Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie asystenta zmiany pasa ruchu - Audi Side Assist 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Miales SIDE fabrycznie czy masz dokladane ?

Sterowniki wygladaja na te same ,tylko teraz pytanie czy ten ktory zalozyles nie mial w poprzednim aucie robionej jakiejs aktualizacji i wtedy moze jeden z drugim sie nie dogadywac.

Zczytaj identyfikacje rozszerzona obydwu i porownaj ilosc programowan ,daty flashy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales SIDE fabrycznie czy masz dokladane ?

Sterowniki wygladaja na te same ,tylko teraz pytanie czy ten ktory zalozyles nie mial w poprzednim aucie robionej jakiejs aktualizacji i wtedy moze jeden z drugim sie nie dogadywac.

Zczytaj identyfikacje rozszerzona obydwu i porownaj ilosc programowan ,daty flashy itp.

mam side fabryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8T0 907 468 AD - czy ten podejdzie? W ogóle w żadnym spisie do innych modów takiego nie znalazłem. Można coś na mim wymodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ostatnio w zakładzie lakierniczym ludziska lakierowali mi tylny zderzak no i po odebraniu autka pojawiły się problemy z ASS... diody świeciły jak kolorofony kiedyś na dyskotekach :facepalm: (bez ładu i składu i z sobie tylko znanej przyczyny :banan: ) W drodze powrotnej od lakiernika system nawet sam się wyłączył uprzedzając mnie komunikatem o treści "........ sensor blocked...." (tyle z tego komunikatu zapamiętałem). Zajechałem pod domek. Podpinam VCDS... oczywiście same błędy... pokasowałem... niby błędy nie wracają ale dziś w drodze do roboty znowu miałem mały przedsmak dyskoteki w lusterkach... Dzwoniłem do ludzi z lakierni i mówili że nic nie ruszali (tego nie wiem na pewno)... jak myślicie czy mogli jakoś wtyczki poprzekładać ? ( w sumie nie wiem jak to jest tam po podłączane). A może adaptacje zrobić na nowo ? Czy faktycznie zostanie mi ta kalibracja ? Wcześniej ASS działał normalnie i troche dziwne że tylko zdjęcie zderzaka porobiły by takie cuda? Poradzicie coś?

Edytowane przez sitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem kiedyś w tym wątku, po zdjęciu zderzaka konieczna jest kalibracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem kiedyś w tym wątku, po zdjęciu zderzaka konieczna jest kalibracja.

A robił ktoś z forum już taką kalibracje i gdzie ? Na jakie koszta trzeba się nastawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio w ASO w Gdańsku, mieli płytę, koszt ok 200 PLN, ale to chyba było bardzo promocyjnie :)

Edytowane przez proximpuh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio w ASO w Gdańsku, mieli płytę, koszt ok 200 PLN, ale to chyba było bardzo promocyjnie :)

Kurczaki... możesz podpowiedzieć gdzie dokładnie ? Który serwis i kiedy to było? Dzwoniłem wczoraj do jednego w Gdańsku (nie pamiętam gdzie) i mówili że nie mogą tego zrobić. HELP :) ps. dawaj na PW jak coś...

Edytowane przez sitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładałem u siebie i bez kalibracji śmiga, moja sugestia zdejmij zderzak i sprawdź mocowania czujników/modułów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio w ASO w Gdańsku, mieli płytę, koszt ok 200 PLN, ale to chyba było bardzo promocyjnie :)

Kurczaki... możesz podpowiedzieć gdzie dokładnie ? Który serwis i kiedy to było? Dzwoniłem wczoraj do jednego w Gdańsku (nie pamiętam gdzie) i mówili że nie mogą tego zrobić. HELP :) ps. dawaj na PW jak coś...

Servis Groblewski, ale podejrzewam, ze już płytę oddali, było to ok 10 dni temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując przez Allegro zderzak w prezencie dostałem dwa sterowniki i kpl wiązkę do PDC i ASA. Wiec chciał czy nie chciał trzeba bedzie to zaadoptować. Instalacja zderzaka kończy się wtyką 16pinową. Wcześniej sam PDC miałem podłączony do modułu mniejszą wtyczką. Taka sama wtyczka(16pin) idzie z modułu PDC w instalację samochodu. Czy najlepiej bedzie jeśli rozbiorę tą wtyczkę(16pin) i poprowadzę kabelki od PDC poprowadzę do wtyczki czarnej tak jak były wcześniej do modułu PDC

pozostałe od ASA zostawię w 16pinowej?

Kupił ktoś kiedyś oryginalna instalacje zderzaka tył z PDC i ASA i podłączał do siebie ?

U WRC na początku wątku

http://imageshack.us/photo/my-images/842/laczenie12pin.jpg/

widać moduł PDC i biegnąca do niego wiazka od PDCczarna - prawa i brązowa - lewa16 pinowa która idzie w instalacje samochodu. Środkowa nie wiem co to bo sam jej nie mam w samochodzie.

Edytowane przez czwura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując przez Allegro zderzak w prezencie dostałem dwa sterowniki i kpl wiązkę do PT i ASA. Wiec chciał czy nie chciał trzeba bedzie to zaadoptować. Instalacja zderzaka kończy się wtyką 16pinową. Wcześniej sam PT miałem podłączony do modułu mniejszą wtyczką. Taka sama wtyczka(16pin) idzie z modułu PT w instalację samochodu. Czy najlepiej bedzie jeśli rozbiorę tą wtyczkę(16pin) i poprowadzę kabelki od PT poprowadzę do wtyczki czarnej tak jak były wcześniej do modułu PT,

pozostałe od ASA zostawię w 16pinowej?

Kupił ktoś kiedyś oryginalna instalacje zderzaka tył z PT i ASA i podłączał do siebie ?

U WRC na początku wątku

http://imageshack.us/photo/my-images/842/laczenie12pin.jpg/

widać moduł PT i biegnąca do niego wiazka od PT czarna - prawa i brązowa - lewa16 pinowa która idzie w instalacje samochodu. Środkowa nie wiem co to bo sam jej nie mam w samochodzie.

Gdzie takie zderzaki sprzedają? I po ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie trafiło :) chyba był szybki nocny demontaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest PT i ASA ?

chyba ........

PT ( PDC ) :decayed:

AUDI SIDE ASSIST

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś, w przedlifcie sterowniki od lifta o numerach 8T0907566A i 568A?

Edytowane przez czwura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miał ktoś problem z diodami w lusterku ?

Odpalam ASA i w prawym lusterku bardzo słabo świecą diody, ale działa do momentu aż jadąc zaczynam wjeżdżać na pas na który wg ASA nie powinienem wjeżdżać, diody raz albo 2 mrugają i błąd powoduje wyłączenie systemu.

Pod komputerem z tego co pamiętam był jakiś błąd ze zwarciem do plusa, można te diody jakoś przeczyścić coś zrobić czy tylko wymiana na nowe - 180zł w aso jeszcze nie ma tragedii, ale ostatnio przy lewej stronie też zaczęło wyłączać wiec nie wiem czy próbować coś z tym robić czy wymienić po prostu 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnośnie mojego postu wyżej teraz można powiedzieć że już się nie uruchamia ASA, odpalam i od razu mam błąd.

Czy ktoś ma numer tych diod ? i czy na 100% tylko to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...