Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem do swojego autka Kagera 74Ah/680A, z przesyłką bez zwrotu starego zapłaciłem 244zł.

W pasacie B6 2.0TDI miałem Vartę o tej samej pojemności a Kagera mam już 4 szt. i bez zastrzeżeń - Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@piogorski

Jak to jest z tym org aku MOLL'a 72Ah i 380 A? 380 to jest prąd rozruchowy - chyba nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwoń do jakiegokolwiek ASO i niech sprawdzą po nr VIN jaki ma być...mi powiedzieli że przewidziany jest 95Ah...a co do firmy to już twój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi moze powiedziec jaki powinien byc aku w audi a4 b6 1.9 tdi awx obecnie mam jakis arctic 80Ah 640A taki był jak z niemców przyjechało auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by ulżyć rozważaniom kolegów polecam link do strony Centry, można dobrać aku gabarytami oraz podstawą by uniknąć zakupu aku który nie wejdzie nam do auta gabarytami np. za wysoki

Centra - WEB CATALOG

jak dobrze kojarzę to Varta ma podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki :)

Mój org. akumlator jeszcze kręci - choć jest słaby. Chciałem go podładować :)

Pytania tendencyjne - nie śmiać się. :)

Jakim rozmiarem klucza odkręcamy klemy a jakim sam aku od podstawy?

Jaka jest kolejność odłączania klem a jaka podłączania?

Od plusa odchodzi mi jakiś wężyk - pierwszy raz widzę - jak to odłączyć ?

Czy ładując aku należy odkręcić te koreczki od góry?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz 10 i 13

pierwszy odpinasz plus

rurka to odpowietrzenie

korki możesz odkrecic

wody dolewasz po ładowaniu, nie przed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Akumulator mam dokładnie tak jak tutaj na zdjęciu:

aku.jpg

Odkręciłem klemy. Pociągnąłem lekko rureczkę (kolor czerwony) i wyskoczyła z takim plastikiem prostopadłym do niej w kształcie prostokącika z zaokrąglonymi rogami. Niestety po ponownym włożeniu nie trzyma się - czy można delikatnie punktowo na super glue to dać ?

Kompletnie nie wiem jak odkręcić AKU. Śruba jest głęboko tak jak pokazuje żółta strzałka - nie wiem czy to jest TORX czy to jest nakrętka nic się nie zazębia - w dodatku jest ona głęboko ...

HELP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Akumulator mam dokładnie tak jak tutaj na zdjęciu:

http://www.republika.pl/vess/a4klub/aku.jpg

Odkręciłem klemy. Pociągnąłem lekko rureczkę (kolor czerwony) i wyskoczyła z takim plastikiem prostopadłym do niej w kształcie prostokącika z zaokrąglonymi rogami. Niestety po ponownym włożeniu nie trzyma się - czy można delikatnie punktowo na super glue to dać ?

Kompletnie nie wiem jak odkręcić AKU. Śruba jest głęboko tak jak pokazuje żółta strzałka - nie wiem czy to jest TORX czy to jest nakrętka nic się nie zazębia - w dodatku jest ona głęboko ...

HELP :P

Witam kolego zadajesz naprawdę śmieszne pytania odnośnie demontażu aku :facepalm: ale jeśli chcesz odkręcić śrubę mocującą od aku to musisz mieć końcówkę imbusową i do tego przedłużka grzechotka i odkręcasz odpinasz wężyk odpowietrzający odkręcasz klemy i wyciągasz aku oto cała filozofia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są śmieszne - ale kiedy nie mam dojścia do śruby nie mam tym samym możliwości zbadania co to za śruba bo po prostu nie widać tego dobrze więc pytam. Nie posiadam tak długiego klucza imbusowego. Czy to rozmiar 6mm ?

Widzisz dwa posty wyżej jest informacja że jest to śruba/nakrętka w rozmiarze 13 .

Jest forum więc pytam - kto pyta nie błądzi - w tym przypadku mam problemy z dojściem i nie widzę więc pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie Ci nic nie da,skoro raz juz padł,to nic mu juz nie pomoże kup nowy aku i nie kombinuj. Prąd rozruchowy 640A spokojnie wystarczy do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są śmieszne - ale kiedy nie mam dojścia do śruby nie mam tym samym możliwości zbadania co to za śruba bo po prostu nie widać tego dobrze więc pytam. Nie posiadam tak długiego klucza imbusowego. Czy to rozmiar 6mm ?

Widzisz dwa posty wyżej jest informacja że jest to śruba/nakrętka w rozmiarze 13 .

Jest forum więc pytam - kto pyta nie błądzi - w tym przypadku mam problemy z dojściem i nie widzę więc pytam :)

Spoko ale o takie rzeczy jakim kluczem odkręcić klemy to powinieneś wiedzieć masz wszystko na wierzchu. Wracając do demontażu aku to będzie klucz imbusowy 6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilb5 aku mi nie padł jest słaby - chcę go podładować tylko tyle

Tak @radio imbus 6mm - dziś tego nie dam rady odkręcić jutro muszę jakoś pokombinować z przedłużeniem klucza - dziś odpuszczam. Jedna mała śrubka imbusowa 6mm mnie dziś pokonała :)

dziękuję za odpowiedzi na tak tendencyjne pytania :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

z kodów z naklejki wychodzi na to ze mam

battery 280 A (60 Ah)

większość akumulatorów ma w granicach 400 -600 A czy taki będzie odpowiedni ?

szukałem polecanego przez wszystkich molla, ale w okolicy lublina niestety brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...