Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaz Podłokietnika , Tunelu Konsoli środkowej , Gałki zmiany biegów


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kompletnie nie widze 1postu obrazka.Chce wymienic sam podlokietnik .Mam wywalone fotele.Wyjalem tylni srebrny plastik bo nie mam nawiewow.Pod nim po lewej str sruba byla odkrecilem.Co dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kompletnie nie widze 1postu obrazka.Chce wymienic sam podlokietnik .Mam wywalone fotele.Wyjalem tylni srebrny plastik bo nie mam nawiewow.Pod nim po lewej str sruba byla odkrecilem.Co dalej .

Wymontowanie

– Odczepić ostrożnie osłonę 1 po bokach za pomocą małego wkrętaka, zaczynając na dole .

– Odchylić osłonę w górę i zdjąć z konsoli środkowej.

tunel8.png

– Wersja wyposażenia bez środkowego podłokietnika z przodu wykręcić nakrętki 1 .

t13a.jpg

t14q.jpg

t15o.jpg

t16yq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego .Dalem rade.Tylko mam problem pod fotelem sa 4 wtyczki 3pasuja tylko najmniejsza zolta z 3kablami jest inna.Zmienilem ze standardowych foteli ktore mialy grzanie i podswietlenie nog na skorzane z alcantara z grzaniem lampka i sterowanie ledzwi.Prawdopodobnie to airbag.Bo aku wylaczony byl a poduchy swieca.Grzanie dziala lampki tez.Sterowanie ledzwiami nie dziala.Czy trzeba to aktywowac vcds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego .Dalem rade.Tylko mam problem pod fotelem sa 4 wtyczki 3pasuja tylko najmniejsza zolta z 3kablami jest inna.Zmienilem ze standardowych foteli ktore mialy grzanie i podswietlenie nog na skorzane z alcantara z grzaniem lampka i sterowanie ledzwi.Prawdopodobnie to airbag.Bo aku wylaczony byl a poduchy swieca.Grzanie dziala lampki tez.Sterowanie ledzwiami nie dziala.Czy trzeba to aktywowac vcds.

temat o wymianie foteli to inny dział :hi:

do przekladki sa kostki od air bag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki.Domyslilem sie ze to airbag i ze trzeba bedzie kostki przelozyc.Ok o sterowaniu ledzwiami poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wymienić gniazda zapalniczki oraz 12V w tunelu podłokietnika bez rozbierania ?

Ciasno wchodzący wtyk pod USB narobil szkód w śodku obu gniazd i wyłamał ten styk na dnie gniazda i teraz nic nie styka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zmienić w swojej B8 tunel środkowy, mam wersje bez podłokietnika i nie wiem, czy każdy tunel od B8 będzie pasował do mojej, w B7 były dwa rodzaje tych tuneli pod navi i bez, w B8 też tak jest? Na zdjęciach tego tunelu nie widać kabelka od ręcznego, będzie pasował ten co mam teraz? Pozdrawiam :D

6a12b46e4f428e667c177ea86b71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi nie mam pojęcia czy będzie pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz może, czy będzie pasował tunel z A5 do B8 sedan, bo nic nie mogę o tym znaleźć ?

A5 coupe i sportback ma ten sam tunel co a4 B8 [emoji1]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio pisał, że nie trzeba - ale wtedy jest mocna gimnastyka i potrzebne odpowiednie narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy demontażu mieszka w automacie razem z mieszkiem demontuje się wskaźniki przełożeń skrzyni czy są one zintegrowane z panelem mmi (na zdjęciu zaznaczone na zielono)?

Jakaś podpowiedź jak to zdemontować żeby niczego nie połamać?

Edytowane przez tomi790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik przełożeń skrzyni jest zintegrowany z panelem MMI i trzeba cały rozkręcić. Mieszek trzyma się na wcisk. Naciśnij go do środka w miejscach zaznaczonych czerwoną strzałką i wyjmiesz do góry.

1vogLZN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu i podniesieniu mieszka już jest dostęp do ramki wskaźnika przełożeń żeby go odkręcić czy trzeba zdjąc całkowicie mieszek z gałką?

Sory za pytania ale lepiej zapytać niż coś popsuć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieszka i gałki zdejmować. Masz wszystko w pierwszym poście.

tunel5.png

– Sięgnąć ręką pod wkład konsoli środkowej strzałka A i wyjąć go ostrożnie w górę z konsoli środkowej strzałka B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem mieszek i pod nim nie ma żadnych śrubek żeby odkręcić panel ze wskazaniem biegów w automacie.

Panel ze wskaźnikami biegów jest zintegrowany z całym panelem mmi?

Ktoś to demontował w automacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wymieniłem u siebie  gałkę biegów  automat na poliftową (na taka jak kolega wyżej wystawił zdjęcie).

Macie jakies sposoby na wyciągnięcie guzika  przy galce  tego  chromowanego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę ze chodzi mi o wyciągnięcie tylko do pozycji  wyjściowej po zmianie na nową gałkę  guzki był  wzruszony  aby nałożyć galke guzki musi  być wyciągnięty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎04‎.‎12‎.‎2017 o 21:03, Afro2016 napisał:

Zaznaczę ze chodzi mi o wyciągnięcie tylko do pozycji  wyjściowej po zmianie na nową gałkę  guzki był  wzruszony  aby nałożyć galke guzki musi  być wyciągnięty 

Przyłączam się do tematu. Może podpowiedzieć ktoś kto to ogarniał u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2017 o 21:03, Afro2016 napisał:

Zaznaczę ze chodzi mi o wyciągnięcie tylko do pozycji  wyjściowej po zmianie na nową gałkę  guzki był  wzruszony  aby nałożyć galke guzki musi  być wyciągnięty 

Odpisałem koledze tutaj jak sobie z tym poradzić:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...