Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja samochodow sprowadzanych z Anglii


Martino24

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie szanowni koledzy oraz kolezanki ;). Czy od tego roku można rejestrowac samochody angielskie w PL oczywiscie przeorbione z kierownica po naszej stronie. Czy ten proceder został już rozwiązany ?? Prosze o wasze wiadomosci ;) Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój braciak przerabiał anglika i z tego co wiem to wystarczy przeglad techniczny i dokumenty do rej i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie było problemu z rejestracją angilka przełożonego na naszą stronę. Problem był jeśli chciałeś zarejestrować bez przekładki ale podobno się zmieniło i już można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie było problemu z rejestracją angilka przełożonego na naszą stronę. Problem był jeśli chciałeś zarejestrować bez przekładki ale podobno się zmieniło i już można.

:no: Nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja przekładałem kiedyś A3, to musiałem przynieść zaświadczenie homologacyjne z ASO, że auto jest przystosowane zarówno do ruchu lewostronnego jak i prawostronnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja przekładałem kiedyś A3, to musiałem przynieść zaświadczenie homologacyjne z ASO, że auto jest przystosowane zarówno do ruchu lewostronnego jak i prawostronnego.

to kiere na środku dałeś bo nie łapię :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja przekładałem kiedyś A3, to musiałem przynieść zaświadczenie homologacyjne z ASO, że auto jest przystosowane zarówno do ruchu lewostronnego jak i prawostronnego.

I kto Ci to przerabiał ty sam w garazu na klockach :tongue4: czy warsztat ktory potem ci wystawil fakturke :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu bym nie dal nikomu do przekladki samochodu,juz wiem ze moje czesci by sie potem zle okazaly.Nie ma to jak samemu.A z tego co wiem to mozna zarejestrowac po przekladce bez wiekszych klopotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja przekładałem kiedyś A3, to musiałem przynieść zaświadczenie homologacyjne z ASO, że auto jest przystosowane zarówno do ruchu lewostronnego jak i prawostronnego.

to kiere na środku dałeś bo nie łapię :mysli:

:facepalm: Ale czego nie łapiesz? Urzędasowi chodziło o to, czy samochód wyprodukowany do ruchu lewostronnego, jest konstrukcyjnie przystosowany i będzie mógł być dopuszczony do ruchu prawostronnego po przekładce. ASO wystawia taki dokument i przedstawiasz go w WK.

Jak ja przekładałem kiedyś A3, to musiałem przynieść zaświadczenie homologacyjne z ASO, że auto jest przystosowane zarówno do ruchu lewostronnego jak i prawostronnego.

I kto Ci to przerabiał ty sam w garazu na klockach :tongue4: czy warsztat ktory potem ci wystawil fakturke :)

Przekładał mi warsztat, ale w moim WK faktura nie wystarczy, musi być świadectwo homologacji od producenta. Urzędasa nie przeskoczysz. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah te urzędasy :kox: strzelac do nich :D co biuro to inna interpretacja przepisow itp itd jedyne co dobrze robia to piją kawe z wiadra :evil:

Niestety prawda. :disgust::wink4: Chociaż zdarzają się wyjątki, ostatnio dzięki miłej pani, po zdaniu na kategorię A, na prawko czekałem 2 dni, więc jest nadzieja. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Turku jeszcze w tamtym roku było można bo sam rejestrowałem ciężarówke z Anglii, mogę sprawdzić czy coś się zmieniło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel sam robił przekładke w cytrynie i tera śmiga na polskich blachach :)[br]Dopisany: 06 Styczeń 2012, 22:36_________________________________________________W ogóle lipa wszedzie można rejestrować auta bez przekładki tylko w tej Polszczy się uwzięli :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam wrażenie że tylko polak jest w stanie robić przekładkę sam. Inne narodowości potrzebują do tego serwisów i warsztatów. Zresztą jak większość rzeczy potrafimy robić sami. komuna i państwo nas tego nauczyło :) Może to i dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"polak jest w stanie robić przekładkę sam"

Czytałem stary artykuł w AUTO o warsztacie przekładkowym - niektóre auta mają fabryczne przygotowanie do przekładki (przegroda z otworami pod obie strony) i homologację na obie strony. Czyli po przeróbce ma homologację.

Przeróbka polega tylko na przekładce/zamianie elementów.

Inne (wymieniano francuzy) NIE. Cięcie i spawanie w nich przegrody to ciężki temat i kłopot z homologacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki u nas wypadków i tak jest w chooj jak są kiery po lewej stronie, a co dopiero jak by zalegalizowali po prawej to co drugie drzewo krzyż by stał bo przy wyprzedzaniu widoczność jest praktycznie zerowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...