Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Telepie przy gaszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam drgania samochodu na postoju po lekim dodaniu gazu wszystko w normie podczas jazdy tez wibruje przy okolo 2000 obr jak gasze tez zaczesie dodam ze zmieniłem wszystkie poduszki silnika na nowe z aso i poduszke skrzyni biegów tez ori dwumas nowy luk i przy 3500 obrotów na 2 biegu takie dostaje drgania ze lewarka zmiany biegów nie mozna utrzymac w rece

Opublikowano

sprtawdz działanie klapy gaszącej oraz podcisnien

Opublikowano
  • Autor

klapa i wezyki ok

Opublikowano

widziales poruszanie sie silownika do pozycji skrajnej w chwili wylaczenia silnika?

Opublikowano
  • Autor

widziales poruszanie sie silownika do pozycji skrajnej w chwili wylaczenia silnika?

tak
Opublikowano

moze pompowtryskiwacze sie koncza :mysli: podpinales vaga ?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

A jakie powinno być prawidłowe poruszanie się siłownika klapy gaszącej??????

Opublikowano

jedna osoba patrzy na klape, obserwujac zakres jej ruchu, druga wylacza silnik. pozniej recznie sprawdzasz czy tak samo mozna ja przymknac czy mocniej

---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

oczywiscie moga byc rowniez zuzyte poduszki silnika/skrzyni lub plecionka.

Opublikowano

jak w przypadku kazdej usterki.

Opublikowano

czy jezeli klapa jest uszkodzona podczas jazdy moze szrpac silnikiem ? doslownie 2-3 razy na jakies 500 km?

Opublikowano

moze

Opublikowano

Jeśli chodzi o telepanie przy gaszeniu. To ja miałem identyczny objaw. Myślałem że to normalne przy tym silniku ale byłem w dużym błędzie... Objaw był od półroku.

Wydawało mi się, że silnik podczas gaszenia przewróci całe auto na bok.

Wymieniłem EGR na nowy oraz wymyłem dokładnie cały kolektor ssący (są tam klapki które są domykane przez gruchę - nie wiem czy one też są domykane przy gaszeniu?), wyczyściłem tęż tą klapę gaszącą przed EGR i generalnie...

gaśnie idealnie - jak benzynka!

Chociaż też lewarek drga podczas przyspieszania, ale to chyba dwumas...

Opublikowano

w BRD jest zmienna geometria kolektora ssacego stad obecnosc przepustnic.

a podczas jakiego przyspieszania tzn. na jakich obrotach?

Opublikowano

Jeśli chodzi o moje "szarpanie" to

2000-2300obr/min. jakiś 1 rok temu było to bardziej odczuwalne nawet na pedale gazu. Obecnie w trochę mniejszym stopniu.

Opublikowano

Drganie lub ew. lekkie cofanie się gałki biegów przy odpuszczeniu gazu jest chyba spowodowane uwaloną poduszką pod skrzynią :mysli:

Opublikowano
Jeśli chodzi o moje "szarpanie" to

2000-2300obr/min. jakiś 1 rok temu było to bardziej odczuwalne nawet na pedale gazu. Obecnie w trochę mniejszym stopniu.

to nie dwumas, dwumas pracuje do ok 1200 rpm

takie zachowanie, to PD, EGR, albo powietrze w paliwie.

a ruchy dzwigni biegow, to tak jak kolega napisal poduszki.

Opublikowano

jak padla dwumasa to łatwo to zobaczyc wciskajac sprzeglo i gasząc silnik jak bedzie cisza to prawdopodobnie dwumasa jak tak samo jak bez wciskania to nie to

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.