Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od kupna BEXa dość słabo kręcił, ale bez problemu odpalał. Teraz w mrozy ledwo zakręci, ale też odpala o raz, więc podejrzenie padało na rozrusznik. Ale pojechałem na sprawdzenie akumulatora i mechanicy się mnie pytali jakim cudem to auto mi odpala, bo akumulator ma 8.5 V... Nadeszła więc pora na zmianę. Według wlepy (J1U) mam 95Ah 450A DIN. Taki też aku siedzi w aucie:

FsGEz9p.jpg

Oryginał, ale nie chce mi się wierzyć, że siedzi w aucie od 2003 roku. W każdym razie chcę kupić na dniach akumulator i pytanie, czy mam szukać czegoś podobnego czy wystarczy coś mniejszego? Auto ma skrzynię multitronic i w zasadzie pełne elektryczne wyposażenie jakie można było w 2003 zamówić. Włącznie z bixenonami, BOSE itp. Jeżeli jakiś mniejszy może być, to jakie parametry są dopuszczalne? Strona Bosha podaje 77Ah 780A oraz 60Ah 540A. Nie chodzi mi o markę, a jedynie o parametry jakie powinien mieć akumulator do mojego auta, żeby nie było jakichś problemów. Dzięki z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie jest 60Ah a brakuje mi tylko podrzewanych foteli.

Zupełności wystarcza.Duży akumulator nie koniecznie bedzie dobrze jak jeździ się krótkie odcinki bo nie bedzie dobrze doładowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz we wlepce 95 Ah , to taki kup. Chociaż 75 też by pewnie wystarczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne że aż taki wielki ten akumulator. Ale tylko dzięki tej pojeności jeszcze daje radę uruchomić silnik. Miałeś 95Ah i wytrzymał 12 lat i jakoś nie był niedoładowany. U mnie siedział fabryczny przed ponad 8 lat, wymieniłem go dla zasady ale siedzi sobie u teścia na traktorku i nadal żyje choć ma już 11 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma dużo bajerów w furze? Grzane stołki, kanapa, elektryka stołki, pamięć, lustra, alarm, webasto czy grzana przednia szyba. Może dlatego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany zaczęła się "zima" auto ciężko pali dodałem ponad 0,5l wody destylowanej naładowane i po nocce ciężko pali więc Trzeba by było go wymienić mam u siebie varte 72Ah 380A DIN jaki polecacie? Akurat wydaje się być jak wyszedł z fabryki wraz z autem. Brać podobne parametry czy identyczne? Varte czy bosch a może coś innego pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei całkiem niedawno zmieniałem akumulator, może trzy miesiące temu, a może cztery, i zdecydowałem się na zakup BOSCHA S5.

Jak na razie moja mała pali na dotyk, a mamy za sobą mrozy od ok. -5°C do -10°C. Nie wiem czy ten akumulator jest polecany przez większego grono użytkowników z forum, jednak ja jestem zadowolony. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry akumulator, polecono mi go i nie narzekam :) poprzedniej zimy od strzała odpalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może ma dużo bajerów w furze? Grzane stołki, kanapa, elektryka stołki, pamięć, lustra, alarm, webasto czy grzana przednia szyba. Może dlatego?

Poza grzaną tylną kanapą i przednią szybą (nie wiedziałem nawet, że w B6 można było coś takiego mieć), reszta się zgadza. Dobra, to kupię 95Ah albo coś zbliżonego. Przeglądając internet aku o takiej pojemności mają zwykle dużo większy prąd rozruchowy od tego, który siedzi w aucie, bo jest to od 830A do ponad 900A. Nie ma jakiegoś ryzyka związanego z tym parametrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większy prąd tym lepiej dla rozruchu

Rozruszniki w A4 prawie identyczne i pobierają zbliżony prąd w czasie rozruchu- mowa o benzyniakach

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po polecicie kupic?

miałem VARTA Silver Dynamic 77 780 ... dziadostwo padło po 3 sezonach.

pacjent 1.9 AWX

Edytowane przez MAGIC87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup o podobnych parametrach Centre lub Exide.

http://allegro.pl/exide-premium-centra-futura-77ah-760a-77-ah-ca770-i5791381185.html

własnie znalazłem w czewie cos takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audi a4 b7 1.9tdi 2007 rok

Wiem ze temat pewnie walkowany ale szukam w temacie z komorki i ciezko jest mi costu znaleźć,wiec pewnie szybciej sie dowiem jak tu napisze.

Mam jeszcze oryginalny akumulator 95ah i 450A. A jak ide do sklepu to podaja mi ze w katalogach jest innaczej. A jak szukam takiego samego jak mam to nigdzie nie ma praktycznie. Cos sie pozmienilo z oznaczenami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Według nowych norm to będzie 95Ah i prawie 900A. Kiedyś był inny przelicznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze one sa teraz mniejsze te nowe akumulatory. Pasuje do mocowan bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 85Ah Centra Futura i jest krótszy ale szerokość ta sama więc wsio pasi bo klamra jest z boku do podstawy na imbus.

Kuźwa masz B5 ale to i tak pewnie system identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 85Ah Centra Futura i jest krótszy ale szerokość ta sama więc wsio pasi bo klamra jest z boku do podstawy na imbus.

Kuźwa masz B5 ale to i tak pewnie system identyczny.

Mam b7, niedawno kupilem, zapomnialem zmienic w profilu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda reklamacja akumulatora? w styczniu tego roku kupiłem akumulator boscha s5 63ah 610a a we wtorek po dniu przerwy nie moglem odpalic. podlaczylem auto pod kable, przejechalem sie aby sie naladowal. Następnie jak wróciłem to odpaliłem po chwili bez problemu a następnego dnia już nawet nie drgnął. Czy to wina złego akumulatora czy łego "użytkowania"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdzić poziom elektrolitu (zawsze jest jakiś dostęp nawet jeśli wygląda na bezobsługowy)

2. Zmierzyć napięcie przy pracującym silniku. Powinno być mniej więcej 13,9-14,4V. Najlepiej zmierzyć po jeździe jak się wszystko dobrze nagrzeje.

3. Zmierzyć napięcie na akumulatorze po nocnym postoju a przed uruchomieniem silnika. Przy obecnych temp powinno być te 12,4-12,5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...