Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie najlepiej kupić zimowki do A4 B6


krzysztoft

Rekomendowane odpowiedzi

krzysztoft, przy tej mocy to ja bym Ci proponowal 195. Ogolnie niby wezsze lepsze sa na snieg ale ile jezdzisz po tym sniegu. To nie skandynawia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztoft, przy tej mocy to ja bym Ci proponowal 195. Ogolnie niby wezsze lepsze sa na snieg ale ile jezdzisz po tym sniegu. To nie skandynawia. :mrgreen:

Zgodze sie z Pikusiem,do tego autka bez zastanawiania wrzucaj 195/65/R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże na 195/65/15.Śmigam na GoodYear Ultra Grip 6.Rewelacyjna oponka.Za rok przesiadka na Ultra Grip 7 lub GoodYear Ultra Grip Performance :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good Year Ultra Grip 7 super oponka nawet w ostatnim motorze na 2 miejscu w teście. I ma jeszcze jeden plus niejest kosmicznie droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze juz na GoodYear UltraGrip 7 XL 94H 205/55/r16 i wg mnie za bardzo sie slizgaja na mokrej nawierzchni :/ Dzis jak chcialem szybciej odjechac to normalnie porazka :/

Ale okaze sie na prawde w zime co one moga :)

Wcale się nie dziwie.Troche konii i niutków masz pod maską , to się ślizgają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sluchajcie nie uwazacie ze lepiej Michelin Alpin A3 i co sadzicie o indeksie T.

Niby jest tak ze przeciążenia ze to ma być prędkość maksymalna auta a nie realna jazdy, wiec nie sadzicie ze to gra nie warta świeczki i indeks T-190 km wystarczy i szkoda kasy na H.???

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good Year Ultra Grip 7 super oponka nawet w ostatnim motorze na 2 miejscu w teście. I ma jeszcze jeden plus niejest kosmicznie droga

Czy w teście brały udział Nokiany WR albo Yokohamy AVS? Waham się pomiędzy tymi oponkami a Goodyearem UG7.

Jakie są homologowane opony do A4 b6 Avant ('03) 2.5TDI? Tylko 205/55/16? Oryginalnie autko wyjechało na 235/45/17 z salonu. Mogę założyć oponę 205/50/17?

Rozmiarowo pasuje idealnie - jesli jednak nie jest homologowana, będę musiał kupić 205/55/16.

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupię opony w rozmiarze 205/55/16 będą to na pewno UG7. Jeśli kupię opony w rozmiarze 205/50/17, będą to albo Nokiany WR albo Yokohamy AVS, bo UG7 nie robią w tym rozmiarze :cry: .

Link, który mi podałeś to zamienniki opon - tam zarówno 205/55/16 jak i 205/50/17 spelniają wymóg różnicy <2%.

Ale to nie jest lista homologowanych opon do danego modelu :sad: . Z tego co slyszalem, policja i ubezpieczyciel moga sie burzyc w przypadku jakiegos zdarzenia jesli nie bedzie homologowane ogumienie :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest lista homologowanych opon do danego modelu :sad: . Z tego co slyszalem, policja i ubezpieczyciel moga sie burzyc w przypadku jakiegos zdarzenia jesli nie bedzie homologowane ogumienie :evil: .

Pierwsze słysze o czymś takim.A co do listy opon homologowanych do danego modelu to też nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze o czymś takim.A co do listy opon homologowanych do danego modelu to też nie słyszałem

Jest coś takiego. W moim porpzednim aucie (Accord) w homologacji były wypisane rozmiary opon jakie można stosować (2 rodzaje). Podejrzewam, że podobnie jest tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastek2, a przypuscmy, ze auto ma max 185. Ty wiec zakupujesz opony z indeksem T, ale co wtedy jak ja sie rozpedze z gorki i osiagne 200 i bede mial wypadek:?:

Masz jakies info na ten temat bo slyszalem o tym ale nie w Polsce :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastek2, a przypuscmy, ze auto ma max 185. Ty wiec zakupujesz opony z indeksem T, ale co wtedy jak ja sie rozpedze z gorki i osiagne 200 i bede mial wypadek:?:

Masz jakies info na ten temat bo slyszalem o tym ale nie w Polsce :?:

oczywiście jest to bardzo wielkie hipotetyzowanie :mrgreen: ale mniej lub bardziej mozliwe:)

Tą informacje uzyskałem od ubezpieczyciela zaprzyjaznionego więc opieram sie na jego wiedzy .:roll:

Biorąc jednak pod uwage wiedze ze mam na aucie opony takie a nie inne to mysle ze nie pozwolilbym sobie na taki luxus jak oscylowanie wokół predkości "maxymalnej" opony bo po cos ona jest. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastek2, ale opona ma pewnie o wiele wyzsza wytrzymalosc. Producent poprostu zaleca ja do takiej i takiej predkosci bo powyzej moga byc jakies nie pozadane objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...