Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Duże spalanie, nie mozna osiągnąć prędkość max, 170-180km/h


--Arkadia--

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie zrobisz logi i bedzie wiadomo.Bo zaraz pol samochodu wymienisz.

dokładnie...

pompa tandem też moze lac ON do oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie zrobisz logi i bedzie wiadomo.Bo zaraz pol samochodu wymienisz.

Szczerze to trochę jestem zawiedziony. Auto kupiłem niedawno -zrobiłem pełen serwis tj. diagnoza komp. wymiana filtrów, oleju w silniku, skrzyni, rozrząd, pompa wody itp., płyny itp. na co poszło prawie 2,5 tyś. i myślałem, że będzie spokój na kilka miesięcy a tu końca nie widać :/[br]Dopisany: 21 Styczeń 2012, 16:51_________________________________________________

spokojnie zrobisz logi i bedzie wiadomo.Bo zaraz pol samochodu wymienisz.

dokładnie...

pompa tandem też moze lac ON do oleju...

ok, - jak przyjdzie kabel do VAG'a to postaram się podpiąć i coś sensownego odczytać.

P.S.

Czy jest jakieś forum, gdzie mogę dowiedzieć się skąd ściągnąć VAG'a jak go zainstalowaći przeprowadzić logi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie zrobisz logi i bedzie wiadomo.Bo zaraz pol samochodu wymienisz.

Szczerze to trochę jestem zawiedziony. Auto kupiłem niedawno -zrobiłem pełen serwis tj. diagnoza komp. wymiana filtrów, oleju w silniku, skrzyni, rozrząd, pompa wody itp., płyny itp. na co poszło prawie 2,5 tyś. i myślałem, że będzie spokój na kilka miesięcy a tu końca nie widać :/[br]Dopisany: 21 Styczeń 2012, 16:51_________________________________________________

spokojnie zrobisz logi i bedzie wiadomo.Bo zaraz pol samochodu wymienisz.

dokładnie...

pompa tandem też moze lac ON do oleju...

ok, - jak przyjdzie kabel do VAG'a to postaram się podpiąć i coś sensownego odczytać.

P.S.

Czy jest jakieś forum, gdzie mogę dowiedzieć się skąd ściągnąć VAG'a jak go zainstalowaći przeprowadzić logi?

Przecież na tym forum jest wszystko opisane :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?board=24.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to trochę jestem zawiedziony. Auto kupiłem niedawno -zrobiłem pełen serwis tj. diagnoza komp. wymiana filtrów, oleju w silniku, skrzyni, rozrząd, pompa wody itp., płyny itp. na co poszło prawie 2,5 tyś. i myślałem, że będzie spokój na kilka miesięcy a tu końca nie widać :/

auto kupiles w DE czy w PL, juz uzytkowane w PL czy dopiero co sprowadzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto kupiłem w pl, ale zostało sprowadzone około 4 lata temu, przebieg na dziś 195.000km zakupiłem je od starszego faceta 58 lat, który był 1 i jedynym właścicielem w pl (zrobił przez ten okres 20.000km)

Oby to byla prawda... :gwizdanie:

Nie chce tego calego cytatu komentowac, bo nad wszystkim mozna by sie mocno zastanowic.

Ale kto kupuje auto (diesla) za ponad 30 tys. zlotych aby jezdzic miesiecznie 400 kilometrow.

Choc znam i takie przypadki, pozdrawiam kolege z okolic Zywca.

Podobno w Twoim aucie mozna juz sprawdzic prawdziwy przebieg, robiles to?

Odrazu wyjasniam ze chodzi mi tu o sprawdzenie w ASO, a nie VAG-iem 311... :cool1:

No i co z tym kablem VAG, masz juz, co to tak dlugo trwa?

Pozdrawiam :)

ps. a program masz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było jeżdzone mało bo właściciel pracował za granicą i tylko jak przejezdzal to jezdzil autem.

W ASO nie byłem w celu sprawdzenia czy to oryginalny przebieg.

P.S.

Kabelek kupiony w soboe - wyslany zostanie dzisiaj-dotrze do mnie jutro (oby).

Program ogólnie dostepny w sieci VCDS-Lite_1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program ogólnie dostepny w sieci VCDS-Lite_1.0

O nie... chyba VCDS, nie bedzie dobry...

Ale moge sie mylic, napewno ktorys z kolegow mnie poprawi.

Jak cos to mam 311.2, i jesli okaze sie ze to wlasnie ten program potrzebujesz to moge Ci go poslac.

Pozdrawiam :)

ps. i jeszcze jedno... bo widze ze masz automat. Poczytaj watki przeze mnie zalozone wrzesien-pazdziernik na Diagnostyka VAG.

Automat nie jest tak latwo logowac. Napewno jestes lepszym kierowca niz ja. Ale logi w tym aucie... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program ogólnie dostepny w sieci VCDS-Lite_1.0

O nie... chyba VCDS, nie bedzie dobry...

Pozdrawiam :)

Kupowałem kabel u Viaken'a http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i2057569806.html

napisał do mnie maila z linkiem właśnie do tego programu tzn. VCDS - choć może nie jest on dobry.

P.S.

Mam prośbę - czy mogłabyś przesłać mi 312 jeśli jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Niedawno tankowane do pełna i zrobione po mieście 120km i znów zatankowane do pełna i wyszło 13,28 lita

Nie do końca rozumiem 13.28 na 100km czy 120km? Zakładam że na 100; auto powinno palić po mieście i z automatem około 7-9 litrów. Daje to 4-6 litrów nadwyżki która gdyby dostawała się do skrzyni korbowej to po przejechaniu 200km olej a właściwie już samo paliwo z lekką domieszką oleju zaczęło by się wylewać bagnetem. Takie ilości ON nie są wstanie wyparować w tak krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Niedawno tankowane do pełna i zrobione po mieście 120km i znów zatankowane do pełna i wyszło 13,28 lita

Nie do końca rozumiem 13.28 na 100km czy 120km? Zakładam że na 100;

na 120 km powinno być 100 ale zapomniałem się i zrobiłem 120 i ponownie zatankowałęm do pełna - weszło 13,28 litra.[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 15:06_________________________________________________

Witajcie.

Niedawno tankowane do pełna i zrobione po mieście 120km i znów zatankowane do pełna i wyszło 13,28 lita

...auto powinno palić po mieście i z automatem około 7-9 litrów. Daje to 4-6 litrów nadwyżki która gdyby dostawała się do skrzyni korbowej to po przejechaniu 200km olej a właściwie już samo paliwo z lekką domieszką oleju zaczęło by się wylewać bagnetem. Takie ilości ON nie są wstanie wyparować w tak krótkim czasie.

Zgadza się - to samo dowiedziałem się dzisiaj dzwoniąc do polecanego mi jako najlepszy warsztat od Diesla w Bydgoszczy -, że nawet gdyby ON dostawał się do silnika to i tak nie takie ilości bo dawno już by wypluło go na zewnątrz. Od siebie dodam, że silnik jest suchy, nie widać żeby gdziekolwiek miał wycieki - wczoraj sprawdzałem stan na bagnecie i olej jest na 2mm od poziomu MAX.

[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 15:08_________________________________________________Gdzie zatem szukać przyczyny takiego spalania ? Mechanicy nie mają pomysłu a ja powoli bankrutuję przy tej cenie ON i apetycie mojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Niedawno tankowane do pełna i zrobione po mieście 120km i znów zatankowane do pełna i wyszło 13,28 lita

Nie do końca rozumiem 13.28 na 100km czy 120km? Zakładam że na 100;

na 120 km powinno być 100 ale zapomniałem się i zrobiłem 120 i ponownie zatankowałęm do pełna - weszło 13,28 litra.[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 15:06_________________________________________________

Witajcie.

Niedawno tankowane do pełna i zrobione po mieście 120km i znów zatankowane do pełna i wyszło 13,28 lita

...auto powinno palić po mieście i z automatem około 7-9 litrów. Daje to 4-6 litrów nadwyżki która gdyby dostawała się do skrzyni korbowej to po przejechaniu 200km olej a właściwie już samo paliwo z lekką domieszką oleju zaczęło by się wylewać bagnetem. Takie ilości ON nie są wstanie wyparować w tak krótkim czasie.

Zgadza się - to samo dowiedziałem się dzisiaj dzwoniąc do polecanego mi jako najlepszy warsztat od Diesla w Bydgoszczy -, że nawet gdyby ON dostawał się do silnika to i tak nie takie ilości bo dawno już by wypluło go na zewnątrz. Od siebie dodam, że silnik jest suchy, nie widać żeby gdziekolwiek miał wycieki - wczoraj sprawdzałem stan na bagnecie i olej jest na 2mm od poziomu MAX.

[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 15:08_________________________________________________Gdzie zatem szukać przyczyny takiego spalania ? Mechanicy nie mają pomysłu a ja powoli bankrutuję przy cenie ON i apetycie mojego auta

Sorry, że troszke nie na temat ale możesz powiedzieć co to za zakład? Bo akurat szukam kogoś nowego, aby zajał sie w przyszłości w razie problemów z moim samochodem.

A co do tego spalania. 13,28 na 120km to daje 11l/100. No tyci duzo, ale czy aż tak bardzo? Jeśli jeździsz po naszym "ukochanym" miescie w godzinach szczytu (dziś o 14.30 był już meeega korek na dojeździe na Czyżkówko od Kamiennej) to bym powiedział, że tak w normie. Długie odcinki czy raczej krótkie? No z 10l w sumie mógłby spalić, ale nie oczekuj że automat nawet diesel, w czystym miescie, z korkami, w zimie spali Ci 6-7l (i nie słuchaj magików, którym samochód pali 5l na trasie, a 6l w mieście bo bujdy opowiadają). Mi pali ok 8,5l/100 (czyste miasto) i po prostu niżej za cholere nie zejdziesz. Chyba, że będę wystawiał samochód tylko w nocy i w weekendy po południu i jechał z Osowej do Fordonu i z powrotem. Wtedy pewnie nawet z 6,5 by spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Niedawno tankowane do pełna i zrobione po mieście 120km i znów zatankowane do pełna i wyszło 13,28 lita

Nie do końca rozumiem 13.28 na 100km czy 120km? Zakładam że na 100;

na 120 km powinno być 100 ale zapomniałem się i zrobiłem 120 i ponownie zatankowałęm do pełna - weszło 13,28 litra.[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 15:06_________________________________________________

Witajcie.

Niedawno tankowane do pełna i zrobione po mieście 120km i znów zatankowane do pełna i wyszło 13,28 lita

...auto powinno palić po mieście i z automatem około 7-9 litrów. Daje to 4-6 litrów nadwyżki która gdyby dostawała się do skrzyni korbowej to po przejechaniu 200km olej a właściwie już samo paliwo z lekką domieszką oleju zaczęło by się wylewać bagnetem. Takie ilości ON nie są wstanie wyparować w tak krótkim czasie.

Zgadza się - to samo dowiedziałem się dzisiaj dzwoniąc do polecanego mi jako najlepszy warsztat od Diesla w Bydgoszczy -, że nawet gdyby ON dostawał się do silnika to i tak nie takie ilości bo dawno już by wypluło go na zewnątrz. Od siebie dodam, że silnik jest suchy, nie widać żeby gdziekolwiek miał wycieki - wczoraj sprawdzałem stan na bagnecie i olej jest na 2mm od poziomu MAX.

[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 15:08_________________________________________________Gdzie zatem szukać przyczyny takiego spalania ? Mechanicy nie mają pomysłu a ja powoli bankrutuję przy cenie ON i apetycie mojego auta

Sorry, że troszke nie na temat ale możesz powiedzieć co to za zakład? Bo akurat szukam kogoś nowego, aby zajał sie w przyszłości w razie problemów z moim samochodem.

A co do tego spalania. 13,28 na 120km to daje 11l/100. No tyci duzo, ale czy aż tak bardzo? Jeśli jeździsz po naszym "ukochanym" miescie w godzinach szczytu (dziś o 14.30 był już meeega korek na dojeździe na Czyżkówko od Kamiennej) to bym powiedział, że tak w normie. Długie odcinki czy raczej krótkie? No z 10l w sumie mógłby spalić, ale nie oczekuj że automat nawet diesel, w czystym miescie, z korkami, w zimie spali Ci 6-7l (i nie słuchaj magików, którym samochód pali 5l na trasie, a 6l w mieście bo bujdy opowiadają). Mi pali ok 8,5l/100 (czyste miasto) i po prostu niżej za cholere nie zejdziesz. Chyba, że będę wystawiał samochód tylko w nocy i w weekendy po południu i jechał z Osowej do Fordonu i z powrotem. Wtedy pewnie nawet z 6,5 by spalił.

Dzięki za informację.

Warsztat : Diesel Serwis Stanisław Laskowski Kazimierz Laskowski S.C. ul.Przy Tartaku 12, Tel.: (52) 347-13-03 zdecydowanie polecam.

P.S.

Jeśli chodzi o spalanie to wiem, że automat pali trochę wiecej ale dla przykładu podam, że moim poprzednim autem również było audi a4 z 1996r również kombi silnik również 1,9 tdi 110km AFN skrzynia manual i auto z butem w podłodze spalało 6,5litrów max, przy spokojnej jeździe po miescie 6litrów. Tutaj jeżdżę spokojnie można powiedzieć jak emeryt a wychodzi 13,28 na 120km :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, nie ma co wrozyc z fus, dlaczego tak jest.

Tak jak juz od poczatku jest pisane, zrob logi. Po tym powinno sie cos wyjasnic.

Jak bedziesz mial logi, zaloz watek w dziale Diagnostyka VAG, a tam koledzy juz sie tym zajma.

Dowiedz sie czy ten program VCDS bedzie dobry, czy lepszy bedzie 311.2...

Ja Ci go zaraz poszle, tak jak prosiles.

Poczytaj sobie dokladnie jak robi sie logi, bo to wazne. Napewno dasz rade, skoro i ja podolalam.

Reszte pocztaj w Diagnostyka VAG. Jakie logi, jak wstawiac itd.

A potem sie zobaczy...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem informatykiem i nie znam sie na tym.

Ale gdzies slyszalam ze na 7 z 64 beda problemy.

Moge sie mylic, jak cos to prosze mnie poprawic.

A tak na marginesie... dzwoniles do firmy od kabla z zapytaniem...?

A nie mozesz doinstalowac sobie drugi system np. XP?

Pozdrawiam :)

ps. albo zrob tak jak ja, kup na allegro laptopka za 200-300 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaken potwierdza, że na win7 64 bit cięzko współpracuję.

Xp raczej nie da siezainstalować jak jest juz postawiony win 7 tak czy owak nie posiadam licencji na XP a zakup nieopłacalny.

Ktoś z rodziny chyba ma jeszcze lapka z XP obawiam się jednak, że tam już bateria nie trzymała i też będzie kicha :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...