Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W B8 nie ma takiej długiej listwy :wink:

Diodke masz w plastiku przeżroczystym we wnece tam gdzie jest klamka do otwierania drzwi .

Podświetlane klamki wewnętrzne - Warsztat B6 - Poradniki - Volkswagen Passat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej tu przesiaduje tym bardziej chcę wyrezac te wszystkie podświetlenia które można dołożyć w B8 :decayed: Nawet nie chce mysleć co żonka na to :polew: Znając życie mój Moduł Elektryki Bordnetzsteuergeraet nie będzie obsługiwał Pakietu QQ1 :kwasny: Czy droga jest jego wymiana gdyby mój sie nie nadawał? Chciałbym "okablować" drzwi (światło czerwone i białe od spodu), schowek i kratki nawiewów :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekcafe

tak jak pisałem wcześniej jeżeli Ci CE nie obsługuje pakietu oświetlenie, nie jest to koniec świata i kosztowna wymiana modułów.

Mój CE też nie obsługuje, ale drzwi mają pakiet oświetlenia klamki i lampek :wink: (koszt lampek pinów i kabelków lub boczków)

podświetlenie foteli, schowków w tunelu, przestrzeni nóg pasażera i kierowcy zrobiłem sobie z podsufitki (bez regulacji z MMI) ale z regulacją przez pokrętełko iluminacji koło włącznika świateł :wink:

nie wyrezałem jeszcze tylko oświetlenia nawiewu kratek wentylacyjnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi podać nry wtyczek od strony sieci auta do włącznika stykowego osłony przeciwsłonecznej i do lampki nad osłoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam sterownik 8K0 907 064 M ale niewiem czy on obsługuje QQ1?? mam bixenony,mam podgrzewane fotele, mam czujnik deszczu i zmroku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam sterownik 8K0 907 064 M ale niewiem czy on obsługuje QQ1?? mam bixenony,mam podgrzewane fotele, mam czujnik deszczu i zmroku..

Podałes numer sterownika KOMFORT :wink: MCE 09 ma koncowke 063 i twoj na pewno obsluguje Pakiet QQ1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc piszę tutaj - chodzi o oświetlenie w drzwiach (lampki czerwone i białe). Jest jakiś manual do tego moda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc piszę tutaj - chodzi o oświetlenie w drzwiach (lampki czerwone i białe). Jest jakiś manual do tego moda?

Tak jest. Dokładnie w tym watku,

w pierwszym poście:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zostanie uzupelniony jak u siebie będe przekładał tapicerkę :wink:

Jak cos nie wiesz to pisz wszystko ci napisze .

Tak w skrócie potrzebujesz lampki i pare pinow , dodatkowo kodowanie w sterownikach drzwi 42 ,52 .

42drzwi2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie... Na dwoje babka wróżyła. Sam mam taki (=B=D) i będę w najbliższym czasie atakował. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie wydaje mi sie, ze to czy sterownik obsluguje pakiet swiatło oznaczają te prostokąty: http://www.audienthusiasts.com/images/Front%20Module.jpg ,jak są pelne to oswietlenie bedzie smigac na bank,

jak tylko w połowie http://www.audienthusiasts.com/images/Front_NFG_Module.jpg

to nie ma pewnosci trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam u siebie oryginalnie moduł 8K0907063D ale niestety nie mogę zakodować tak, aby regulacja podświetlenia w mmi stała się aktywna. Cały czs opcja jest nieaktywna (na szaro). W centr. zesp. elektr. byte 16 mam dostępne tylko 4 bajty. Nawet gdy ręcznie zapiszę 6 bajt na 1 to niby przyjmuje kodowanie ale przy ponownym odczycie bajt 6 jest na 0. Dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam u siebie oryginalnie moduł 8K0907063D ale niestety nie mogę zakodować tak, aby regulacja podświetlenia w mmi stała się aktywna. Cały czs opcja jest nieaktywna (na szaro). W centr. zesp. elektr. byte 16 mam dostępne tylko 4 bajty. Nawet gdy ręcznie zapiszę 6 bajt na 1 to niby przyjmuje kodowanie ale przy ponownym odczycie bajt 6 jest na 0. Dziękuję za podpowiedzi.

Co masz MMI czy CONCERT ? robiłes RESTART ?

generalnie wydaje mi sie, ze to czy sterownik obsluguje pakiet swiatło oznaczają te prostokąty: http://www.audienthusiasts.com/images/Front%20Module.jpg ,jak są pelne to oswietlenie bedzie smigac na bank,

jak tylko w połowie http://www.audienthusiasts.com/images/Front_NFG_Module.jpg

to nie ma pewnosci trzeba próbować.

Dokładnie trzeba sprawdzic czy nasz sterownik ma PINY od Pakietu podswietlenie w sterownikach 42,52,62,72

Co do tych oznaczen prostokacików to dodatkowo mozemy miec dodatkowe funkcje czyli : skladane lusterka , pamiec , fotochrom , aprzyciski pamieci , alarm itd.

---------- Post dopisany at 10:24 ---------- Poprzedni post napisany at 08:24 ----------

Po sprawdzeniu mojego starego sterownika drzwi wnioskuje ze kazdy moze obsługiwać podswietlenie lampek w tapicerce drzwi :wink:

Modul w drzwiach trzeba oczywiscie zakodować , piny odpowiadajace za to sa we wtyce T32j PIN3 oraz PIN16 (strona kierowcy )

j38613.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u siebie znalazłem 8KO 907 063 bez żadnych literek na końcu... jak jest z pakietem QQ1?

Ale misiekcafe bytał o BORDNETZ bez oznaczeń literowych... Wiadomo, że sterowniki drzwi muszą być z odpowiednimi "kwadracikam" i w razie konieczności trzeba je wymienić. Ale czy dla posiadanego BORDNETZ jest to bez znaczenia?? Jak dobrze zrozumiałem, to co pisał darecy, to chyba nie skoro musiał robić obejścia BORDNETZ w połączeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K0 907 063 nie obsluguje BIXA to i zapewne Pakietu QQ1 i jest on w wersji LOW .

Nieraz juz prosiłem aby kazdy wlasciciel A4 B8 opisał jaki ma sterwnik (oznaczenia) i co ma w wyposazeniu . Tak wlasnie dojdziemy co ktory obsluguje :wink:

Jezeli chodzi o sterowniki w drzwiach to nie sugerujcie sie tymi kwadracikami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz juz prosiłem aby kazdy wlasciciel A4 B8 opisał jaki ma sterwnik (oznaczenia) i co ma w wyposazeniu . Tak wlasnie dojdziemy co ktory obsluguje :wink:

.

Doskonały pomysł - wskaż miejsce i formę co do umieszczania tych info na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mmi2g high. Restart oczywiście robiłem.

Podświetlenie na nogi mam oryginalnie ledowe z przodu i z tyłu. Zapala się podczas otwierania auta i gaśnie po włączeniu zapłonu niezależnie od lampek podsufitki. Chodzi tylko o to, że nie mam możliwości regulacji natężenia w mmi oraz o to, że nie świeci się podczas jazdy.

Co do tych oznaczen prostokacików to dzisiaj sprawdzę. Jeśli zaś chodzi opcje skladanych lusterek, pamięci foteli itd. to również mam to w serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiles to w MMI ?

MMI 2G

07-Head Control--->ADAPTACJA 10 ---> Channel 1 dodać +2 do istniejących wartości

073qz.jpg

A w MCE 09 ?

121xm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...