Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Lekko skaczące obroty i stuki na mrozie


maciek_gdansk87

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak na mrozach ok -10 odpale samochod po kilku godzinach stania (np. po nocy) to ok przez 5-10 sekund lataja obroty i cos stuka z pod maski. po kilku sekundach wszystko wraca do normy i jest git

wymienialem ostatnio sprzeglo i od wtedy slysze ten stuk taki lekki. tylko na mrozie i zmarznietym samochodzie.

dwumas przy wymianie sprzegla byl sprawdzany jest nie mial zadnych luzow. co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij Vaga,sprawdź błędy,zrób logi.

Dwumas się powinno zmieniać łącznie z nowym sprzęgłem,nawet jak dobry to z nowym sprzęgłem wkrótce padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij Vaga,sprawdź błędy,zrób logi.

Dwumas się powinno zmieniać łącznie z nowym sprzęgłem,nawet jak dobry to z nowym sprzęgłem wkrótce padnie.

guzik prawda,dwumas ocenia sie po wyjeciu sprzegla.Po co wymieniac jak dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbcie jak chcecie,w większości przypadków do 10tys km po zmianie samego sprzęgła trzeba znów targać skrzynię i zmieniać dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp nie pokazuje bledow, logi ok. zreszta to sie dzieje przez 5s tylko na mrozie po dlugim nocnym staniu...

dwumas moze sie tak objawiac ? kila sekund na mrozie walic?[br]Dopisany: 12 Luty 2012, 16:51_________________________________________________jak wam sie zaczynaly problemy z kolem dwumasowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dwumas jest ok to po jaka cholere wymieniac czesc za 2tys. ????? a pozatym jesli padnie za 10tys km to trudno. Wole 10 razy wyjąć skrzynie niz zdejmowac przód do rozrządu

A w twoim konkretnym przypadku zaczął bym od sprawdzenia swiec :gwizdanie: jesli ok to sprawdz korekcje czyli vag com grupa 13. Jesli roznica między kolejnymi cylindrami jest nie wieksza niz 0,7 to trzeba szukac dalej, lecz wedlug swojego doswiadczenia przypuszczam ze bedzie wieksza niz 0,7 wiec problem z pąpowtryskiwaczami, mogą to być popychacze, wałęk, zapchane wtryski lub poprostu zepsute. Podobno mycie ultradzwiekiem pomaga, ale to kwestia dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...