Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Migające światła Xenon


Krzysiek29 A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie co jest przyczyna gdy xenony zaczynają migać bo już dochodzę do szewskiej pasji moja A4 zaczyna sie zachowywać jak jeżdżący stroboskop co to może być same żarówki przetwornice bo juz się tyle nasłuchałem że dramat pomocy????[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 17:44_________________________________________________Szczerze wolał bym żeby to żarówki były bo już je kupiłem tylko zimno troszkę żeby je zapinać trochę roboty z tym jest a na mrozie to lipa troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginał wszystko 100% sam po nią byłem w koloni i nią przyjechałem igła nie ruszana nie bita oczko w głowie. :> :>[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 18:21_________________________________________________tylko zaczynam się bać nią jezdzić nocami raz miałem taki przypadek że zgasły obie lampy na raz serce miałem w gardle a moja kobieta nie odzywała się całą drogę do domu :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz można gdybać bo może palnik się kończyć zdarza sie że dwa naraz ale to raczej z przetwornicą może być coś nie tak.. Najlepiej to zapnij Vag i może coś się wyjaśni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci kolego że byłem u znajomego co pracuje w salonie podjechałem podpioł i po za czujnikiem ABS i jedną świecą nic nie wykazało wszystko było sterylne żadnych błędów :)

zaczeło się to wszystko od prawej lampy potem zaczeły wariować obie po jakis 2 latach jazdy nie robiłem nic z tym ale jak gasną dwie to juz jest niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień przetwornice będziesz wiedział czy to ich wina czy żarniki mówią pa pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę dojechać tylko jakiegoś z takim autem no bo jak to zrobić :( nikt nowych mi nie da założyć :kwasny: [br]Dopisany: 03 Luty 2012, 19:04_________________________________________________tam jest w ogóle ciężki temat trzeba zrzucać zderzak żeby się do lamp dostać to jest trochę roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie przypadkiem ta wadliwa seria przetwornic. były bodaj z końcówką N co nagminnie padały i ksenon mrugał i potem gasł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia żarówki są z taką dupką D1S trzeba po prostu zrzucić zderzak i skołować tą przetwornice i wtedy wszystko wyjdzie na jaw co i jak :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ciekawy przypadek z ksenonem u siebie, otóż gdy wchodziłem w zakręt przy większej prędkości zaczynał mrygać, ale tak jak by ktoś włączał go i wyłączał, działo się to tylko gdy samochód nurkował na jego stronę, obstawiałem uszkodzoną przetwornicę, lub niekontakt na kablach, okazało się że to jednak wina żarnika (ori), wymieniłem parkę i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też migały.Wymiana żarnika pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniła Ci się barwa światła? miganie oznacza koniec żarników. Lepiej wymienić na nowe i nie czekać, aż całkowicie się przepalą, bo mogą uszkodzić przetwornice. Dla przetwornic najgorszy jest moment zapalania żarnika, bo wtedy jest pik prądowy. Zarniki mrugają bo nie daje się uzyskać stałego łuku i prze5twornica musi je cały czas zapalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się podepnę do pytania. Po odpaleniu na mrozie zaczęły mrugać a właściwie przygasać xenony. Po ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy. Zdarzyło mi się to tak z 3 razy. Czy to wina np słabego Aku i małego napięcia w momencie zapalania auta czy raczej doszukiwać się problemu w przetwornicy czy żarnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno przygasały? Dodaj gazu na biegu jałowym, jeżeli xenony zaczną świecić jaśniej to chyba znaczy ze aku słaby :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno przygasały? Dodaj gazu na biegu jałowym, jeżeli xenony zaczną świecić jaśniej to chyba znaczy ze aku słaby :mysli:

takie triki to chyba nie przy xenon-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz tak sie stało podczas palenia i czy w obydwoch lampach ?

tak z 3 razy i w oby dwu lampach na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz tak sie stało podczas palenia i czy w obydwoch lampach ?

tak z 3 razy i w oby dwu lampach na raz.

Jak mozesz to sprawdz czy masz jakies błędy w sterowniku 55 Headlight Aim Control oraz MCE 09 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki zaraz sprawdzę [br]Dopisany: 06 Luty 2012, 20:34_________________________________________________a więc tak w module 09 nie ma żadnych błędów a 55 nie jest fizycznie podłączony :kox:

-------------------------------------------------------------------------------

Address 09: Cent. Elect. Labels: 8E0-907-279-8EC.lbl

Part No: 8E0 907 279 L

Component: int. Lastmodul ECE 0504

Coding: 11021

Shop #: WSC 00000

VCID: 3B7E35B2453FB6C4

No fault code found.

-------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kodowaniu widze ze massz tylko pewnie BIXA dokładanego :)

Ja bym sprawdził okablowanie do lamp , dawałeś przejsciowkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...