Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] klimatyzacja poniżej 5 st.C


andy59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po dzisiejszym Vag-owaniu mojej Audi klimatyzacja działa poniżej 5 st. C

Fachowiec podłączył Vaga ,pokasował sporadyczne błędy.

Poprosiłem go o sprawdzenie klimatyzacji,coś tam pogrzebał w laptopie

a następnie przyniósł kawałek przewodu ,jeden koniec podłączył do jednej

(tej małej) wtyczki przy zbiorniczku z płynem od wspomagania a drugi koniec do + akumulatora

coś puknęło na sprężarce klimy,i powiedział,że wszystko jest OK.

Jadąc do domu zauważyłem "śnieżynkę "na klimie a na wyświetlaczu temperatury między zegarami 1,5 st.C

Klimatyzacja działa-grzeje i chłodzi.

Dzwonię do gościa,że tak poprzednio nie było ,że przy temp.poniżej 5 st.C nie można jej włączyć a on ,że teraz jest dobrze

Panie i panowie co jest grane!.

Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem go o sprawdzenie klimatyzacji,coś tam pogrzebał w laptopie

a następnie przyniósł kawałek przewodu ,jeden koniec podłączył do jednej

(tej małej) wtyczki przy zbiorniczku z płynem od wspomagania a drugi koniec do + akumulatora

coś puknęło na sprężarce klimy,i powiedział,że wszystko jest OK.

najprawdopodobniej sprawdzał Ci cewkę. nie wiem o jaką wtyczkę chodzi bo nie znam na pamięć aut.

Jadąc do domu zauważyłem "śnieżynkę "na klimie a na wyświetlaczu temperatury między zegarami 1,5 st.C

Klimatyzacja działa-grzeje i chłodzi.

Dzwonię do gościa,że tak poprzednio nie było ,że przy temp.poniżej 5 st.C nie można jej włączyć a on ,że teraz jest dobrze

Panie i panowie co jest grane!.

Andy

oczywiście że klima nie powinna się włączac przy temperaturach po niżej ok 3-5st. i jeżeli tak masz to coś jest nie tak z czujnikiem temperatury.

pytanie - skąd wiesz że sprężarka sie włączała ? słyszałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem tylko stuknięcie,przypyszczam,że zadziałało sprzęgło elektromagnetyczne na sprężarce.

Jeszcze jedno,w sobotę dobrałem się do tego czujnika,podgrzewałem go suszarką do włosów ale temperatura na wskaźniku

między zegarami nie drgnęła.Niewiem gdzie znajduje się wtyczka od tego czujnika.Może tam coś nie łączy.

Jadąc wczoraj wszystko wróciło do normy.Dzisiaj wyjeżdzając do pracy znowu "kicha" ale w trakcie jazdy znowu wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszekmw, nie mąć Koledze w głowie, że ma w aucie coś nie tak, 3 czy 5 stopni na plusie to nie jest żadna sztywna granica dla klimatyzacji w b5, ona potrafi się włączyć przy +1,5 stopnia i wtedy zazwyczaj niebawem sie wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim B5 klimatronic nie pozwala wlaczyc klimy ponizej 5.

chociaz nie wiem co by robil ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszekmw, nie mąć Koledze w głowie, że ma w aucie coś nie tak, 3 czy 5 stopni na plusie to nie jest żadna sztywna granica dla klimatyzacji w b5, ona potrafi się włączyć przy +1,5 stopnia i wtedy zazwyczaj niebawem sie wyłącza.

nie mącę , we wszystkich autach tak jest . nie wiem dlaczego w a4 nie.. . ale może tttm . popytam kiedyś przy okazji , jakoś nigdy rozmowy nie schodziły na ten temat. zazwyczaj jest odwrotny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...