Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ropa - gnojówka w zimę


MARTiiii

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie było o zamarzaniu ropy w naszych śmierdzielach :razz: . Ja tam kompletenie nie jestem obeznany, jak to jest z tą ropą przy minusowych temp. ale ze słyszałem, że lubi sobie w jakieś temp. zamarznąć.

Więc, czy w zimie do zatankowanego paliwa-ropy nie trzeba przypadkiem dolać czegoś by przy -10C czy iluś tam nam ropa nie zamarzła :shock: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zimie na wszystkich stacjach ropa jest dostosowana do temp, od-25 do -35, w praktyce wyglada to tak, ze nawet podczas mrozow zeszlej zimy (autko malo w garazu stalo) przy temp ponad -35 palilo bez problemu (webasto tez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u nas czasami lubi do -30 dojść.

a no potrafi

Kwestia jest taka jak dobre i sprawdzone paliwo tankujesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam do swojego ex-kondona 1Z nc nie dolewalem .... odpala przy -25 bez problemu ....

trzeba lac dobry gnoj (BP Ultimate) i nie bedzie problemow .... :twisted:

zobaczymy jak bedzie z A4 .... to nasza pierwsza zima ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniej zimy jak było ponad -30 i auto stało 8h przed firmą , to zawsze odpalało z pierwszego , bez najmniejszych problemów.Nidgt mnie nie zawiodło.Tankuje na Neste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Wam koledzy ... niestety nie zawsze jest tak różowo ... w 1Z raz przymarzło mi paliwko , cudem odpalił , ale zdechł i musiałem go wtoczyć do ciepłego garażu ... mam nadzieje że jakość paliwka się polepsza i nie trzeba będzie lać wynalazków. :)

PS: Spanky to też moja pierwsza zima z A4 i ... quattro :twisted: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslice o lepszych paliwach typu ON verva? czy do nich tez trzeba lac dodatki zeby parafina sie nie wytrąciła?

generalnie tam juz sa dodatki ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslice o lepszych paliwach typu ON verva? czy do nich tez trzeba lac dodatki zeby parafina sie nie wytrąciła?

Lepsze to one są ... w cenie ... :mrgreen: Poza tym żadnej różnicy poza wyższym spalaniem. :wink:

Co do wytrącania się parafiny to jedynym sposobem przy bardzo niskich temp jest depresator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem po co napisałem "10 przykazan dla diesla" ... skoro i taj nikt nie czyta ... :sad:

Ja przeczyłem i bardzo mi się podobały :smile:

Pozdrówki

a czy stosujesz je chociaz w 50 % ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...