Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ABC] Zmiana silniczka 2.6 na 2.8 <ACK>

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

HEJ!!! czytałem juz wiele wątków o takiej przerobce lecz nie ma podanych w nich konkretow :angry: chcialbym sie dowiedziec co trzeba zrobic by ten swap sie udal???wiem tyle ze moja skrzynia pasuje i nawet powinien byc szybszy z nią.....wiem ze osprzet od mojego silnika rowniez bedzie pasował.....wiem ze komputer jest inny i wiązka musi byc inna....co jeszcze???jaki koszt jest takiej całkowitej operacji ???? (zmiane silnika robił bym sam tylko u mnie z ektronika troche słabiej.... z gory dziekuje za odp typu<sprzedaj,kup 2.8> naprawde mam fajne wyposazenie....samochod nie bity...tylko mocy troche brakuje :embarrassed: czekam na wypowiedzi mechanikow lub ludzi ktorzy robili takie małe co nie co :tongue4::)

Opublikowano
  • Autor

2.7 biturbo odpada...pytam o cos innego!!!!!!!

Opublikowano

2.7 biturbo odpada...pytam o cos innego!!!!!!!

nie irytuj się już na wstępie, kolo dobrze pisze.

2.8ACK odpycha się dobrze...ale to ciągle wolnossak (od około 5000 ma kopa że hej) niżej niema takiego kopa jak biT

a jak poczytasz to w 2.6 można podłubać (a zwłaszcza doprowadzić do tego żeby było te150KM) i bez swapu coś tam ugrasz.pozdro

Opublikowano

Mam 2.6 i moim zdaniem to bez sensu robic swap na 2.8 lepiej pogrzebac i kilka konikow mozna wydusic. sam przed wakacjami robie swap na 2.7 bit :gwizdanie: ale to Twoje auto rób jak chcesz :kox:

Opublikowano
  • Autor

tak wiem ze najlepsze 2.7 biturbo ale do tego silnika raczej potrzebny jest naped na cztery kola czyli QUATTRO...... i raczej koszty bede raczej wyzej 10 tys bo silnik ...skrzynia..turbiny....dla mnie wystarczy 2.8 :wink4:

Opublikowano

chłopaki chcecie 2.7 bita wsadzic do FWD :)To przeciez chyba sie z miejsca nie ruszy z takim butem w plecaku:)heh

Opublikowano

Mam 2.6 i moim zdaniem to bez sensu robic swap na 2.8 lepiej pogrzebac i kilka konikow mozna wydusic. sam przed wakacjami robie swap na 2.7 bit :gwizdanie: ale to Twoje auto rób jak chcesz :kox:

dawidof daj spokój, 40 kucy i coś tam niutków nie warte takiej grzebaniny na 2.8 (a w 2.8 już nic nie grzebniesz wyżej :wallbash: )

swiezak czekam na to :good:, koniecznie daj znać na forum jak ruszysz ze swapem. Mój ack póki co daje rade i brakuje mi motywacji na swapa na biT :wink4: na forum poruszony jest temat grzebania w głowicach 2.6

sajmon, dajesz laczka 235/45/17 i jakoś pociągnie :>

Opublikowano

haha:) wyobraziłem sobie palenie laczka uuuuuuuuu:) mega dymmmmm:D

Opublikowano
  • Autor

jak sie dowiadywałem to nic nie da sie z tym silnikiem zrobic....wiem ze jest wytrzymały i wogole ale pare kucy by mu sie przydało :wink4: jak masz link o tych glowicach bede wdzieczny :hi:

Opublikowano

Dobrze ze nie mam w poblizu nikogo kto dałby mi sie bitem przejechac:)chyba bym odmuwił bo potem jak miałbym wracac do chaty swoja 2.4 to bym chyba płakał za bitem:) haha

Opublikowano

2.7 biturbo odpada...pytam o cos innego!!!!!!!

nie irytuj się już na wstępie, kolo dobrze pisze.

2.8ACK odpycha się dobrze...ale to ciągle wolnossak (od około 5000 ma kopa że hej) niżej niema takiego kopa jak biT

a jak poczytasz to w 2.6 można podłubać (a zwłaszcza doprowadzić do tego żeby było te150KM) i bez swapu coś tam ugrasz.pozdro

ja jestem ciekaw co można podłubać? :decayed:[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 21:33_________________________________________________

tak wiem ze najlepsze 2.7 biturbo ale do tego silnika raczej potrzebny jest naped na cztery kola czyli quattro...... i raczej koszty bede raczej wyzej 10 tys bo silnik ...skrzynia..turbiny....dla mnie wystarczy 2.8 :wink4:

zawsze możesz wrzucić 4.2, spokojnie przekładki się robi bez większych problemów
Opublikowano
  • Autor

zawsze możesz wrzucić 4.2, spokojnie przekładki się robi bez większych problemów

tak jasne to by było najlepsze rozwiązanie wink4 good
Opublikowano

Paput dobrze mówi tylko troche miałbyś obciążony przód :decayed:

Opublikowano

poczytaj trochę racingforum, koleś Polak ogarnął tam nawet kompresor od merca który kosztuje 1600 zł a nie 10 tysi jak ze stanów

więc to jest fajna alternatywa, a tu fotka dla smaczka :)

2492145d139c3d51gen.jpg

Opublikowano
  • Autor

ach jak mruczy :tongue4: :gwizdanie:

Opublikowano

Witam

Ja bede ogarnial swap na 2.8 30v tylko szukam narazie jakiegos angola z takim silnikiem zeby byl caly kaplet,mysle ze 2.8 193KM jest w sam raz do oski,a co do 2.7bit tez mozna zalozyc do oski,ale wtedy trzeba myslec cos mechanizmie roznicowym helikalnym,tak zeby auto startowalo na 2 kola razem,wtedy by to mialo sens,a co do osprzetu 2.6-->2.8 30v to napewno pompa wspomagania nie pasuje,reszta pasuje

Opublikowano
  • Autor

Witam

Ja bede ogarnial swap na 2.8 30v tylko szukam narazie jakiegos angola z takim silnikiem zeby byl caly kaplet,mysle ze 2.8 193KM jest w sam raz do oski,a co do 2.7bit tez mozna zalozyc do oski,ale wtedy trzeba myslec cos mechanizmie roznicowym helikalnym,tak zeby auto startowalo na 2 kola razem,wtedy by to mialo sens,a co do osprzetu 2.6-->2.8 30v to napewno pompa wspomagania nie pasuje,reszta pasuje

ja tez mysle ze do oski 2.8 wystarczy :notworthy: jak zaczniesz ten swap chcialbym cie prosic abys napisal do mnie jakie wrazenia i czy duzo pracy :wink4: pozdrawiam :)
Opublikowano

Ok,narazie poszukuje auta(angola) w przystepnej cenie,silnik pojdzie domnie,a reszte na czesci,porobie zdjecia i opisze mniej wiecej jak i co.pozdr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.