Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podszybie nie dolega do szyby


daciek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio miałem wymienianą przednią szybę. Fachowcy od szyby coś spartaczyli bo odstaje mi tak ok. 5 mm lewa część podszybia, ta na której sa wycieraczki. Żle to wygląda i chce to poprawić, jeszcze tego nie rozbierałem, tylko sie przyglądałem. Jak ta cząśc ma być założona? Czy tylko dosunięta do metalowego rantu na którym przyklejona jest szyba, czy to podszybie trzeba założyć na ten rant (jest tam na tym plastiku taki ząbek). Mam zamiar kupic jeszcze te klipsy. Aha podszybie jest poliftowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87780422.jpg

to nie jest moje zdjęcie mam nadzieję, że kolega rastafaraj87 sie nie obrazi.

tzn. na końcu szyby od strony zawiasu klapy, jak ten wąs wygląda? pytam bo chce to zrobić w najbliższa sobote, a pogoda jest nie ciekawa( autko stoi pod chmurką ;(). Poza tym może będe musiał kupić ten element podszybia bo może coś mi ułamali[br]Dopisany: 08 Styczeń 2012, 19:44_________________________________________________

DSC00235.jpg

a to jest własnie ten "ząbek" i czy on ma byc tak załozony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze założyłeś te plastiki podszybia, to niestety wina tych co wklejali szybę, nie podłożyli nić pod szybę i za bardzo siadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie podobny problem , próbowałem w różny sposób zmontować podszybie ale nie da rady jeżdże tak od marca zeszłego roku i na razie nie zauważyłem jakiś negatywnych objawów oprócz tego że jak na to patrze to mnie to irytuje ale nie będę kazał jeszcze raz wycinać i wklejać szybę.

Aha ten ząbek powinien być na tej rynience metalowej założony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ciekawe rozwiazanie = tasma piankowa do stosowania na zewnatrz o szerokości 1cm, mocna jak cholera. Klei dwustronnie i na dodatek nie odkleja sie w kontakcie z woda. Jedyny minus to temperatura, która musi byc powyzej 10 stopni zeby dobrze zlapalo. Pasek na podszybie i heja do szyby. Wlasciwosci sie nie zmieniaja a estetyka o niebo lepiej. U siebie mam i gra.

Tasma dostepna w CASTORAMIE za 20 zl. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odkąd mam swoje a4 (4,5roku) tak mam niestety, tez szyba byla wymieniana. jedyny minus to taki ze woda leci na obudowe komputera no i brzydko wyglada. ciekawe czemu z tą drugą częscią podszybia sie tak nie dzieje tylko przylega idealnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...