Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy mam pytanko. Według kodu wyposażenia u mnie w aucie jest akumulator 80 Ah 380 (teraz pewnie coś koło 760). Czy mogę wsadzić 77 Ah czy zapodać 85? Altek wg kodu wyposażenia ma 140 A. Aku 80 z odpowiednim prądem rozruchowym (minimum 760) to tylko boscha znalazłem, który niezbyt pochlebne opinie teraz zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A według tej normy En nie powinno być przypadkiem minimum 760 (380x2)? :eusathink: . Bo wyczytałem w necie, żeby te stare oznaczenie pomnożyć przez 2 i wtedy wychodzi jaki prąd rozruchowy powinien mieć nowy aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja się sugerowałem tym co wyczytałem na forach żeby mnożyć przez 2. Zwracam honor :notworthy: i dzięki za link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 4ry kagery , najstarszy ma już 9 lat , młodszy 4ry i kolejne 3 i 2 . pierwszy aku z tej firmy padł po 8 latach :banan: , każdy poleca coś innego , jeden bo gdzieś usłyszał a drugi bo sprawdził :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez stoje teraz przed zakupem aku i zastanawiam sie mocno nad Centra Futra 64/640. Bez kitu ten Kager tak daje rade ? Jest tanszy, a jak ma byc lepszy to same plusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez stoje teraz przed zakupem aku i zastanawiam sie mocno nad Centra Futra 64/640. Bez kitu ten Kager tak daje rade ? Jest tanszy, a jak ma byc lepszy

czy daje radę , korby ani kabli nie posiadam czy prostownika z rozruchem( zapomniałem dodać że odpalają też moje ursusy) czy jest tańszy nie wiem , bo nie wszystko złoto co się świeci, a czy jest lepszy to nie mnie tu osądzać . Aku w technologii Ca/Ca , gwarancja BOSCHA 2lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze tego wątku wybrałem 3 firmy, których akumulatory mają 80Ah i dobre opinie.

-Fiamm 80Ah 730A

-Banner Power Bull P80 14 80 Ah 700A

-Moll 80 Ah 640A Kamina Start

I tu proszę o waszą pomoc bo nie wiem na który konkretnie się zdecydować.

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w mojej B6 silnik AVF mam włożony taki akumulator:

IMG_20161017_200725.jpg

A na wlepce z kodami wyposażenia kod J1D czyli 72Ah i 380A (stara norma). Czy obecny akumulator nie jest za mały? Jaki kupić, żeby nie było z nim problemów przy mrozach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabele oczywiście widziałem. Tylko chodzi mi czy można np 720 wziąć czy raczej szukać 640 czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forse czy topla co polecacie do 2,0alt?auto glownie po miescie smiga,trzymane pod chmurka,auto standardowe wiec jakie a i ah bedzie dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 4ry kagery , najstarszy ma już 9 lat , młodszy 4ry i kolejne 3 i 2 . pierwszy aku z tej firmy padł po 8 latach :banan: , każdy poleca coś innego , jeden bo gdzieś usłyszał a drugi bo sprawdził :grin:

Mojemu leci 8 roki i nadal żyje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...