Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Silnik pracuje na trzech cylindrach, pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

kurcze moje auto po raz pierwszy mnie zawiodło i bardzo zmartwiło..

Jechałem jak zwykle, 3000 obrotów było i silnik wskoczył w stan awarii, znam temat bo miałem tak bardzo często przed czyszczeniem turba.

Wszystko było fajnie dopóki nie stanąłem, silnik jakby chodził bez któregoś z tłoków, telepie jak wściekły i chmura niebieska za mną...

Po kilku k...ach w powietrze dojechałem na stację i zgasiłem silnik. Pierwsza myśl-turbina puściła olej, ale zdjąłem wąż od ssania, łopatki całe, sztanga chodzi (turbo czyszczone 2 miesiące temu). Co jeszcze powoduje takie objawy????? :wallbash:

Opublikowano

a olej byl w dolocie??

albo cos z glowica,albo pekl tlok

Opublikowano
  • Autor

No lekki film olejowy, nie żeby zalane...

A nastawnik pompy wtryskowej? (do czyszczenia był już jakiś czas temu ale brakło waluty..)

Opublikowano

pewnie bez kosztownej naprawy się nie obejdzie.a takie niezawodne miały być 1.9.cóż ja też w swój niezawodny diesel wpakowałem ponad 7tys.bierz do mechanika sprawdzaj ciśnienie a jak nie to głowica do góry

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie to samo mi po głowie chodzi...

Silnik juz wiadomo swoje przeszedł ale odkąd go mam nie oszczędzałem , wszystko najlepsze kupowałem i ot jaka wdzięczność...

Z mechanikiem już jestem umówiony, ciekawe ile krzyknie.. :wallbash:

Opublikowano

Z mechanikiem już jestem umówiony, ciekawe ile krzyknie.. :wallbash:

Mam nadzieje ze masz dobrego mechanika i sprawdzonego... :cool1:

Opublikowano

Pekniety tłok.

Opublikowano

zacznij od sprawdzenia, ( po wykreceniu - lub poluzowaniu swiec zarowych) latwosc obracania walem korbowym. jezeli nie zauwazysz nic niepokojacego sprawdz kompresje.

sprawdz bledy VAG-iem.

Opublikowano
  • Autor

W poniedziałek będzie diagnoza a dziś operacja holowania...

już raz to przeżyłem jak kupiłem filtr marki "filtron" (nigdy nie kupujcie tego syfu!), a teraz z znowu..

Mechanik to Janusz z Mokrej/Kraków

Opublikowano

U znajomego w octavii było tak samo-pęknięty tłok :confused4:

Opublikowano
  • Autor

ile mniej więcej wyniosła go naprawa?

Opublikowano

Tłok ok 100zł(jakbys chcial to akurat mam w BDB stanie),uszczelka pod glowica,miske,kolektory-300zł.Planowanie glowicy(i ewentualnie,wymiana zaworow szlifowanie gniazd,wymiana prowadnic)moze byc 50zł moze byc 400-500,jak masz wyjechany to rozrzad-300-400.Sruby do glowicy tylko kup ori a nie zamiennikił,poniewaz sa za twarde-100zł.Generalnie mozesz w tysiacu sie nie zmiescic. Do tego olej+filtr=150zł

Do tego musisz doliczyc wymiane.I albo brniesz w to albo kupujesz drugi slupek goly za 800zł mozna dostac i nie martwisz sie glowicami,tylko jakis z gwarancja,najlepiej jakbys mogl odpalic go jeszcze na samochodzie.

Opublikowano
  • Autor

pie..le audi, mam to w d*pie, człowiek wali kasy ile może i taki efekt??

To ja już wole fiata

Opublikowano

Zauważ Kolego, że Twój piętnastoletni diesel raczej nie ma przebiegu rzędu 200 tys km.

Opublikowano

Mechanik to Janusz z Mokrej/Kraków

On to ogarnie... jest dobry...

Napisz jak bylo.

Opublikowano

pie..le audi, mam to w pupie, człowiek wali kasy ile może i taki efekt??

To ja już wole fiata

:polew: :polew: :polew: kupuje diesla z przebiegiem 500tys, a gada jakby mial nowke z salonu,uzywane to ryzyko,niewazne jaka marka zawsze moze cos pojsc nie tak,nigdy nie wiesz jak przed toba ktos uzytkowal to auto.powodzenia :hi:
Opublikowano

Daj cynka co było bo opcji jest wiele.

Co do wypowiedzi Szymonssa to zastanów sie co ty piszesz!!! ile Ty tej kasy tam wpompowałeś??? Co do fiatów to troche kiepski przykład a jezeli sie tak upierasz to kumpel ma nówke FIACIORA przelot 1500km i - 15*C i nie odpala :polew:

Opublikowano

Poobserwuje bo ciekawosc zżera :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Dobra sorry z tym fiatem to mnie poniosło.. ;(

Jest diagnoza.. ;(

2 pęknięte tłoki, cylindry gładkie jak kostka brukowa, głowica roz....

Żegnaj 1.9

Ma ktoś silnik do sprzedania?.... :wallbash:

Opublikowano

pie..le audi, mam to w pupie, człowiek wali kasy ile może i taki efekt??

To ja już wole fiata

Zauważ Kolego, że Twój piętnastoletni diesel raczej nie ma przebiegu rzędu 200 tys km.

podisuje sie pod tym.

przy 400-500kkm mozna sie spodziewac roznych awarii. to przewaznie kraniec zywotnosci alternatora, rozrusznika, pompy wtryskowej, turbiny itp.

co nie swiadczy zle o marce ani producencie. zwyczajnie, wszystko sie zuzywa.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.