Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Info dla tankujących na Orlenie/Bliskiej Południe Polski :)


Wujek141

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chciałem przekazać wszystkim tankującym na Orlenie lub Bliskich na Południu Polski, że Olej Napędowy oraz Olej Napędowy VERVA z racji tych mrozów !! NIE ZAWIERA ŻADNYCH BIOESTRÓW, KTÓRE SPRZYJAJĄ WYTRĄCANIU SIĘ PARAFINY !!, także śmiało możemy tankować, opcjonalnie na zabezpieczenie kupić sobie STP formuła do Diesla, sam stosuję i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

nic nie wnosisz do tematu więc po co ten znak zapytania .... proszę o wykasowanie obu postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział bym, kolega zatankował w Sobote na Orlenie, a w niedziele po całym dniu stania auta wieczorem nie wrócił z pracy do domu, powód zrobiła się kasza, filtr paliwa wymieniony na wiosnę. Osoby na forum również wspominały o paliwie z orlenu, także nie wiem skąd masz te informacje co do paliw z Orlenu,ale cobyś się nie zdziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na warsztacie stoją 3 scanie z kisielkiem w zbiornikach ... :gwizdanie: :gwizdanie:

ja tam używam starego sposobu.. ok 200 ml wlewam do ropki denaturatu zwykłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Chciałem przekazać wszystkim tankującym na Orlenie lub Bliskich na Południu Polski, że Olej Napędowy oraz Olej Napędowy VERVA z racji tych mrozów !! NIE ZAWIERA ŻADNYCH BIOESTRÓW, KTÓRE SPRZYJAJĄ WYTRĄCANIU SIĘ PARAFINY !!, także śmiało możemy tankować, opcjonalnie na zabezpieczenie kupić sobie STP formuła do Diesla, sam stosuję i mogę polecić.

skąd te informacje i na ile są pewne :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu tankowalem busa na orlenie a na nastepny dzien rano juz nie zapalil mimo tylko -20 takze uwazal bym z tym paliwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na orlenie :) Wczoraj miałem dostawę i kierowca mi powiedział.

Ja tankuje tylko u siebie na stacji i problemu nie mam.

Nasze cysterki też jeżdżą na tym paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wszystko zależy kto zarządza stacją. Na Twojej paliwo może być ok , a na stacji kilka ulic dalej paliwo z tej samej dostawy może być już z jakimiś dopalaczami :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo mylisz się.

To nie od zarządu stacji to zależy bo to nie zarząd dostarcza paliwa tylko "rozlewnia" . Południe polski ( Śląsk, Małopolska i Opolskie obsługuje Boronów i Radzionków). I jeśli jedna dostawa taka jest, to i każda taka będzie.

A bioestry podwyższają temperaturę zamarzania wiadomo ... ta ekologia...

Dlatego teraz mamy bez, i będzie takie wlewane do ustąpienia mrozów.

Możliwe, że tam, gdzie tankowaliście nie było jeszcze dostawy oleju bez biokomponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u szwagra w golfie też kisiel.a na orlenie tankował. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam bardzo , to w takim razie kto zleca i kto zajmuje się chrzczeniem paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam bardzo , to w takim razie kto zleca i kto zajmuje się chrzczeniem paliwa ?

dobre pytanie :good: też bym chciał uzyskać odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam inne pytanie. Gdzie mam tankować jak każda stacja w obrębie 50km to ORLEN lub gorsza kicha? Do Krakowa mi się nie opłaca jechać bo spale to co mam dać w razie czego na nowy filtr. Wolę zalać STP i mieć spokój. Brat też zalał ORLENowskie On do Leona i samochód nie odpalił w sobotę, ja też leję ORLEN-a ale na innej stacji i jak na razie spokój. STP wczoraj wlałem jak na termometrze miałem -26C rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje na ORLENIE ,jest wszystko ok ,auto stoi pod blokiem i pali . Nic nie dolewałem ale jutro chyba zaleje STP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również tankuję na orlenie 3 samochody (Audi i 2 seaty) i nie ma problemu z zapaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam bardzo , to w takim razie kto zleca i kto zajmuje się chrzczeniem paliwa ?

To ty nie wiesz :shocked:

No przecież że takie rzeczy robią w rafineriach :polew:

A jeszcze takie pytanie... kolego Wujek141 jak długo pracujesz na stacji benzynowej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tankuje dwa autka na Bliskiej audi stoi w garażu to nie ma problemu ale Transit stoi pod chmurką dzisiaj ramo o 6 było -28 i bez problemu zaskoczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po wieku pewnie z pół roku albo góra rok tam pracuje :decayed: Że tak się wyrażę, w PL w każdym oleju napędowym prawo dopuszcza stosowanie dodatków w ilości do kilku (bodajże 5-6?) procent w postaci biokomponentów. Jeśli dzięki temu wychodzi im taniej to niby czemu mieliby tego nie stosować ? :decayed: Na dodatek, aby zbić temp. blokady zimnego filtra CFPP stosuje się depresatory na naftobazach :gwizdanie: A kierowca to Ci każde bzdury będzie chciał wcisnąć widząc że jesteś młody :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary zalał wczoraj na Orlenie i rano już nie odpalił , -20 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem ... Ja tankuje i nic się nie dzieje.. Wiadomo że przy jakiejś tempetatrze olej na pewno zamarznie ... Na to nie ma mocnych.

Lać STP albo inne takie uszlachetniacze !

maron_d - zdziwiłbyś się .. siedzę ponad rok w tej branży oficjalnie ...

Jeśli narzekasz na paliwo to albo zmień stacje albo przesiądź się na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...