Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana rozrządu w A4 1.8 ADR 125KM. Prośba o pomoc


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeżeli od wymiany kompletnego rozrządu nie przejedzie się bodajże 60 tyś km lub 120 tyś km to wtedy powinno się wymienić kompletny rozrząd po 3 latach od wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem ADR-a wcześniej to pierwszy raz wymieniałem kompletny rozrząd,następnie sam pasek po trzech latach(ok.40tyś),auto sprzedałem koledze,który po kolejnym roku wymieniał cały rozrząd,a jak powinno być to nie wiem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wszystkim za odpowiedzi :hi:.

Kompletny rozrząd wymieniałem 09.12.2008 przy przebiegu 190 600 km. Teraz mam przejechane ponad 216 000 km.

Pytanie. Czas już wymienić kompletny rozrząd czy jeszcze jest trochę czasu?

W sumie samochód nie jest intensywnie eksploatowany, ale lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się teraz przedstawiają ceny za kompletny rozrząd do ADR'a ? Same części bez robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna tak podpowiedź. Spotkałem się w sklepie z dwoma różnymi paskami rozrządu do ADR i dwoma różnymi napinaczami. Pasek różnił się jednym ząbkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja przerabiałem problem wymiany rozrządu w ADR jakiś czas temu (w kwietniu 2011 wymiana kompletnego rozrządu z pompa wody). Teraz już nie ma żadnych pasków 152 zębatych wszystko idzie na 153 zęby. Na pewno ktoś z forum dobierze prawidłowo komplet części. A do poczytania polecam moje linki jak szukałem rozrządu:

http://motofocus.pl/technika/3344/wymiana-rozrz%C4%85du-w-silnikach-vag-18-20v-18-20v-t

http://www.rozrzad.pl/pl/p/product/1777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem rozrząd u kumpeli to sprzedawca dał jej na początku 152 ząbki i trzeba było wymieniać właśnie na te 153.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancuch tez warto wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacze są też dostępne dwa rodzaje różnią się osadzeniem go od bloku jedno jest grubsze drugie cienkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacze są też dostępne dwa rodzaje różnią się osadzeniem go od bloku jedno jest grubsze drugie cienkie

Si. Kumpela z jej szczęściem oczywiście wzięła nie ten. Z tego co kojarzę wyglądał jak nieco jak lustrzane odbicie tego który był u niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...