Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Info dla tankujących na Orlenie/Bliskiej Południe Polski :)


Wujek141

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drugie auto, scenica 1.9 DCI, tankowany zawsze zwykły diesel na statoilu. Auto stoi cały czas na polu. Ostatnio rano bylo -29 i auto odpaliło elegancko. Polecam statoila - mam zaufanie do wszystkich paliw spod tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co mam w baku bo nigdzie indziej nie tankuję od roku tylko u siebie :gwizdanie:

I gdy na rozlewni coś kombinują to o tym wiem. Niektórzy kierowcy, którzy wożą nam paliwo wiedzą więcej niż kierownicy rozlewni ... Bo to kierowcy są przy nalewach, mieszankach itd...

Także wasze argumenty nie są w ogóle przekonujące i mijają się z celem...

Nie pasi wam paliwo orlenowskie ? Przenieście się na statoila gdzie marznie przy -15 :gwizdanie:

U nas nie było żadnej reklamacji że paliwo zamarzło. A to już na pewno jakiś powód do dumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co mam w baku bo nigdzie indziej nie tankuję od roku tylko u siebie :gwizdanie:

I gdy na rozlewni coś kombinują to o tym wiem. Niektórzy kierowcy, którzy wożą nam paliwo wiedzą więcej niż kierownicy rozlewni ... Bo to kierowcy są przy nalewach, mieszankach itd...

Także wasze argumenty nie są w ogóle przekonujące i mijają się z celem...

Nie pasi wam paliwo orlenowskie ? Przenieście się na statoila gdzie marznie przy -15 :gwizdanie:

U nas nie było żadnej reklamacji że paliwo zamarzło. A to już na pewno jakiś powód do dumy.

Zaczynasz pisać jakbyś pracował w marketingu firmy orlen i dostawał za to prowizje. Orlen cudowny , wszyscy inni be. Odpuść trochę bo Ci naliczę opłaty za robienie reklamy na forum :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co mam w baku bo nigdzie indziej nie tankuję od roku tylko u siebie :gwizdanie:

Też wiem co mam w baku, min. temp. u nas w nocy to tylko -26 i nie było problemu z paliwem.

I gdy na rozlewni coś kombinują to o tym wiem. Niektórzy kierowcy, którzy wożą nam paliwo wiedzą więcej niż kierownicy rozlewni ... Bo to kierowcy są przy nalewach, mieszankach itd...

Także wasze argumenty nie są w ogóle przekonujące i mijają się z celem...

No faktycznie, to jest czysta "praktyka". Bo tak wcześniej pisałeś - wiki często się myli z praktyką :przebiegly: . Sam potwierdziłeś, że opierasz się na info sprzedanych od kierowców, tylko nie wiem po co wcześniej się od tego wykręcałeś? :mysli: I tak, jasne, Ty wiesz kto co na naftobazie robi, kontrolujesz ich i sprawdzasz, także wiesz za co są odpowiedzialni :doh1: Twój argument jest naprawdę przekonujący. To że kierowcy są przy nalewie paliwa na naftobazie, to wiadome, bo ktoś musi beczkę zatankować, ale przy mieszankach czy są? Nie byłem, nie widziałem także takiego info nie puszczam w świat (a też takie rzeczy słyszałem od części kierowców), jeśli Ty tak bardzo w to wierzysz, że oni wszystko co mówią jest prawdą, daj jakiś dowód i skończy się tą niepotrzebną dyskusję.

Btw. Twój argument odnośnie statoila na którym marznie paliwo przy -15 jest jakby powiedzieć z d*** bo czy to statoil, czy orlen, czy shell, bp czy inne dziadostwo, to tak jak kiedys bodajże Hugo napisał w temacie cen paliw - jakość paliwa zależy na kombinatorstwie kierownictwa i tyle - jeśli nic kombinowane nie jest, to nie ma reguły na jakiej stacji tankujesz bo problemów nie będzie.

dscf0246k.jpg

tutaj jakość vervy na jednym (nie mam pojęcia którym) z orlenów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugie auto, scenica 1.9 DCI, tankowany zawsze zwykły diesel na statoilu. Auto stoi cały czas na polu. Ostatnio rano bylo -29 i auto odpaliło elegancko. Polecam statoila - mam zaufanie do wszystkich paliw spod tej marki.

Od początku statoil, czasami shell. Pali co ranek aż miło na ponad 20 stopniowym mrozie :gwizdanie:

10 letni aku, 13 letnie auto... Także ja polecam te stacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zrobić ankietę kto poleca jaką stacje i będzie wiadome która ma największe uznanie wśród forumowiczów :)

No i co to da, ja tankuję tam gdzie mi pasi ale odpuszczam stacje na uboczach, bo tam może być coś pokombinowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zrobić ankietę kto poleca jaką stacje i będzie wiadome która ma największe uznanie wśród forumowiczów :)

No i co to da, ja tankuję tam gdzie mi pasi ale odpuszczam stacje na uboczach, bo tam może być coś pokombinowane...

Nie ma reguły, teraz to każdy orze jak może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zatankowałem mniej pewną ropke.. i 2 cm lody w baku było.. kosztowało mnie to 200 zł i 2 dni bez auta... wiem powiecie ze sam jestem sobie winien... ale to moj pierwszy diesel ... i chyba ostatni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 cm lody w baku było

Kropla przepełniła czarę?

Z tego co wiem to proces odkładania wody na dnie baku może trwać lata aż przekroczy pewien poziom.

DOWÓD: Widziałem bak wyraźnie skorodowany od wewnątrz w najniższym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy -25 stopni połowa diesli rano nie odpaliła. Tylko maski podniesione były i kablami się wymieniali. Jeszcze tej zimy tak zamarzniętego auta nie miałem.

:pociesz: ale moja odpaliła za pierwszym bez zająknięcia. Verwa rulez :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...