Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

Szklanki z twojego postu to szklanki starego typu do VP ale i tak cena bardzo okazyjna ciekaw jestem czy sa ori INA na forum dostaniesz takie za 38zł. Szklanki do naszych PD sa czarne płaciłem za sztuke 60zł u naszego forumowego kolegi. Gdzies w tym watku byłą dyskusja czy takie pasuja do PD wszyscy stwierdzili ze pasuja lecz rozsypią sie po 10tys km. W tamtym tygodniu gadałem z goscie który jezdzi na takich juz 2 lata :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne szklanki są gorszej jakości jest utwardzona warstwa powieszchniowa nie cała szklanka INA są orginalnie montowane to przykład buczenia i odbijania w filtrze

DSC00768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czemu są powierzchmiowo utwardzane a nie całe, tak samo jak wałek rozrządu lub elementy toczne łożysk.

Wysłane z mojego MT27i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakie u mnie wyjdą kwiatki po zdjeciu wałka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum ze jakaś firma produkuje calościowo utwardzane ale napisali jaka to firma

---------- Post dopisany at 13:29 ---------- Poprzedni post napisany at 13:24 ----------

Kwiatki bardzo tanie. same częśći to spory koszt

Wałek ruvila 750zł

panewki wałka 200zł

komplet szklanek 8x45zł=384zl

uszczelniacz wałka 29zł

przy okazji rozrząd kompletny 700zł

to są róże nie kwiatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już miałeś tyle gratów rozebrane to trzeba było przy okazji wymienić uszczelnienia PD. Widzę że śrub nie wymieniałeś :eusathink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdybys przeczytał przynajmniej 2 strony tego tematu to całkiem przypadkiem bys zauważył ze te ceny były podawane paro krotnie :facepalm: Śruby to za***iście droga sprawa za 4 sruby trzymające PD + 4 sruby regulujące luz miedzy popychaczem a PD + 4 nakrętki zapłaciłem 130zł gdybym chciał wszystkie nowe to pewnie ze 300zł by to wyniosło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje auto naprawione. Można powiedzieć że jedne wielkie zamieszanie. Po odbiorze auta po wymianie szklanek i wałka miałem objawy jakie opisałem i dziękuje chłopakom za pomoc w postaci każdej wypowiedzi na temat mojego silnika. Oddałem więc auto do następnego Mechanika który jedynie poprawił wtryski ale jego teorie naprawy po prostu nie pasowały mi więc auto zawiozłem tam gdzie było już strojone 2 razy do ECU-PROJECT oni zaraz znaleźli problemy. Okazało się że szklanki się nie zgadzały bo po wymianie jest cisza:wink: Powodem braku mocy okazały się uszkodzone pompowtryski dla chłopaków też zdziwienie dlaczego z dnia na dzień się uszkodziły. Po wymianie PD auto pracuje o wiele lepiej i moc wróciła. Auto zostało na nowo wystrojone. Jeszcze raz wielkie dzięki za Pomoc dla Daniela z EcuProject.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zaprowadziłem audi do mechanika, diagnoza wytarty wałek szklanki panewki :wallbash: Mechanik zamówił mi juz wałek motive, twierdzi ze wsadził to juz do 3 samochodów i jezdzi daje mi na to rok gwarancji co wy na to ????????? Mam czas na decyzje do ok 17 :wallbash:

Na allegro jest tez używka ale mechanik stwierdził ze pierwsza i ostatnia krzywka juz zaczyna sie wycierac co wy na to ??

WAŁEK ROZRZADU AUDI A4 B6 PASSAT 1.9 AVF 04 130 KM (3101393663) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że u mnie nadal ten silnik głośno pracuje jak się wkręca na obroty i dudni z filtra powietrza. Może to musi sie uregulować te szklanki dopiero 200km zrobiłem więc zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslisz o tym motivie ????? kosztuje 700zł do dobrej używki nie mam dostepu a na ori mnie nie stac :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zaprowadziłem audi do mechanika, diagnoza wytarty wałek szklanki panewki :wallbash: Mechanik zamówił mi juz wałek motive, twierdzi ze wsadził to juz do 3 samochodów i jezdzi daje mi na to rok gwarancji co wy na to ????????? Mam czas na decyzje do ok 17 :wallbash:

Na allegro jest tez używka ale mechanik stwierdził ze pierwsza i ostatnia krzywka juz zaczyna sie wycierac co wy na to ??

WAŁEK ROZRZADU AUDI A4 B6 PASSAT 1.9 AVF 04 130 KM (3101393663) - motoAllegro

Moim zdaniem lepiej kupić nowy, bo nie wiadomo co było z tym. Może być tak, że wymienisz, wydasz kupę hajsu na wymianę, a się okaże że jest gorzej niż było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku byłem przeciwny wkładaniu zamiennika więc jestem na nie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że u mnie nadal ten silnik głośno pracuje jak się wkręca na obroty i dudni z filtra powietrza. Może to musi sie uregulować te szklanki dopiero 200km zrobiłem więc zobaczymy.

U mnie jest dokładnie tak samo i nic się nie ułożyło, a zrobiłem jakieś 2 tyś km od wymiany, ale od kwietnia będę miał dostęp do garażu i będę kombinował i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie :wink:

mam tylko nadzieje że po moich kombinacjach nie będzie gorzej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20130322_112521.jpg

IMG_20130322_112527.jpg

IMG_20130322_112536.jpg

IMG_20130322_112630.jpg

Dostałem takie foty mechanik stwierdził ze jest juz delikatnie przytarty i w ciagu paru miesięcy wytrze nowe szklanki, co wy na to warto czy nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że u mnie nadal ten silnik głośno pracuje jak się wkręca na obroty i dudni z filtra powietrza. Może to musi sie uregulować te szklanki dopiero 200km zrobiłem więc zobaczymy.

U mnie jest dokładnie tak samo i nic się nie ułożyło, a zrobiłem jakieś 2 tyś km od wymiany, ale od kwietnia będę miał dostęp do garażu i będę kombinował i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie :wink:

mam tylko nadzieje że po moich kombinacjach nie będzie gorzej :decayed:

Co masz na myśli w sensie kombinowania? Dalej coś wymieniasz. Ja się zastanawiam co raz bardziej nad swapem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies doswiadczenie z tymi wałkami ???? Ruville i motive sa praktycznie w tej samej cienie mechanik stwierdził ze było duzo przypadków ze ruville rozatywało sie po 10tys wiec zaczoł wsadzać Motive, co wy na to ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czy temu ustawiałem pompki koledze SRB38VX który ma właśnie założony wałek ruville. Jeździ ma nim ok roku i specjalnie go oglądałem, wałek wygląda jak nowy. Może mu się trafił taki dobry.

Wysłane z mojego MT27i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że u mnie nadal ten silnik głośno pracuje jak się wkręca na obroty i dudni z filtra powietrza. Może to musi sie uregulować te szklanki dopiero 200km zrobiłem więc zobaczymy.

U mnie jest dokładnie tak samo i nic się nie ułożyło, a zrobiłem jakieś 2 tyś km od wymiany, ale od kwietnia będę miał dostęp do garażu i będę kombinował i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie :wink:

mam tylko nadzieje że po moich kombinacjach nie będzie gorzej :decayed:

Co masz na myśli w sensie kombinowania? Dalej coś wymieniasz. Ja się zastanawiam co raz bardziej nad swapem:facepalm:

No co ty, już nie planuje nic wymieniać, dopóki nie będzie trzeba, bo z moimi urojeniami, to bym wszystko powymieniał :wink:

Przede wszystkim planuje wyczyścić dokładnie układ dolotowy od EGR w stronę silnika. Co prawda nie wiem co miało by to pomóc, ale spróbować warto. A co dalej, to nie wiem. Może po tym zabiegu przyjdą mi jakieś nowe pomysły do głowy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...