Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki LCD 37 ???


johnybravo

Rekomendowane odpowiedzi

Cayenne[/b] interesuje mnie LCD 42 full HD co proponujesz i jaka cena

LCD fajnie świeci do 37 cali. Powyżej robi się już pixeloza. Generalnie jeśli chodzi o większe matryce to pow.37 skłaniałbym się ku Plaźmie. Kwestia ile chcesz przeznaczyć na to kasy,bo można znaleźć Tv 42 za 3000 jak i za 30000.

Jeżeli chodzi o firmy. W przypadku LCD skłonny byłbym polecić Samsunga,Sharpa,Philipsa. Jeśli chodzi o Plazmę to raczej Pioneer ,Panasonic,Samsung.

Poza tym przede wszystkim należy uwzględnić jakie masz pomieszczenie,czy jasne ,czy ciemne-to czynnik bardzo istotny przy wyborze tego typu TV.Oczywiście należy też wziąć pod uwagę z jakiej odległości będzie oglądany,no i czy będzie pod niego podłączona platforma cyfrowa,czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesowałby LCD Full HD 37 lub 40 cali najlepiej Samsung lub Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayenne[/b] interesuje mnie LCD 42 full HD co proponujesz i jaka cena

LCD fajnie świeci do 37 cali. Powyżej robi się już pixeloza. Generalnie jeśli chodzi o większe matryce to pow.37 skłaniałbym się ku Plaźmie. Kwestia ile chcesz przeznaczyć na to kasy,bo można znaleźć Tv 42 za 3000 jak i za 30000.

Jeżeli chodzi o firmy. W przypadku LCD skłonny byłbym polecić Samsunga,Sharpa,Philipsa. Jeśli chodzi o Plazmę to raczej Pioneer ,Panasonic,Samsung.

Poza tym przede wszystkim należy uwzględnić jakie masz pomieszczenie,czy jasne ,czy ciemne-to czynnik bardzo istotny przy wyborze tego typu TV.Oczywiście należy też wziąć pod uwagę z jakiej odległości będzie oglądany,no i czy będzie pod niego podłączona platforma cyfrowa,czy nie...

Interesowało by mnie coś do 4500. Myślałem o Philipsie ale może być inny.

A jak wygląda trwałość plazmy podobno jest znacznie mniejsza od LCD-ków tak gdzieś słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowało by mnie coś do 4500. Myślałem o Philipsie ale może być inny.

A jak wygląda trwałość plazmy podobno jest znacznie mniejsza od LCD-ków tak gdzieś słyszałem.

Do 4500 tys. powinieneś już wybrać coś sensownego. Philipsa jak najbardziej mogę polecić,jedynie dają tylko rok gw.

Najgorsze jest to dla potencjalnego nabywcy,że tego wszystkiego jest aż tyle :kwasny: Idziesz do sklepu,patrzysz i nie wiesz co wybrać. W jednym mówią,że ten model jest najlepszy,w drugim sklepie,że taki sobie a jeszcze w trzecim,że najwięcej reklamacji na niego mają. Szczerze? Nie ma reguły. Z telewizorem jest jak z kobietą. Jeśli dobrze trafisz to Ci posłuży :decayed:

Co do trwałości...Plazma generuje lepszą czerń.Żaden LCD nie jest w stanie pokazać tak czarnego koloru jak Plazma. Nasycenie barw przemawia za LCD. Plazma z biegiem czasu robi się ciemniejsza. Oczywiście Ty tego nie zauważysz przy codziennym oglądaniu TV,ale tak jest. Oczywiście nie z dnia na dzień ściemnieje,ale gaz szlachetny,zamknięty pomiędzy dwiema taflami szkła po prostu się kończy. Żywotność jednego jak i drugiego przewidziana jest na ok 60.000h. W LCD wiadomo,mogą wypalić się pixele,ale to zazwyczaj jest mało prawdopodobne,bo kto ogląda cały czas statywny obraz?

No i prąd... Plazma ciągnie go trochę więcej niż LCD,zwłaszcza Plazma Full HD. Powiem tak: do cyfrówki LCD, do naziemnej Plazma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki modele ewentualnie proponujesz?

np.

Sharp LC42X20E

Samsung LE40M87B

Z gwarancją to jest różnie. Większość daje 2 lata,choć w styczniu Sony na LCD Bravia dawał 5 lat,także promocje sie zdarzają...coraz częściej :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w planie kupić TV LCD 40 cali. Czemu odradzasz LCD 40 calowego pisząc,że jak większe TV niż 37" to tylko plazma ???[br]Dopisany: 28 Marzec 2008, 23:07 _________________________________________________Ceny tego modelu w całej Polsce bardzo zróżnicowane od 3300zł do 6124zł. Ciekawe skąd taka różnica między najtańszym,a najdroższym sklepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu odradzasz LCD 40 calowego pisząc,że jak większe TV niż 37" to tylko plazma ??

To są moje odczucia,patrząc co dzień na duże ekrany mogę stwierdzić,że nawet po podłączeniu do platformy cyfrowej obraz nie jest tak doskonały jak w przypadku plazmy.Robi się pixeloza,efekt smużenia jest dużo większy(pomimo szybkiego czasu reakcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu odradzasz LCD 40 calowego pisząc,że jak większe TV niż 37" to tylko plazma ??

To są moje odczucia,patrząc co dzień na duże ekrany mogę stwierdzić,że nawet po podłączeniu do platformy cyfrowej obraz nie jest tak doskonały jak w przypadku plazmy.Robi się pixeloza,efekt smużenia jest dużo większy(pomimo szybkiego czasu reakcji).

Ta kwestie juz wytlumaczylem w innym temacie :) I masz 100% racije :P

do 37" LCD

od 40" Plazma

i poki co nic tego nie zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawa propozycje.. moj bardzo dobry znajomy pracuje w SHARPIE w UK i jako pracownik jest w stanie zalatwic dla was praktycznie wszystkie modele LCD i PLAZM z 20 % rabatem.. to nie jest sciema.. ja odbieram swoj TV za jakis tydzien moze dwa.. LC46X20E.. przed wysylka sprzet zostanie sprawdzony i przetestowany.. oczywiscie fabrycznie nowy.. z gwarancja miedzynarodowa.. itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawa propozycje.. moj bardzo dobry znajomy pracuje w SHARPIE w UK i jako pracownik jest w stanie zalatwic dla was praktycznie wszystkie modele LCD i PLAZM z 20 % rabatem.. to nie jest sciema.. ja odbieram swoj TV za jakis tydzien moze dwa.. LC46X20E.. przed wysylka sprzet zostanie sprawdzony i przetestowany.. oczywiscie fabrycznie nowy.. z gwarancja miedzynarodowa.. itp. itd.

Jeszcze powiedz kolego jakie ceny ?? Angielskie ceny i od tego 20% czy polskie i od tego 20% , czy jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angielskie ceny sa zblizone do tych u nas.. roznica polega na tym ze na ten sam produkt ludzie sa w stanie odlozyc 5 razy szybciej niz w polsce poniewaz zarobki sa 5 razy wyzsze.. faktem jest rowniez to ze czasami udaje sie latwo wyrwac cos w bardzo promocyjnych cenach.. lecz w tym przypadku chodzi o produkty fabrycznie nowe od producenta z rabatami ktore sa w stanie zalatwic na siebie osoby pracujace w fabrykach sharp..

wszystkie ceny podam zainteresowanym na PW w najbliszym czasie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MM już obnizyli jego cene o VAT i teraz kosztuje 27049PLN mniej. Jest w gazetce...

http://www.mediamarkt.pl/warszawa_al_krakowska/gazetka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MM już obnizyli jego cene o VAT i teraz kosztuje 27049PLN mniej. Jest w gazetce...

http://www.mediamarkt.pl/warszawa_al_krakowska/gazetka/

To cos zajebiascie duzyyyyyyy ten VAT jak odliczyli ponad 100 tysi hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MM już obnizyli jego cene o VAT i teraz kosztuje 27049PLN mniej. Jest w gazetce...

http://www.mediamarkt.pl/warszawa_al_krakowska/gazetka/

To cos zajebiascie duzyyyyyyy ten VAT jak odliczyli ponad 100 tysi hehehehe

Ech, machnalem sie, :decayed: sam VAT = 27049 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...