Opublikowano 24 Lipca 201510 l Ja założyłem używki, kolega ktory sprzedawał z forum upewnil mnie ze wszytsko jest ok lozysko i piasta wiec zakupilem i juz przejchalem z 10 tys km i zero drgań na kierownicy )
Opublikowano 26 Lipca 201510 l Panowie mam pytanie mam zamiar zmienić hamulce przednie z moich 320 na 345 ale nie od S4 ale na te od Touarega Porsche 6 tłoczkowe i wiem ze P&P pasują Brembo o oznaczeniu ZR , ZL17 a wiecie czym się różnią takie same ale o oznaczeniu ZR,ZL18 i czy podejdą też bez żadnych adapterów ?
Opublikowano 26 Lipca 201510 l Panowie mam pytanie mam zamiar zmienić hamulce przednie z moich 320 na 345 ale nie od S4 ale na te od Touarega Porsche 6 tłoczkowe i wiem ze P&P pasują Brembo o oznaczeniu ZR , ZL17 a wiecie czym się różnią takie same ale o oznaczeniu ZR,ZL18 i czy podejdą też bez żadnych adapterów ? felga max ET35
Opublikowano 26 Lipca 201510 l to że lewe i prawe to wiem , to że 18 są ciut większe to też wiem , tylko nie wiem czy 18 też da sie przykręcić bez żadnych adapterów ? Panowie mam pytanie mam zamiar zmienić hamulce przednie z moich 320 na 345 ale nie od S4 ale na te od Touarega Porsche 6 tłoczkowe i wiem ze P&P pasują Brembo o oznaczeniu ZR , ZL17 a wiecie czym się różnią takie same ale o oznaczeniu ZR,ZL18 i czy podejdą też bez żadnych adapterów ? felga max ET35 ale że co ET35 ? chyba zależy od felgi bo Avusy 3 18 z ET 45 wchodzą bez żadnych problemów Edytowane 26 Lipca 201510 l przez vwbartus
Opublikowano 26 Lipca 201510 l spcjalnymi srubami i jeden i drugi musisz przykrecic, nic poza tym, a jedyna roznica to obslugiwana srednica tarcz aczkolwiek na tarczy 330mm słabo wedlug mnie to wyglada, wolalbym potężny 4tłok z touarega pod 330mm
Opublikowano 26 Lipca 201510 l Piotr mówisz o czymś takim http://allegro.pl/zacisk-tylny-vw-touareg-brembo-i4949870922.html? Bo ja szukam właśnie 6 tłoków i pod tarcze 345 no i właśnie uświadomiłeś mnie że muszę szukać Z18
Opublikowano 26 Lipca 201510 l to że lewe i prawe to wiem , to że 18 są ciut większe to też wiem , tylko nie wiem czy 18 też da sie przykręcić bez żadnych adapterów ? Panowie mam pytanie mam zamiar zmienić hamulce przednie z moich 320 na 345 ale nie od S4 ale na te od Touarega Porsche 6 tłoczkowe i wiem ze P&P pasują Brembo o oznaczeniu ZR , ZL17 a wiecie czym się różnią takie same ale o oznaczeniu ZR,ZL18 i czy podejdą też bez żadnych adapterów ? felga max ET35 ale że co ET35 ? chyba zależy od felgi bo Avusy 3 18 z ET 45 wchodzą bez żadnych problemów felga z ET wiekszym od 35 nie wejdzie na ZL/ZR18
Opublikowano 27 Lipca 201510 l Chciałem przekodować po swapie sterownik ABS, na kod wyposażenia odpowiadający hamulcom S4 (PR-1LJ): 0x?xx: Brakes 1 = C54 (PR-1LZ) 2 = FN3 15" (PR-1LB/1LE) 3 = HP2 16" (PR-1LX) 3 = FNR 16" (PR-1LA/1LG) 4 = FN3 16" (PR-1LT/1LF) 5 = Brembo 17" (PR-1LJ) link: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Brake_Electronics_%28Bosch_5.7%29 niestety sterownik nie przyjmuje tego kodowania, inne (tj. od 1 do 4) wchodzą bez problemu. Procedura logowania, kodowania i adaptacji przeprowadzona zgodnie z tą instrukcją: https://www.youtube.com/watch?v=wgqMSKY5U1g Jak zapisać w sterowniku, że się ma teraz hamulce z kodu wyposażenia 1LJ (S4)? Edytowane 27 Lipca 201510 l przez BeyerBrown
Opublikowano 27 Lipca 201510 l To ori eSki B6 miały już nowszego ABS-a? Z drugiej strony - po kiego grzyba umieścili w wersji 5.7 opcję kodowania nr 5? Czy to raczej niedopatrzenie twórców VCDS-a, że pomocnik kodowania bzdurę sugeruje? Co to w ogóle daje z teoretycznego i praktycznego punktu widzenia? Bo bez powodu inżyniery z Boscha lub Audi tego nie zamieściły
Opublikowano 28 Lipca 201510 l ale w opisie masz system hamulcowy brembo a w b6 nie bylo takiego, widocznie cos jest nie teges, brembo bylo tylko w rs4 b7 na tarczach 365
Opublikowano 28 Lipca 201510 l Opis może być błędny, a co z kodami PR poszczególnych układów hamulcowych? Sprawdzałem w ELSIE - wszystkie występują w A4... brembo bylo tylko w rs4 b7 na tarczach 365 Zgadza się, ale kod wyposażenia takich hamulców to PR-1LP (przód) i PR-1KY (tył) 335mm W tabelce podają też dane w calach i zgadzają się one z tym co podpowiada pomocnik kodowania, jedynie do czego można się przyczepić do opisu w VCDS-ie to te nieszczęsne "Brembo" w zestawieniu z 17-stoma calami i kodem PR-1LJ A prawdziwe Brembo z RS4 ma 18" wg. tabelki w ELSIE, wszystko na oko zatem pasuje... Jak nie idzie tego przeskoczyć to trudno, obecnie ciekawy jestem po co to się w ogóle koduje, tudzież na chol...rę sterownikowi taka informacja? PS. Dla potomnych https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8dXc1S1JjNmdoSjg/view?usp=sharing Hamulce ceramiczne Brembo RS4 B7 (tylko przód, niewyszczególnione w powyższej tabeli) mają kod 1LU. Edytowane 28 Lipca 201510 l przez BeyerBrown
Opublikowano 29 Lipca 201510 l RS4-ka miala na tyle 324mm 335mm bylo w Rs6 Heh, ETKA swoje (prawidłowo) a ELSA swoje... kody PR zgadzają się na szczęście W dalszym ciągu jednak nie wiem co daje zmiana kodowania... ktoś coś? Edytowane 29 Lipca 201510 l przez BeyerBrown
Opublikowano 29 Lipca 201510 l chodzi Ci o kodowanie abs'u przy zmianie hebli na większe ? rzadziej "uderza" abs przy większym heblu
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto