tez brak mi pomysłu na deseń hydrografiki. Robienie jej na carbon... bez sensu IMO. To już lepiej dołożyć trochę i mieć carbon ;) Zobaczymy jak będą się przedstawiały negocjacje cenowe z carsdream :gwizdanie:

Komplet liste + ramka + popielniczki 300 PLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do hydro to z tego co wiem to koszta oscylują w granicach 800zl :gwizdanie:

A carbon, żadna tajemnica, cena jaką mi zaoferowano przy minimum 5kpl to 1200zl za kpl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do hydro to z tego co wiem to koszta oscylują w granicach 800zl :gwizdanie:

Tak, jak napisałem. 300 PLN. Zapytanie wysyłałem na www.hydrografika.pl i taką dostałem odpowiedź ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta konsola od A6 fajnie wygląda ciekaw jestem jaka cena takiego zestawu :)[br]Dopisany: 03 Styczeń 2012, 20:36_________________________________________________

Nie widzę w ich aukcjach takiej oferty

http://allegro.pl/nowa-kierownica-carbon-audi-4f0-a4-s4-rs4-s-line-i2030073756.html

chodzi mi o konsolę same kiery :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do hydro to z tego co wiem to koszta oscylują w granicach 800zl :gwizdanie:

A carbon, żadna tajemnica, cena jaką mi zaoferowano przy minimum 5kpl to 1200zl za kpl.

kpisz sobie?:D proszę Cie, zestaw do hydrografiki kupisz sobie w granicach 200 zł, i masz materiału a materiału, trzeba być naprawde zdolnym żeby spieprzyć robotę, bardzo łatwo i przyjemnie!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, daj cenę ;)

Młody, napisz do nich, na pewno się dowiesz ile kosztuje. Rąbią dużo rzeczy których nie ma na allegro, np stemple na skórze.

Co do hydro, 800 płacił znajomy za listwy z e60, było to już jakiś czas temu, może ceny się pozmieniały. Nie zmienia to jednak faktu ze hydro mi się nie podoba i na pewno nie będę tego robił sam. Już bym wolał kupić zestaw z włóknem węglowym i bawić się samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...