Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzisaj zakupiłem centra futura 77Ah 760A skusiłem sie bo trzy lata gwarancji byłem w trzech punktach i odradzili odradzali mi varte i boscha polecali własnie ta future wiec wziałem pozyjemy zobaczymy co i jak moze ktos miał taki jak ja to prosze o jakies zdanie na jego temat pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podobno w sklepach proponuja to, na czym maja kase, ale ja kupilem boscha ( tez na tej aukcji 3 lata gw.), poniewaz moi znajomi kupili i chwala, ale centra tez jest podobno ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozyjemy zobaczymy tez byłem nastawiony na boscha czemu nie wiem chyba ze wzgledu na firme powiedzieli mi ze varta robi aku dla boscha i ze to w zasadzie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł czas na wymianę aku. Wybór padł na aku Exide Premium EA640 64Ah 640A + 3 lata gwarancji i pakiet Exide Assistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzisaj zakupiłem centra futura 77Ah 760A skusiłem sie bo trzy lata gwarancji byłem w trzech punktach i odradzili odradzali mi varte i boscha

Niby dlaczego odradzali Boscha i Wartę ? oświeć mnie bo chyba w takim razie żyję w błędzie od dwudziestu kilku lat :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exide super, to firma "matka" wlasciciel Centry.

Matka, żona i kochanka......... Centra od 2008 roku to tylko znak towarowy jednego z produktów koncernu Exide, tak dla ścisłości powiązań rodzinnych :wink:

Niby dlaczego odradzali Boscha i Wartę ? oświeć mnie bo chyba w takim razie żyję w błędzie od dwudziestu kilku lat

Ponieważ każdy producent oferuje bonusy dla sprzedawców swoich produktów. Niektórzy ciągną na kilka sznurków, inni tylko jednego cycka ssą. Najlepsze bonusy są od Exide, później od Boscha na końcu jest Varta ( ranking najbardziej znanych producentów ). Ot życie, przecież tak jest we wszystkich branżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem boscha s5 i czy to jest normale, ze po odpalaniu przy -7° jest 2-4 sek. ciszy zanim odpali? Przy starym aku byla przesada, bo czakalem ok. 15-20sek. i czasami odpalal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem boscha s5 i czy to jest normale, ze po odpalaniu przy -7° jest 2-4 sek. ciszy zanim odpali? Przy starym aku byla przesada, bo czakalem ok. 15-20sek. i czasami odpalal

Ja mam tak samo na tym akumulatorze, więc wydaje mi się, że to normalne, chociaż sam się zastanawiam czasami, czy na pewno wszystko jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio zdechła Futura. Przeżyła 3 lata i 2 miesiące czyli gwarancja i tyle. Także ja osobiście futury nie polecę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem exite jak kupiłem auto, tej zimy zaczynał odmawiać,

Teraz kupiłem bosha s4 myślę że 230 zł to dobra cena. dodatkowo zaopatrzeniem się w taki pokrowiec chroniący przed zimnem, zobaczymy ile wytrzyma,

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz moge Ci podac adery firm gdzie pytałem sam zapytasz mnie mowili ze poprostu centra jest lepsza od Varty a bosch to tez produkt varty i skoro mowili mi tak w trzech pkt. to kupilem centre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wody dolewasz po ładowaniu, nie przed

Dev, mógłbyś uzasadnić dlaczego po ładowaniu , bo według mojej wiedzy i fizyki powinno być dokładnie odwrotnie :decayed:

---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ----------

Kupilem boscha s5 i czy to jest normale, ze po odpalaniu przy -7° jest 2-4 sek. ciszy zanim odpali? Przy starym aku byla przesada, bo czakalem ok. 15-20sek. i czasami odpalal

Jeżeli włączasz stacyjkę na rozruch i musisz czekać parę sekund aż zacznie kręcić, to albo skończyły się szczotki/komutator, uszkodzone jest uzwojenie wyrzutowe w automacie albo przymarza w nim rzdzeń .:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też raz się z nim nie zgodzę. Ładowanie bez wody powoduje gięcie płyt a w konsekwencji szrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nalejesz wody przed ładowaniem wszystko bedzie sie gotowac

dlatego nalewa sie zawsze po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się będzie gotował - to za duży prąd ładowania.

Po drugie, uzupełnienie polecam przed i po do odpowiedniego stanu - aby płyty były zakryte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam trochę z innej beczki ale mam pytanie dziś rano klęknoł mi akumulator po podłączeniu do prostownika nic się nie dzieje tzn. nie burka nawet po 7-8 godz. ładowania.Zmierzyłem napięcie na klemach prostownika bez obciążenia wyszło mi niecałe 18 voltów.Po podłączeniu do akumulatora pokazuje cały czas 12,9 volta z tego co wiem napięcie powinno wzrastać wraz z czasem ładowania u mnie stoi czy problemem jest prostownik czy akumulator się nie ładuje czy ma jakieś zwarcie, brak jakiekolwiek reakcji w celach w żadnej nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...