Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Automat - dziwne drgania silnika - co to może być ?


czeslaw555

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem mam A4 1,9TDI ale w automacie , drży mi kasta ale gdy mam załaczyny bieg np."D" lub "R" i tylko gdy stoję np. na światłach ,różnica drgań między "D" a "P" lub "N" jest dosyć duża, drży najbardziej przy ustwieniach do jazdy "R" lub "D"(1,2,3 też) , wymieniłem poduchy i trochę się zmniejszyły drgania , na VAG-u żadnych błędów wszystko OK ,chciałem sprawdzić jeszcze raz poduchy ale od paru dni zrobiło się znacznie cieplej w ciągu dnia i zauważyłem nowe objawy .Gdy temp. na dworze jest ok 13 stopni ,różnicy w drganiach praktycznie nie ma czy to "D"N"P" tzn. obojętnie co włączę praktycznie b.mało drży,natomiast gdy jadę wieczorem i temp. zewn.jest np.5 stopni i niżej to wracją drgania i różnica jest zancząco spora. Gdzie szukać? co to może być macie jakieś sugestie ?Czytałem posty ale nie trafiłem na podobny przypadek ,jak i w swoim dość długim doświadczeniu kierowcy czegoś takiego nie miałem, ale z automatem mam pierwszy raz do czynienia .

* prefix sklada sie z oznaczenia nadwozia oraz kodu silnika, (prefix poprawiony) [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie żę nic sie nie dzieje ,po za tym objawem co opisuje wszystko jest OK ,odpala b.ładnie ,nie dymi ,pracuje równo .Drgania pojawiają się dopiero tak jak to opisuję wyżej.Ni wiem co do tego ma temp.otoczenia .Dzisiaj mam byc b.ciepło zobaczę jak będzie dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

pozwole sie podłaczyc do tematu, mam podobne objawy w moim audi(automat) z tym, ze drgania wystepuja pomiedzy 50-60km/h i 70-80km/h olej w skrzyni jest ok bo niedawno przeszła remont a drgania pozostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak lepiej zajrzeć do tego oleju - sprawdzanie poziomu mamy omówione dokładnie w jednym z wątków;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że warto by było sprawdzić poduchy skrzyni i przy okazji poduchy silnika.

Jakie masz obroty jak stoisz na światłach (stopie)?

Myśl 2, serwo pracuje na stopie może w nim trzeba szukać przyczyny.

Opis dokładniej usterkę, szerszy opis co drży i jak co słychać a jak jest na 1,2,3 ?

Pozdawia

SZYCHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie jest to samo. We wszystkich B5 ,diesel ,benzyna jakie widziałem było to samo. Przy D lub R masz poprostu wrzucony bieg i auto chce jechać, a trzymasz je na hamulcu. Co do temperatury zewnętrznej - olej zmienia gęstość.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mam A4 1,9TDI ale w automacie , drży mi kasta ale gdy mam załaczyny bieg np."D" lub "R" i tylko gdy stoję np. na światłach ,różnica drgań między "D" a "P" lub "N" jest dosyć duża, drży najbardziej przy ustwieniach do jazdy "R" lub "D"(1,2,3 też) , wymieniłem poduchy i trochę się zmniejszyły drgania , na VAG-u żadnych błędów wszystko OK ,chciałem sprawdzić jeszcze raz poduchy ale od paru dni zrobiło się znacznie cieplej w ciągu dnia i zauważyłem nowe objawy .Gdy temp. na dworze jest ok 13 stopni ,różnicy w drganiach praktycznie nie ma czy to "D"N"P" tzn. obojętnie co włączę praktycznie b.mało drży,natomiast gdy jadę wieczorem i temp. zewn.jest np.5 stopni i niżej to wracją drgania i różnica jest zancząco spora. Gdzie szukać? co to może być macie jakieś sugestie ?Czytałem posty ale nie trafiłem na podobny przypadek ,jak i w swoim dość długim doświadczeniu kierowcy czegoś takiego nie miałem, ale z automatem mam pierwszy raz do czynienia .

* prefix sklada sie z oznaczenia nadwozia oraz kodu silnika, (prefix poprawiony) [Musashi]

Mam identyczne (bardzo identyczne) objawy. Gdy po zatrzymaniu całkowitym lekko puszczę hamulec i auto ruszy dosłownie o 5-10cm, zatrzymuję je ponownie i drgania są o połowę mniejsze (?) Jeżeli ktoś znalazł przyczynę albo orientuje się co może być przyczyną to bardzo proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...