Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Problem z autem


radek4359

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z autem przejechalem sie kawałek na zewnatrz tem -20' wieczorem wprowadzilem auto do garazu, rano chcialem wyjechac do pracy a tu szarpie wyskoczyla kontrolka temperatury, zawracajac auto juz prawie nie jechalo szarpalo i dziwnie bylo slychac automat wrzucal biegi jadac na 4 okolo 10/h szedl czsami na wysokie obroty jak by wcisnac sprzeglo ale nie przyspieszał czyli jak by luz a komputer wyswietlal 4 bieg, po wjezdzie do garazu odkrecilem wszystkie korki pod olejowym ok, od plyow w chłodniczym kawa z mlekiem plyn zajechany oleisty czuc jakas farbą ile razy nie płukam przewody chłodzące ciągle to leci wczesniej z tego plamy pod samochodem ciagle sie pojawialy coś wycieka ? samochod nie nadaje sie do uzytku co mogło paść ? nie mam nawet jak do mechanika jechać jestem uziemiony pomozcie :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym był zalany? Sprawdzałeś przed zimą płyn refraktometrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, a cos z tym to mialo miec wsplonego ?

To że płyn chłodzący zamarzł i rozsadził głowicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze to sobie kosztów narobie[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 19:46_________________________________________________jeszcze sie ze mna ludzie kłucą ze ktoś mi farby wlał tylko chyba przez wydech bo jak by inaczej, nikomu kluczykow nie zostawialem i otwartego auta ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mniej wiecj na to bede wszystko musial wydac bo tam glowica uszczelka od razu, rozrząd chyba tez? olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój z domysłami-albo auto na hol, albo na lawetę do mechanika i będziesz wiedział co i jak, bo gdybać mozna jeszcze dwie strony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mniej wiecj na to bede wszystko musial wydac bo tam glowica uszczelka od razu, rozrząd chyba tez? olej

Płyny (olej i chłodzący), filtr, nowe uszczelki, śruby głowicy, głowica, rozrząd z pompą płynu. Parę złotych pęknie też za robociznę. Napierw odstaw furę i zdiagnozuj czy to na 100% głowica, może rozsadziło blok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to bedzie najlepiej ale wole szykowac sie na jakies koszty mniej wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to bedzie najlepiej ale wole szykowac sie na jakies koszty mniej wiecej

koszt od wymiany uszczelki do wymiany silnika-już wiesz ile to będzie? :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyłapało Ci układ chłodzenia to pierwaszy powinien pęknąć blok silnika a nie głowica :gwizdanie:

Jak coś płynu zostało w układzie to sprawdź przy jakiej temperaturze to zamarza i jaką ma konsystencję po zamarźnięciu.

Może to poprostu wysrała się uszczelka pod głowicą, czytając to co napisałeś odnoszę wrażenie że olej w płynie chłodzącym masz już od jakiegoś czasu :mysli:

A jeśli tak to może poprostu przy tych mrozach z paliwa zrobiła się kaszka manna i przez to nie chce jechać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi wa A4B5 1.6 benzin było coś podobnego jak piszesz, cały czas do płynu dostawał się olej, naprawiał głowicę, płyn wymieniał, płukał setki razy i cały czas w zbiorniczku wyrównawczym kawa z mlekiem i dymił niemiłosiernie, mocy nie miał. W końcu go sprzedał, kupił BMW.

Sprawdź najpierw co jest, może tylko uszczelka pod głowicą??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyn po wystawieniu na zewnatrz -28' nie zamarza ten ktory sposcilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic Ci nie rozsadził :gwizdanie:

Napisz jeszcze raz po kolei jakie i kiedy niepokojące obiawy występowały , może coś się wydedukuje :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze jest to ze samochod w lipcu kupilem, komis mnie oszukał własciciel zwlekał ze skrzynie sprowadzi a teraz samochod juz w ogole nie jezdzi mam jakies szanse z nim wygrac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...