Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Słabo pali na mrozie.


zradek1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem auto przy normalnej temperaturze pali na dotyk. Akumulator kupiłem w tym tygodniu CENTRA FUTURA

CA 770 Ah/760 Samochód na ciepłym silniku pali na dotyk. rano gdy wstaję do pracy i jest -15 silnik zapali po 5-6 s kręcenia za pierwszym razem. Zdarza się że nie zapali za pierwszym razem , to wtedy za drugim zapala na dotyk. Podejrzewam że to świece żarowe i chcę kupić odrazu 4. Może ktoś mi napisać jakie siedzą w moim silniku, bądź podać link do allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem świece i nic to nie dało. Prawdopodobnie wraca tobie paliwo a głównym winowajcą jest zaworek zwrotny na filtrze paliwa.. Nowy w ASO kosztuje 97 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi do filtra plastykowy okrągły wkład zakończony z dwóch stron rurkami co na nich są przewody paliwowe. Wygląda coś na kształt motyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ?

filtr_paliwa.jpg

image hosting png[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 19:21_________________________________________________a ja gdzieś wyczytałem że to jest termostat i jak jest paliwo zimne to to które wraca z silnika wchodzi do filtra i z powrotem do silnika żeby się ogrzać a dopiero jak ma wysoką temp, bodajże powyżej 70 stopni to ten zaworek kieruje ON z powrotem do zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem to i problem się skończył.. Pozdrawiam[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 19:34_________________________________________________Numer tego zaworka to 1J0127247A. :)[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 19:41_________________________________________________W środku masz sprężynkę co po kilku latach traci swoją sprężystość i zaworek nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a mozna to jakos sprawdzic przed wymiana [br]Dopisany: 03 Luty 2012, 20:10_________________________________________________kto pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do tematu akumulator bosh s5 kupiony 2 dni temu 77/780 auto jak nie pali tak nie paliło wystarczy pare stopni na minusie i ciezko go ruszyc jak pogrzeje swiece kilka razy to zdaza sie ze załapie czy to moga byc swiece ? jak sprawdzic czy sa dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zaworek jednokierunkowy więc jak dmuchasz w drugą stronę to powinien się blokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sciagnac tylko weza i dmuchnac [br]Dopisany: 03 Luty 2012, 20:48_________________________________________________czy moze sciagnac weza co jest na wejsciu zaworka i patrzec czy nie bedzie cofac paliwa [br]Dopisany: 03 Luty 2012, 20:50_________________________________________________dobrze mysle ze to jest zasilanie z pompki przechodzi paliwo przez ten zaworek i idzie na wtryski czy jakos inaczej to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terza nie sprawdzi sie czy w cieple pali lepiej bo wszedzie zimno w garazu tez prosze kogos o odpowiedz jak w prosty sposob sprawdzic ten zaworek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sciagnac tylko weza i dmuchnac [br]Dopisany: 03 Luty 2012, 20:48_________________________________________________czy moze sciagnac weza co jest na wejsciu zaworka i patrzec czy nie bedzie cofac paliwa [br]Dopisany: 03 Luty 2012, 20:50_________________________________________________dobrze mysle ze to jest zasilanie z pompki przechodzi paliwo przez ten zaworek i idzie na wtryski czy jakos inaczej to jest

ale ten zaworek jest na powrocie paliwa do zbiornika więc niewiem czy on coś ma wspólnego z odpalaniem,

raczej bym obstawiał pompe tandemową że ona nie trzyma i paliwo się cofa[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 23:07_________________________________________________tylko niewiem czy 2.0 tdi też ma tą pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podepnij go pod Vag-a i zobacz czy wywali jakieś błędy. Jeżeli świece padły to Vag to pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel będę miał po niedziel a jak by świece padły to kontrolka od świec się nie będzie świecić i chyba przy -25 by już nie zapalił a on pali tylko kręciłem ok 7 sekund nim złapał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wywali na Vagu błąd świecy. Świece mogą być słabe i błędu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co kolega zradek1. Wymieniłem pompę tandemową (był wyciek spod niej) oraz świece żarowe (ponieważ nadal nie palił i podobno wszystkie były padnięte). Niestety nie pomogło. Wczoraj dowiedziałem się że może to być ten zawór podgrzewania paliwa 1jO127247a. Jeśli nie działa dobrze bądź o-ringi są kiepskie to auto się zapowietrza więc z pewnością spróbuję ten zawór zdiagnozować a na pewno wymienię o-ringi. Aby sprawdzić zawór należy go zdemontować (oba króćce oraz zdjąć z filtra) i zasłaniając spód (powrót do filtra) dmuchać we wlot przeciwnie do strzałek - nie powinno być przepływu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...