Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Skaczący napinacz alternatora


goldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy sprawa jest nastepująca pół roku temu wymieniłem napinacz paska alternatora wraz ze sprzęgiełkiem alternatora oraz napinacz paska klimatyzacji i to na firmowe części. Teraz następujący problem skacze mi napinacz paska alternatora i wydaje dziwny dzwięk jak podskakuje dodam że napinacz nie jest pod kątem co może być tego przyczyną czyżby coś zaczeło sie dziać ze sprzegiełkiem na alternatorze dlatego ten napinacz tak skacze miał ktoś coś podobnego dzięki za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam podobnie tylko że jak kupiłem nowy napinacz, niestety nie orginalny bo mnie nie bylo stać i jak go założyłem to normalnie auto chodzilo jak sieczkarnia chociaż napinacz krzywy nie jest,sprzegielka nie sprawdzałem ale na starym wszystko jest ok tylko ze w kazdej chwili moze sie rozdupcyć. A wie ktoś jakie są objawy zużytego sprzegielka na alternatorze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek nie skacze tylko napinacz jak dla mnie to objaw sprzęgiełka zacierającego sie ale mogę sie mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdź je, zrzuć pasek pokręć go ręką po czym złap dłonią, powinieneś wyczuć że nie hamuje od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki jutro po sprawdzam a znalazłem kromkę chleba na pokrywie silnika czyżby kot się dostał ale od spodu jest osłona a tak przy okazji jak wymieniałem sprzęgiełko alternatora to musiałem je zaspawać bo nie szło odkręcić specjalnym kluczem do tego i dopiero klucz pneumatyczny załatwił sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzuciłem pasek i sprzęgiełko po zablokowaniu wirnika alternatora nie obraca sie w żadną stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgiełko alternatora. Może kupiłeś wadliwe. Objawy skaczącego napinacza są przy uszkodzonym wysprzęgliku alternatora.

Przechodziłem prze to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...