Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Cofa PALIWO?????


mobilekk18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie proszę was o pomoc. Mój problem polega na tym iż moje A4 po dłuższym postoju np. po nocy z rana odpali i od razu gaśnie muszę go pokręcić dłużej i jak już załapie tak cały dzień pali bez problemu problem pojawia się zawsze po dłuższym postoju. Wymieniony został filtr paliwa oraz zaworek który się przy nim znajduje części kupiłem w serwisie. Ciekawostką jest to iż gdy auto stoi z górki może stać i tydzień i zapali za pierwszym razem wystarczy że przód będzie delikatnie niżej niż tył auta wtedy odpala bez problemu. Tracąc cierpliwość w akcie desperacji stawiam auto na belkach wysokości ok 10cm wjeżdżam na nie tylnymi kołami tak że tył auta znajduje się delikatnie w górze i auto zawsze zapali. Prosiłbym o pomoc gdyż niema już nerwów co do jego objawy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że wypróbowałeś najstarszą metodę na sprawdzenie czy auto się zapowietrza :oklaski: stawiając tyłem do góry.

Teraz już wiesz że układ paliwowy się zapowietrza.Dalej sprawa jest już prosta:

Auto na podnośnik i sprawdzasz przewody paliwowe od baku do silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie układ paliwowy jest szczelny to problem jest gdzie indziej,ale objawy o których piszesz wskazują na zapowietrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli układ jest szczelny tak jak piszesz to możesz mieć do wymiany uszczelniacze pompowtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym samym problemem borykam się już drugi rok i kilku speców od tdi odwiedziłem i niby wszystko ok,powymieniałem najważniejsze podzespoły i dalej im zimniej tym gorzej pali,ewidentnie jakby miał za mało paliwa,ostatnio spróbowałem odpalać z lekko wciśniętym pedałem gazu i na mrozie odpala od strzału wtedy,spróbuj jak będzie u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z takim samym problemem w Audi A2 1,4tdi AMF.

( link: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=227690.0;highlight=a2 )

Konstrukcyjnie układ zasilania w paliwo jest taki sam jak w AWX-ie, metodą eliminacji doszedłem do tego że przyczyną jest albo pompa tandemowa, albo uszczelniacze na pompkach.

W moim przypadku pomogła wymiana tandempompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zmienisz muszą Ci stwierdzić,że jest uszkodzona i sprawdzić jakie daje ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytwarzasz ciśnienie w układzie i sprawdzasz szczelność a potem podpinasz manometr do rurki wyjściowej z pompy czy daje dobre ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zamienić sie z kimś na tandempompy, co nie matakiego problemu jak Ty, lub wziąć gdzieś używkę na próbę :gwizdanie:

W zależności od typu tandempompy musisz się zaopatrzyć w odpowiedine uszczelki, tutaj masz rysunek:

http://vagcats.info/base/au/3/806/249/1/8427

1 i 2 są silikonowe wielorazowego użytku, 2A jest stalową jednorazówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie bo mam problem jak kolega w 1 poscie tylko ze u mnie jest troche jeszcze gorzej. Mianowicie po dluzszym postoju min 12h ,dzis z rana samochod odpalil ale z 5 sekund go krecilem a wskazowka powoli wskoczyla na obroty ale tak jakby chciala a nie mogla, moze wie ktos co to znaczy ( przy -25 stopniach na dworze auto odpalilo po 5 kreceniu silnika , takim 5 sekundowym) :blink:. Po drugie mowicie o cofaniu sie paliwa, zapowietrzaniu ukladu paliwowego, po czym poznac ze uklad nie jest zapowietrzony ?? po tym odglosie jak przekreci sie kluczyc i slychac przelewanie paliwa sie z tylu w zbiorniku ?? jak to slychac to jest ok ?? bo u mnie jak jest ponizej -10 to tego wogole nie slychac,ale jak auto juz pojezdzi i po godzinie wsiade znow to slychac, oraz jak jest cieplej. Dalej cofanie sie paliwa, faktycznie moze ja tez mam taki problem i teraz pytanie, co trzeba wymienic, wiem ze cos przy filtrze, ile to kosztuje itp ?? pozdro. A jutro rano wstawie filmik jak odpala auto moze ktos pomoze ,cya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...