Opublikowano 13 Stycznia 200917 l Krótko i zwięźle - czy w ten model felgi 16", ET42 wejdzie układ 321 mm z zaciskiem jednotłoczkowym od A6 3.0 TDI??? Jaki układ hamulcowy ma z przodu A4 B7 3.0 TDI? [br]Dopisany: 05 Styczeń 2009, 16:31_________________________________________________ Po dzisiejszym spocie A4 Klubu w Warszawie i dzięki uprzejmości Kolegów wiem, że w pokazaną na focie felgę z ET42 wchodzi układ 321x30 mm z zaciskiem jednotłoczkowym od 3.0 TDI. Jeszcze raz dziękuję Kolegom za pomoc i możliwość fizycznego zmierzenia felgi na wozie.
Opublikowano 19 Stycznia 200917 l Oragnoleptycznie sprawdziłem - felga z ET 40 tez wchodzi bez problemu i nic nie obciera.
Opublikowano 24 Stycznia 200917 l a te zmieszcza sie na felge 16? wygladaja na strasznie duze... http://moto.allegro.pl/item514445235_audi_a6_3_0tdi_4f0_nowymodel_zacisk_przod.html tutaj znalazlem mniejsze ale czy to nie sa jakies oszukane? http://moto.allegro.pl/item508133134_zacisk_zaciski_hamulcowe_przod_audi_a6_05_3_0d.html A czy te pierwsze beda pasowaly do B5 , chodzi oto czy otwory jazma beda pasowaly do mojej zwrotnicy . Bylby kox z takimi cheblami
Opublikowano 24 Stycznia 200917 l Dzisiaj szczota druciana poszła w ruch. Zaciski rozebrane na części pierwsze, tłoczki wyczyszczone i posmarowane smarem ATE, prowadnice i uszczelki nowe. Ciekawostka - tłoczki w tym zacisku są ze stopu Al i nie korodują Teraz zaciski leżą i schnie na nich podkład cynkowy (ponad 90% czystego cynku) odporny do 500*C. Później matowanie papierem wodnym i wiechrzni lakier. Jeszcze nie wiem jaki kolor wybrać :gwizdanie: A czy te pierwsze beda pasowaly do B5 , chodzi oto czy otwory jazma beda pasowaly do mojej zwrotnicy . Bylby kox z takimi cheblami Nie będą bo w zwrotnicy stalowej od B5 jest rozstaw mocowań zacisku ok 95 mm, a zwrotnicy aluminiowej od A6 4F0, A4 B6/B7 mają rozstaw śrub mocujących ok. 145 mm.
Opublikowano 24 Stycznia 200917 l Jaro4444 a mozesz coś więcej napisać jakie uszczelik i prowadnice kupileś nowe do tych zacisków?? Jakie są numery tych części?? Powolej też musze się zabrać za moje zaciski.
Opublikowano 24 Stycznia 200917 l jaro4444 gdzie mozna taki podkład cynkowy kupić bo ja na wiosne tez moje zaciski chce odświerzyc i wymienić płyn i moze jakiś zestaw naprawczy
Opublikowano 24 Stycznia 200917 l Komplety naprawcze kupował mój mechanior w ATE. Nie znam nr Podkład to cynk w sprayu. Np taki: http://www.allegro.pl/item531716995_wurth_cynk_spray_do_karoserii_antykorozyjny_99.html
Opublikowano 24 Stycznia 200917 l Ja jestem własnie w trakcie montażu takich hamulców (auto u blacharza) i wydaje się że wszysko ładnie pasuje. Dorwałem zaciski w bardzo dobrym stanie. jaro4444 cieszę się że sprawdziłeś czy podejdą do tego felgi ori 16'' ET42 bo tej jednej rzeczy nie byłem pewien. Tutaj zdjecia gratów jeszcze w bagażniku Pozdrawiam
Opublikowano 12 Lutego 200917 l Duża jest różnica po zmianie tarcz z tyłu ? [br]Dopisany: 12 Luty 2009, 20:50_________________________________________________opinia jest taka że przód hamuje a potem tył
Opublikowano 14 Lutego 200917 l Więc na nowych heblach (przód 320, tył 288 mm) zrobiłem już 900 km. Oczywiście delikatne dotarcie przez pierwsze ok. 300 km. Teraz już czuć, że osiągnęły docelową sprawność. Wrażenia - bezcenne Może nie ma nawet takiego znaczenia to, że siła hamowania jest wyraźnie wyższa. Ważne jest przede wszystkim poczucie panowania nad wozem i progresja siły hamowania. Skończyło się uczucie "gumowych" hamulców, zawsze jest wrażenie, że heble mają jeszcze rezerwę. Generalnie mod warty każdej złotówki na niego wydanej
Opublikowano 14 Lutego 200917 l No ja narazie zmieniłem sam przód i też jestem bardzo zadowolony. Na tyl tez przyjdzie kiedys czas jak będzie wiecej gotóweczki Obawaiłem sie ze auto bedzie latac po drodze przy mocniejszym hamowaniu ale nic takiego nie wystepuje... A jak kiedys wymienie ma 288 tył to juz w ogole bajka będzie... Pozdrawiam
Opublikowano 14 Lutego 200917 l Czyli proszę o wysyłanie, myślę że nad bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać skarbonka bez dna
Opublikowano 15 Lutego 200917 l Myśle że by była. 321 ma bardzo dobry zacisk który jest montowany do s4 tylko z większym mocowaniem. Pozdrawiam
Opublikowano 15 Lutego 200917 l Dobrze zrozumiałem, że przednie zaciski 288 można założyć na tył? Jarzma będą pasować? A 312 by pasowały?
Opublikowano 1 Marca 200917 l Na tył średnica tarcz jest taka sama czyli 288 ale 12mm grubości i zacisk jest zupełnie inny. Nie mozna załozyć tego z przodu o nie ma hamulca ręcznego i nie pasuje.[br]Dopisany: 15 Luty 2009, 18:37_________________________________________________Jak by ktoś byl zainteresowany to wklejam fotke kompletnego zestawu do przerobienia tylnych hamulców na 288x12mm: Cały zestaw kupiłem dość tanie bo za 500zł, pochodzi z A4 B7 2,0TFSI z 2007 roku ale nie quattro tylko ośka wiec wszystko będzie bez problemu pasowało do B6. Problem tylko z tym ze osłony są nieco pozaginane, może uda się je wyprostować a jak nie to kupie nowe koszt w ASO 80zł za sztukę. Tarcze i klocki są praktycznie nowe więc nie musze wymieniać wystarczy je tylko troszkę wyczyścić.
Opublikowano 1 Marca 200917 l Tarcze i klocki są praktycznie nowe więc nie musze wymieniać wystarczy je tylko troszkę wyczyścić. Nie czyść ich, tylko zakładaj w takim stanie jak są, bezpieczniej i dokładniej wyczyści je sam klocek. Zacisk zakładasz nowy, czy pozostajesz na swoim??
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto